Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak 5 éves fiammal,...

Mit csináljak 5 éves fiammal, hogy ne legyen ennyire neveletlen?

Figyelt kérdés
A héten itthon van, mert náthás. Pl. ma is elmentünk a pékségbe és míg én fizettem meg pakoltam be a táskába addig ő összefogdosta a pékségsüteményeket, bement a pult mögé az eladóhoz. Folyamatosan beszél, nem tudok két mondatot váltani senkivel, nem tud egy percet nyugton maradni. Ha hazajövünk jól leszidom meg nem engedem, hogy pl mesét nézzen, de nem hat rá, másik nap ugyanilyen rossz. Már voltunk vele orvosnál, nem hiperaktív se semmi más baja nincs, csak eleven. Én már kikészülök tőle, félek egyszer odacsapok neki, és sajnos óvodában is egyre több panasz van a viselkedésére.
2022. febr. 17. 12:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Miért otthon szidod le? Ott helyben intézném, hátha legalább a szégyenérzet miatt nem csinálja többet.
2022. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
Az enyém csak egyszer volt neveletlen nyilvánosan. Az apja lehúzta a nadrágját és mindenki előtt rávert jópárat a fenekére. Ne félj, azóta tudja hol a helye
2022. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nehéz elképzelnem, hogy a héten lett ilyen...

Neveletlenség ellen a nevelés a legjobb módszer, csak azt nem 5 év után kell elkezdeni.

"Ha hazajövünk jól leszidom" - aha, az tuti. És ha esetleg akkor szólnál rá, amikor épp olyasmit csinál, amit nem kéne?! Miért okoz egyeseknek gondot az, hogy mások előtt rászóljanak a gyerekükre?! A nevelés nem valami olyasmi, amit otthon a 4 fal között végzünk. Ez egy folyamat, 0-24 órás és helytől független.

2022. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"elmentünk a pékségbe és míg én fizettem meg pakoltam be a táskába addig ő összefogdosta a pékségsüteményeket, bement a pult mögé az eladóhoz."

Öööö. Ok. Fizetsz. Észreveszed, hogy a gyerek elkezdte fogdosni a péksüteményeket. Szépen lerakod a cuccod, és egy jól irányzott kézmozdulattal elkapod a gyerek kicsi kezét, visszavezeted a pulthoz, közben pedig elmondod neki, hogy "Aladár, ilyet nem csinálunk, nem fogdossuk össze a péksütiket, mert mi sem szeretnénk olyat enni, amit más mosatlan kézzel össszefogdosott. Ettől ugyanis meg lehet betegedni. Emlékszel, egyszer neked is hogy fájt a hasad? stb, stb."

Ugyanez a helyzet akkor is, mikor látod, hogy megindul a pult mögé: utána mégy, elkapod, és elmagyarázod neki, hogy miért nem szabad.

Vagy te nyilvános helyen ennyire nem szoktál figyelni a saját gyerekedre??

És nem, az otthon leszidás halottnak a csók. Helyben, valós időben kell lereagálni a dolgokat: tiltani az adott viselkedést ÉS azonnal magyarázni is, hogy az miért nem kívánatos.

2022. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Vissza kellene menned az időben úgy 4 évet, és következetesen nevelni.

Ott helyben kezeld, ha neveletlen, otthon már nem is emlékszik rá.

Kezdhetnek azzal, hogy fogja a kezed vagy áll melletted ha nem otthon vagytok. Amint rendetlen, azonnal mentek haza bárhol vagytok, nincs játszótér, péksütike, édesség aznapra, semmi. Akár még egy babakocsiba is berakhatod ha mindenképpen dolgod van, had ordítsom. Pár hét és belejön.

2022. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Inkább beszélj vele mit vársz el a boltban. De ne utána, előtte.

5 éves, értelmes már..

2022. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ott is folyton szólogatom, de mintha a falnak beszélnék. Direkt provokàlja magát mások előtt.
2022. febr. 17. 13:19
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, ismerem a fajtád " ott is folyton szólogatom "

Napi 24 órában könyörögsz a gyereknek, folyamatosan mondod neki a semmit, de foganatosítod a kérdésed. Egész nap "Aladár, nem szabad, Aladár ne menj oda, Aladár ne csinald"

Naná hogy nem érdekli, hisz egész nap ezt hallja, de tudja hogy úgysincs következménye. Nem mész oda hozzá, guggolsz eléje, megvarod míg rád figyel és akkor magyarázod el neki. Ott azonnal helyben, nem egy óra múlva otthon. És nem könyörögsz. Szólsz neki egyszer, kétszer, utána történjen is meg amire kérted. Ne engedd el a dolgot, mert pont ez a következménye, amit leírtál...neveletlen gyerek.

A nevelés alappillére a következetesség. Ha kérsz valamit azt igenis be KELL tartania.

2022. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
2-es: a gyerek megszégyenítése nem nevelési eszköz. Azért ezzel jó ha mindenki tisztában van. Ha egy szituban csak ez jut eszedbe, akkor érdemes edukálni magatokat a témában.
2022. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék az eladó tuti megfognám és visszavinném a tehetetlen anyjához, hogy fogja meg a kezét, aztán még egy ilyen van, mehetnétek másik pékségbe.
2022. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!