Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erre nem voltam felkészülve....

Erre nem voltam felkészülve. Nem csak a neveletlen gyerekek csinálják? Vagy az enyém is az lenne?

Figyelt kérdés

15 hónapos tündérlány anyukája vagyok, de ma kaptam egy baromi nagy "pofont" a lányomtól, amire nem voltam felkészülve.

Szokás szerint jöttünk volna haza ebédelni a játszótérről, erre nekiállt dilizni, sikítani, vonyítani, mert nem akart hazajönni.

Próbáltam neki szépen, nyugodtan elmagyarázni, hogy csak ebédelünk, alszol egyet, és már jövünk is újra le, de a sikítástól szerintem egy szót nem hallott, egyszerűen elmentek neki otthonról.

Én viszont nem tudom elviselni a hisztit.

Megfogtam, felvettem, haza hoztam, levettem cipőt, kabátot róla, betettem a kiságyba, és megmondtam neki, hogy amíg nem bír normálisan viselkedni, addig látni sem bírom, dilizett még egy darabig, aztán megnyugodott, bementem, átöleltem, elmondtam neki, hogy nagyon szeretem, de nem tűröm az ilyen viselkedést.

Átölelte a nyakam, és elaludt a vállamon.


Hát erre egyáltalán nem voltam felkészülve.

Elcsesztem valamit?

Mit? Mikor? Hol?

Eddig még SOHA semmi ilyen gondunk nem volt, most akkor mi lehet ez a hirtelen jött változás nála?

Voltatok már ilyen helyzetben?

Mit csináltatok?


Egyszerűen kiakaszt az is, ha más gyereke hisztizik, és visít az utcán, és az anyja láthatóan nem tud vele mit kezdeni, erre tessék, nálunk ugyanúgy megtörténik!

Teljesen készen vagyok.


2010. ápr. 29. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Szia.nem csesztél el semmit,egyszerüen csak változnak a gyerekek.Azért nem szabad sose senki gyerekét elítélni,mert sosem tudhatod a tied mikor mit fog csinálni.jól kezelted a szitut.és ha ezt tovább folytatja akkor is tény igy ha úgy látod ez célravezető.mi is 15 hónaposak vagyunk.régebben volt hisztije de nem nagy,csak pár másodperces,ha nem figyeltem rá el is múlt.most megint elkezdte,de most dühöngeni kezd.ha valamit nem kap meg,el kezd visítani és az épp kezébe kerülő tárgyat jol földhöz vágja.én ilyenkor megfogom picit erősebben a kezét,hogy hagyja abba,majd nem figyelek rá,csak amikor már csend van.ez egy korszak,elmúlik majd visszajön.én azt vettem észre nála,hogy leginkább akkor kezd el dühöngeni ha már fáradt,vagy alapból sem érzi jól magától fáj a foga,fagy beteg.lehet nálatok is ez volt,már nagyon fáradt volt,de még mindig kint lett volna.túl kell vészelni,és ezután kicsit empatikusabban állni más babájához.
2010. ápr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A leendő dackorszak+ az akaratnyilvánítás első hullámai. SEMMIT nem tettél rosszul, a gyerekek 98%-a átmegy ezen, ki hisztisebben, ki kevésbé. Nagyon jól tetted, hogy nem agresszióval válaszoltál a hisztijére! Máskor is elő fog fordulni,(gyerek) legyen az ütemterv ugyanezt, és mindig mondd el neki, hogy ezt nem szabad, anyunak fáj, és mondd el hogy nagyon szomorú vagy , amiért így viselkedik! egyszer átlendül a másik oldalra, megérti hogy nem jó, ha ezt csinálja, akkor nagyon kell majd dicsérni!
2010. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Azt próbálja meddig mehet el, pláne olyan helyzetben amit szeretne csinálni, de a szülő ne engedi, mert pl ebédelni kell menni.

Ő még csak annyit ért, hogy el kellett jönni a játszótérről, pedig nagyon szeretne ott lenni, és kipróbálta mit lépsz arra, ha ő hisztizik. Hátha még egy vödör homokot a fejére önthet, hintázhat egy órát...

Nem engedtél neki, így tanulja meg, ki irányit kit. Ezen ne akadj fel, megtanulja mi a rend, és nem lesz több hiszti ezért:D

2010. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető voltam, kedves első válaszoló, engem frusztrál, ha egy gyerek az utcán hisztizik, és az anyja nem tud vele mit kezdeni.

Egyszerűen menekülök, mert nem bírom ki.

Ezért volt a sajátommal még iszonyatosabb érzés.

Mert valahogy fejben azt raktam össze, míg nem volt gyerekem, hogy a hisztizés, és az utcán dilizés az a rossz neveléssel jön párhuzamosan.


Persze most már látom, hogy ez nagyon nem így van...


Köszönöm a válaszokat!

Végül aludt két órán át ez a kiskópé a dilizés után, úgy tűnik, hogy az is baja lehetett, hogy "nyomika" volt, pedig jól aludt éjjel, és reggel is még visszaaludt egy órára, nem is értem, miért ilyen álomszuszék ma.

Biztos a melegfront miatt. Sokszor már nem is tudom mire fogni.


Köszi a biztatást lányok, megpróbálom kezelni ezeket a kitöréseket a továbbiakban is hasonlóképpen.

Egy világ omlott bennem össze, de már újjáépítettem, csak egészen más alapokra. :-)

2010. ápr. 29. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!