Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehezen gyarapodo, válogatós,...

Nehezen gyarapodo, válogatós, extra vékony gyereknel a pszichologus/pszichiáter segíthet?

Figyelt kérdés
Minden érték rendben, gasztroenterologian is rendben, de a lemaradás csak nő... Nem bírom már nézni karbatett kézzel, hogy milyen vékony. 6 helyett 4nek néz ki.
2022. febr. 17. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha egészségesnek számít, akkor veled van a baj!

Nem szabad olyan elvárásokat táplálni, hogy valaki MÁS egyen ennyit meg annyit, nézzen ki így meg úgy.

2022. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is vékony. Eddig akárhányszor új gyerekdokink lett (nem volt állandó, mindig helyettesítés volt) mindegyik el akarta küldeni kivizsgálásra. Hiába mondtuk, hogy már túl vagyunk rajta, már ezer helyre vittük. Ilyen a genetikája, az apai nagyanyja 4 gyereket szült, és vasággyal együtt 45 kg. Beletőrődtem. Nadrágot nehéz rá találni, mert derékban minden bő.
2022. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és Ő is extra válogatós.. múltkor kérte, főzzek makarónit, megfőztem, közölte, hogy mégse szereti (ez a kedvenc kajája) de pl ma teavajas kiflit adtam neki, nem gyóztem kenni a karikákat. Szalámi, paprika mondjuk bem kellett neki, de meglepődtem mennyit evett. Bezzeg az édesség meg a rágcsi az mehetne bármennyi..


2es voltam

2022. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
4 éves lesz a kisfiam, az oviban van nap, hogy egy falatot sem eszik. Egy jobb napján 12.7 kg este. Jó, mi sem vagyunk vastagok, de az ovis társaihoz képest ő is nagyon picinek tűnik. Gasztrón nem mondtak semmit, hétfőre van időpontunk pszichológushoz, egyelőre szülői konzultációra. Más ötletem már nekem sincs, utolsó mentsvár.
2022. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Kíváncsi vagyok mit mondanak neked hétfőn. Kérlek jussak eszedbe, írj nekem mi volt! Nem egyszerű ez egy szülőnek. Aterzem amit írtok! Mi most voltunk betegek, letarolt minket valami, most sokat fogyott, meg se merem mérni.
2022. febr. 17. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hány cm, hány kg? Az evésen kívül minden rendben vele? Jº kedvű, nem beteges stb. stb. Az én fiam fényevő volt...
2022. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam meg gluténallergias mint kiderült azért nem hízott .úgyhogy ilyen esetben mindig ki kell vizsgálni hogy nem e Pl gluténallergia van háttérben.
2022. febr. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lányom 4,5 éves, nincs 13 kg (105 cm). Nagyon piszkafa, pedig mindent megeszik, kétszer annyit mint a 6,5 éves nővére. Aki amúgy szintén vekonyka, 116 cm-hez 17,5 kg.

Nálunk is állandóan óbégat a gyerekorvos hogy milyen vékonyak. Már mindenféle kivizsgalason voltunk, nem találtak náluk semmi rendelleneset. Ilyen alkatok és kész. Kicsattannak az energiatol.


Én nem hiszem hogy egy gyertek pszichológus ezen segíteni tud, maximum akkor ha valami trauma érte a gyereket, ami miatt nem akar enni.

2022. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs allergia, aktív, örökmozgó, jókedvű, energia bomba. Csak hát a lemaradása csak nő, 6ot tölti áprilisban, 13,7 kg. Centije olyan 110max. Vékony nagyon. És mivel nem hozza be a lemaradást, az csak nő. Mi lesz 5ev múlva? Ez a gondom,nem szeretném, ha a kortarsai között úgy nézne ki mint aki 5evvek kisebb.
2022. febr. 18. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!