Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a bölcsiben...

Mit kezdjek a bölcsiben verekedős másfél évessel?

Figyelt kérdés

Itthon nem verekszünk, őt sem bántja senki, ha neki is áll csapkodni, mindig lefogjuk és mondjuk, hogy ilyet nem csinálunk, ez csúnya dolog, helyette inkább simogasson, az fáj, ha csak megpofoz, satöbbi. Itthon nem is igazán jellemző rá, hogy nagyon csapkodna, ha elő is fordul, hamar abbamarad.


Na de, ma azzal adták ki a bölcsiből, hogy hát pár napja verekszik, csapkod, leborítja mások tornyát, tehát igazi kis zsarnokocska, mint az amerikai filmekben az ötödikes, aki elveszi az elsős gyerek uzsonnáját :( Tudom, dackorszak, ne várjuk el egy 18 hónapostól a csalódásai magas szintű kezelését, de azért nyilván nem jó ezt hallani és nem is támogatom ezt a fajta viselkedést.


De mégis, ezzel mit tudnék kezdeni? Ha nem vagyok ott, utólag egy ilyen kicsi gyereknek hiába mondom, hogy nem szabad verekedni meg leborítani mások tornyát, nem értené, miről papolok. Mesét még szintén nem tudok neki olvasni, ami esetleg erről szólna, mert még nem igazán tudja végigülni, a képeket nézegetné meg mutogatna az ismerős tárgyakra a lapokon (a kedvenc, ismert meséivel és újakkal is ez a helyzet). Hogy lehetne elejét venni ennek a viselkedésnek? Főleg így, hogy itthon nyugodt és könnyen kezelhető gyerek.


2022. febr. 22. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy, elmúlik.

Ezt a bölcsiben az adott szituban kell kezelni. Az én fiam itthon ver mindenkit, a bölcsiben a gyerekeket nem bántja.

Bölcsődei nevelő vagyok.

2022. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Túl kicsi ahhoz, hogy ezt utólag, otthon kezeld.


Ezt a bölcsiben a gondozóknak kell megoldani akkor, amikor történik.

Büntetik valahogy? Külön ültethetnék 1 percre, vagy ilyesmi. Anélkül nehezen fog menni a leszoktatás...

2022. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Valószínűleg túl sok inger/konfliktus éri, amit nem tud kezelni (nyilván, 18 hónapos még csak). Bölcsis néni nem tudom, miért tőled vár csodát, ott helyben kellene valahogy kezelni a helyzetet, elvinni egy nyugodtabb helyre, kis testkontakttal, dédelgetéssel csillapítani a felhalmozódott feszültséget. Erre persze egy nagyobb csoportban nincs kapacitás. Ha nem javul a helyzet, én próbálnék bölcsi helyett más alternatívák után nézni, bár ez tudom, sokaknak nem opció. Esetleg egy kisebb csoportot keresni neki, ha túl sok gyerek van körülötte.

Vida Ági babapszichológus sokat írt a bölcsiről, itt van egy cikke a viselkedészavarokról is: [link]


Itt pedig arról is ír, milyen kihívások érnek egy ekkora gyereket közösségben (pl. ennyi idősen még nem tudják rendezni az egymás közti konfliktusokat, amire, anya vagyis közvetlen megnyugtatás hiányában sokszor agresszió a válasz). Vannak tippek a feszültség csökkentésére is:

[link]

2022. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Az előző válaszát érdemes megfontolni, a cikkeket elolvasni. Egyébként a dackorszak még nem mindenkinél jelentkezik másfél évesen -a kérdéses gyereknél se biztos, látatlanban pláne nem tudni-, viszont a másfél éves kor táján jelentkezik a második szeparációs szorongás is, mely az anyai kötődéssel függ őssze, ilyenkor pláne nem szerencés a bölcsődei elhelyezés, inkább 20 hónapos kor után, ha muszáj az anyának munkába járni.

A szpar.szorongás időszakában pláne stresszeli, frusztrálja a gyermeket az anyai jelenlét hiánya! Ez dührohamokat is kiválthat, azaz ha még nem került ble a dackorszakba, pusztán ez is kiválthat a gyermekben agressziót ezen éeltkorban.


Ahogy az előző írta, taktilis ingerek és kongruens, hitelesen gyengéd érzelmek a felnőtt részéről megnyugtató hatásúak. Büntetésnek általánosságban sincs értelme, egyik korosztálynál sem! Ezen életkorban meg még a magyarázatból se ért, még az éntudata se alakult ki, épp csak kezd!


Ideális, ha 4 éves korig az anya mellett szocializálódik és mélyül az érzelmi kötődés, mert ez az ideális, 4 éves korig. Szakmai tapasztalatom is mondatja velem.

2022. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Ezért lenne fontos, hogy neveljék, csak másfél éves.

Nem bolcsodeben, az anyja mellett lenne a helye.

Egész nap érik mindenféle ingerek, amiket befolyasolni sem tud, hát így próbálkozik.

2022. febr. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Azért mielőtt megköveznénk a kérdezőt: van, akinek nincs más választása, csak a bölcsi. Nyilván akinek van választása, az olyan felügyeletet szervez a gyermeke mellé, ami a legideálisabb a kicsi számára.
2022. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18 honaposan tuti, hogy nem ő az ötödikes ebben a tortenetben. Ő valoszinuleg az egyik legkisebb, igy inkabb az a félő, hogy helyreteszik a nagyobbak, ha elegük lesz. A fegyelmezes ebben a korban nem hat rajuk nyilvan, 2-2,5 eves kora elott remenytelen. En vartam volna szeptemberig a bolcsivel..
2022. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!