Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert van ilyen sok sni-s...

Miert van ilyen sok sni-s autista aspergeres kisgyerek?

Figyelt kérdés
Oszinten erdekel, nem vitainditonak szanom. Akik ilyen kisgyerekeket neveltek mit gondoltok, van sajat teoriatok a miertekre?
2022. febr. 26. 21:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem egyrészt azért, mert nevet adtak a dolgoknak, másrészt meg mert nem engedik az erőszakot. Régen ott volt a taigetosz, vagy megverték a gyerekeket kegyetlenül, vagy megverték egymást a gyerekek kegyetlenül, így a sok "rossz" gyerek csendesebb lett, befelé forduló, azokkal meg nincs gond. Pár rossz feljutott a tetejére a hierarchiának, velük meg azért nem volt gond, mert csak "helyretették a többit".


Utolsó, én nem szedtem folsavat, mert nem tűnt fel, hogy terhes vagyok és mégis.


A tvnek szerintem ehhez nincs köze, elektroszmog.. nem hiszem, bár ki tudja, tv vidéken is van.


Szerintem eddig is volt, csak rossz gyerekeknek hívták őket, neveletlennek, butának, és a sok verés miatt csak kisebbek voltak a problémáik, mert önerőből próbáltak jobbak lenni, hogy ne verjék agyon őket a társaik vagy a szüleik vagy a tanáraik. Aki diszes, az gyakorolt, aki adhds, az próbált nyugton maradni és figyelni, aki auti meg gyorsan összekapcsolta a dolgokat és magába fordulva szorongott az összes pár kiadós verés után.


Szerintem ez az egyetlen különbség, hogy "jobb" a dolga a gyerekeknek és tűnik el a szorongás a világukból, nem félnek a szüleiktől, nem félnek a társaiktól, ami nagyon helyes. Nem tartom a verést megoldásnak, a gyerekek szempontjából, jó hogy megszűnt, és hát én örülök, hogy nem verik a gyerekem, de így nem sok belső motivációjuk van, mert jó az életük így is.


Felmentések, elfogadás, csökkentett óraszám, kevesebb/szinte semmi otthoni munka, több segítség, különfoglalkozások játékosan, pszichológus, büntetés helyett jutalmazásos nevelés, erőszakmentes kommunikáció, kötődő nevelés.. Ezek nem hogy kevesebbszer, de egyáltalán nem voltak jelen 30 éve sem, nem hogy több éve! Most van lehetőségük kinyílni a gyerekeknek(mindnek), és a mieink kinyílva sokkal látványosabban térnek el, mint zárkózottan szorongva.

2022. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
5%
Ez mind csak szorszalhasogatas, így nem kell nevelni a gyerekeket, csak rájuk mondják hogy sunis meg a franc tudja mi, mikor a tujámat felgyújtják.
2022. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Szerintetek lehet koze a szuleshez? Hosszu elhuzodo vajudas pl? Vagy oxival siettetett szules? Hiszen ezekben az esetekben az agy nem kap eleg oxigent es karosodhat az idegrendszer. Egy ismerosom szerint aki deveny tornaval foglalkozik megugrott a problemas esetek szama itthon nem is tud adni idopontot sok gyereknek. Azt mondta az utobbi 1-2 evben. Es itthon is mintha raalltak volna a korhazak hogy inkabb termeszetes legyen a szules a statisztikak miatt. Kulfolfon meg csomo a program csaszar mert valaszthato. En tokre ugy latom hogy a korhazakban futoszalagkent szulesztik a noket es addig hagyjak oket (es az ujszulotteket) szenvedni ameddig csak lehet. Hatha sikerul a term. Szules!
2022. febr. 27. 10:35
 14/25 A kérdező kommentje:
12es valaszt jelentettem
2022. febr. 27. 10:35
 15/25 A kérdező kommentje:
5 azert beszelgetni lehet rola ugye? Ugye megengeded? Vagy kerjunk toled engedelyt? Mert szerinted ostobasag
2022. febr. 27. 10:38
 16/25 anonim ***** válasza:
13%
Az igazságot jelentetted? Muci, attól hogy te nem látsz ki a gyerekszobából még nem lesz igazad. Akkor sem ha leszúrta.
2022. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
15%
Leszúrsz
2022. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem, én két óra alatt szültem simán, kilences apgarja van a gyereknek, nem szedtem folsavat se, semmi baj nem volt, és 22 évesen szültem auti gyereket huszonéves apától. Genetika
2022. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
16 Nyilván az osszes pszichologus hulye csak te vagy helikopter
2022. febr. 27. 19:06
 20/25 anonim ***** válasza:
76%
Jobban tudják már ezeket diagnosztizálni, a szülők is jobban utánamennek, ha úgy látják, hogy valami nem stimmel a gyerekkel.
2022. febr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!