Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert van ilyen sok sni-s...

Miert van ilyen sok sni-s autista aspergeres kisgyerek?

Figyelt kérdés
Oszinten erdekel, nem vitainditonak szanom. Akik ilyen kisgyerekeket neveltek mit gondoltok, van sajat teoriatok a miertekre?
2022. febr. 26. 21:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
47%
Unokatesóméknál az első két gyerek teljesen egészséges. Ők 6 éves korig nem néztek tv-t, utána is csak napi 30-60 percet. Telefont, tablet nem volt nekik 10 éves kor alatt. Ekkor még saját maguk termelték meg a zöldséget, gyümölcsöt, húst, tojást és a gabonát is. Beköltöztek az aglomerációba egy társasházba (örökölték), mert elvesztették az akkori munkájukat. Ekkor voltak 10 és 12 évesek a gyerekek. Megszülettek a kicsik is 1 és 2 évvel később (mindketten autisták). Nem tudják, hogy melyik ok lehetett a kiváltó vagy egyáltalán ezek okozták-e vagy rásegítettek, de ezek voltak a különbségek: 35 felett szült, tv+tablet újszülött kortól, bolti ételek. Szóval érdekes a történetük.
2022. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk tv két éves korától volt csak a lakásban, okostelefonon bogyó és babóca meg zenés videók egy éves kortól pár perceket csak.


Uncsitesóméknál tv és telefon babakortól, ott semmi baja a gyereknek, pedig náluk a tv éjjel nappal ment, "hogy legyen valami háttérzaj" és "szereti nézni. Az ételek nagyrésze magunk termelt(rokonoknál termett), a gyerek sajnos nem volt hajlandó bolti ételt enni, sem tápszert, pedig próbálkoztam.


Esetleg azt tudom elképzelni, hogy az okos eszközös használata(tehát nem az, hogy képernyőtbámulnak), a működési elvük egyszerűsége "butítja" a csecsemáket és kevésbé tesz fogékonnyá összetett kommunikáció, működési elvek megértésére. Tehát konkrétan az, hogy ujjal húz, vált videót, feloldja a zárat.. bár nem tudom. 50 éve két generáció nőtt fel mesebámuláson mértéktelenül, én napi 3-4 órát néztem kiskoromtól kezdve, és semmi.. sőt inkább pozitív hatása lett(jó memória). A gyerekem akkor kezdett beszélni, mikor lett tévénk, és a tévéből hallott kifejezéseket énekelte. Jól le is pontozták anno meg töröltették, mint troll kommentet, pedig pár nappal tvvásárlás után indult be robbanásszerűen a beszéd:)


Szerintem amúgy teljesen random. Ismerek egy férfit, több különböző nő, 4 gyerek. Első lány nem auti, 3 év különbséggel egy fiú, nagyon enyhe auti, 15 év különbséggel fiú, erősen auti, 30 év különbséggel, fiú, nem auti, pedig az anya 40es, ő meg 60.


Random jön ki, ha van genetikai hajlam.

2022. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
90%
Istenem mennyi idióta. Tablettől meg vitaminoktól autizmus. És még mi számítunk fogyatékosnak. Igen, autista vagyok. Rengeteg ismerősöm az. Majd én megmondom miért kapnak többen diagnózist manapság. Nem mi sokasodtunk meg környezeti tényezők hatására, hanem a tudomány fejlődésének hatására valamivel könnyebb felismerni a nem tipikus tankönyvi eseteket is. Ugyanis nem minden autista bepelenkázva ringatózó gyagyás. Vannak köztünk egyetemi professzorok, orvosok, tanárok is. Egyre több az értelmes, nem begyöpösödött szakember, aki nem ott tart, hogy lány nem lehet autista, sosem nézünk más szemébe, nem vagyunk képesek empátiára, stb. Semmivel nem voltunk kevesebben régen sem, csupán akkor az autista gyagyás, zseni, bipoláris, depis, introvertált volt. Kire mi igaz. Még manapság is van mit tanulni a tudományos körökben rólunk.
2022. márc. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
65%
Még valami. Gusztustalan, hogy sokaknak az autizmus hallatán az jut eszébe, hogy a gyerek biztos gyagyás, kisegítőbe járt, szakmunkás után ment is dolgozni. Gratulálok.
2022. márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyet értek, másodikkal nagyon nem. Egy olyan ismerős sincs, akinek lazán menne a beoviztatás, beiskolázás a gyerekkel. EGY SEM, mind pokol, ovit/iskolát találni, bent maradni a nagyobb létszámokbabn, mert a gyereknek beilleszkedési gondja van. Vagy ilyen, vagy olyan, vagy ő bánt mást, vagy őt bántják mások. Mind fejlesztés mellett! Még jó, hogy az jut eszükbe, hogy velük nehezebb és/vagy nekik nehezebb, mert ha nem lenne nehezebb, nem lenne autizmus!
2022. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!