Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves státusz kérdéseiből...

3 éves státusz kérdéseiből 5öt nem tud. Ez még nem gond, ugye?

Figyelt kérdés

Van ez a szülői kérdőív, amit a védőnő töltet ki, arra gondolok. Egyébként is voltak/vannak furcsaságai, de védőnővel azokat megbeszéltem már, elvileg nem vészes. (Ez még decemberben történt.)

Eddig ezekben a kerdőívekben 3 volt a legtöbb, amit nem tudott, nem is aggódtam, de most a 12ből 5öt már soknak érzem.

Mennyi jelent egyáltalán problémát? Tovább fogják küldeni valahová? (Védőnő szabin van, már nem tudok a státuszig beszélni vele, a kérdéseket most néztem át.)


2022. márc. 4. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ mit nem tud?
2022. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha leírnád, hogy mi nem ment...
2022. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2. Szokott-e úgy csinálni játékból, mintha főzne, autót vezetne stb.? (Pl.: kis edényekben főz kavicsból, homokból, kavargat, öntöget, kezeivel játékból kormányoz, stb.)


5. Tudja-e, hogy lány vagy fiú?


/Itt nem is hajlandó sehogy válaszolni, pedig tud beszélni/


8. Párbeszédbe bevonható? (Azaz beszélgetést kezdeményez, kérdez és a hozzá intézett kérdésekre válaszol. Pl. „Te most mit csinálsz? Miért vágod le az ágakat?” - „Metszem a fákat”.)


/Ez inkább néha/


9. Segít társainak, családtagjainak (Pl.: elpakolni, teríteni, rendet rakni)?


10. Szobatiszta nappal? (Időben jelzi, ha pisilni, kakilni kell?)


/Utána sem szól, nem hogy előtte./


12. Játéka során különböző tárgyakkal helyettesíti a jelen nem lévő tárgyakat?

(Pl. kocka = gombóc, ceruza = horgászbot, stb.)

2022. márc. 4. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem válaszolni, hanem tudnia kell. Egy nem beszélő gyereknél is meg lehet ítélni, hogy tudja-e a különbséget a lány és fiú közt és, hogy magát mihez sorolja.

A szobatisztaság hiánya nem gond.

Ha nem ezek, akkor mi jellemzi a játéktevékenységét?

Házimunkába nem próbáltad soha bevonni?

2022. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hogy lehet megítélni, hogy tudja-e?


Csak autókkal, vagy építőkockákkal játszik - de abból is csak autót hajlandó építeni.


Házimunkába folyamatosan belevonom/belevonnám, de nem szereti az irányított tevékenységeket.

2022. márc. 4. 12:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem baj ha "továbbküldik". A leírtakból nekem csak a szerepjáték hiánya furcsa. Az én lányom 3 évesen nem beszélt és nem volt szobatiszta, nem tudom küldték volna valahová, mert vittem magamtól már sokkal korábban, nincs baja egyébként.
2022. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az autókat rendeltetésszerűen használja?

A "szokott e úgy csinálni..." kérdésnél arra kíváncsiak, hogy megjelent e a játéktevékenységben a szerepjáték. Mást nem szokott játszani? Pl az én kisfiam 2,5 éves, de szereti "pelenkázni" a kismaciját, meg este betakargatja.

2022. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Én csak annyit írok, és egyáltalán nem megijeszteni szeretnélek, hogy az én lányom mindent tudott a 3 éves kérdőívről (a napokban voltunk), és ezt megelőzően az összes többiről is, mégis fejlesztésre kell járni vele. Én úgy gondolom ezek alapján, hogy nem baj, ha ránéznek a gyerekre, még akkor is, ha “csak” státusz alapján merül fel a gyanú. Inkább nézzenek rá két helyen is, és derüljön ki, hogy nincs semmi baj, minthogy elodázzák és később derüljön ki, mikor esetleg már nehezebben korrigálható.
2022. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as! Megkérdezhetem, hogy mi miatt kell mégis fejlesztésre járnia a kislányodnak? Illetve hogyan derült ki, hogy kell járnia, ha egyébként a státuszon minden rendben volt?
2022. márc. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit átgondoltam jobban a kérdéseket, párat tud igazából, csak sajátosan. (Az autókkal elég széleskörűen játszik, mondhatjuk, hogy szerepjátekozik velük. Segít is, csak máshogy, mint amire gondolnék.)

De megbeszélem majd a védőnővel is, ő hogy látja, ki szoktam hagyni az x-et azoknál, amik bizonytalanok, át szoktuk beszélni mindig. 🙂

2022. márc. 6. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!