Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek egy gyereke van és nem...

Akinek egy gyereke van és nem akar miért döntött így?

Figyelt kérdés
Titeket is szoktak kérdezni mikor lesz testvére? Mit válaszoltok?

#Egyke, gyerek,
2022. márc. 5. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Korunk, anyagi helyzetünk. Ha valaki megkérdezi, megmondom, hogy ez nem tartozik rá. Többször nem szokták megkérdezni.
2022. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert egy gyereket tudok becsülettel felnevelni, iskoláztatni és később lakást venni neki. Két gyereknél ez már nem menne teljesen.
2022. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Már nem kérdezik, mert eltelt 10 év. Előtte sem sokan kérdezték, a mai világban szerintem nem meglepő hogy valaki csak egy gyereket vállal. Én azért nem akartam többet mert egy két szobás lakásban éltünk, és nekem nagyon rossz emlék a közös szoba a testvérekkel. Másrészt anyagilag sem álltunk úgy, hogy több gyereknek megadhassunk mindent. Végül el is váltunk, így nem is bánom, mert egy gyerekkel nem volt nehéz albérletet találni, és el tudom magunkat tartani. Plusz türelmem sem lett volna több gyerekhez. Legjobb érzés eljönni olyan vendégségből, ahol több gyerek van.
2022. márc. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Anyagi okokbol dontottunk igy, egy gyereknek tudunk mindent megadni, kettonek mar necces lenne. Illetve en ugy erzem, hogy a turelmem es az energiam is veges, igy pont jo nekunk, meg egy gyerekkel mar idegileg szerintem nem birnam :D Van ilyen is, nem mindenki alkalmas a nagycsalados letre szerintem es ezzel nincs is baj.


Ha valaki eloszor kerdezi, hogy na a teso mikor jon, akkor siman elmondom neki az okot, nem “sertodok meg”, hiszen csak erdeklodik. De ha valaki tovabb lovagol a teman (volt mar ilyen sajnos), hogy dehat ahol egy gyerek elfer, akkor meg egy mar nem oszt nem szoroz es a penz nem minden, nagyanyaink is felnottek 8an egy szobaban meg vajaskenyeren es stb stb, akkor mar nem vagyok annyira kedves.

2022. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
érdekes, tőlünk soha, senki nem kérdezte, miért van csak egy.
2022. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De jó neked utolsó. Nekem anyósom állandóan ezen lovagol
2022. márc. 5. 12:57
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a 2 nap sikertelen indítás 2 napos oxis vajúdás elég volt egy életre :D De egyébként én így érzem teljesnek a családunk. Nem hiszem, hogy boldogabb lennék még egy gyerekkel. Szerintem ehhez senkinek semmi köze, csak nektek.
2022. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Oo

Kérdező.. aki olyan annak semmi sem szent


Nálunk azon lovagolnak minek a 3. ( anyagilag, ingatlanügyileg és erőnkbe belefér)



Én nem tudnám elképzelni, hogy 2 legyen de mondjuk töléletesen megértem, ha valaki csak 1 gyereket szeretne.


Ha esetleg rákérdezek ( nem lovagolok rajta)

Akkor szimpla kiváncsiság..

Terveztek még gyereket?

Max így..

Ha azt mondja nem, akkor nem firtatom.. aki oylan úgyis elmondja magàtól, hogy “nem, mert”.. aki nem olyan attól valószínű meg sem kérdezem, mert nemmoylan a viszonyunk..

2022. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
A korunk miatt, 40 folott vagyunnk, most 6 eves gyerekkel. Mar hova szuljek. Sajnos keson talaltam parra, en sem igy terveztem ...
2022. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Önző vagyok.

Teljes totális őszinteséggel, ez miatt.

Egyetlen gyerekkel még lehetek az anyaság mellett ember is.

3 hetes baba mellől el tudtam menni egy órára koktélozni (alkoholmentes persze) este a barátnőmmel, bármikor rá tudok hagyni egy szem gyereket anyukámra, férjem is elbír egyedül egy gyerekkel. Nem kell még egy gyerek miatt pluszban ébredni éjszaka, egyre kell koncentrálni, marad mellette idő. Nem kell mégegyszer megküzdeni a fájdalmas szoptatással, nem kell a gyerekek veszekedését vezényelni....

Nem vágyom egy egészen kicsit sem a több gyerekkel járó terhekre.

+ munka. Ha lenne még gyerekem, fel kellene adnom a vállalkozásomat és ha nagyok lesznek, mehetnék keresni valami alkalmazotti állást. Egy gyerek mellett tudom csinálni.


Ha bárki megkérdezi, azt mondom, hogy nem szeretném ha újra felvágnának.

2022. márc. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!