Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek egy gyereke van de...

Akinek egy gyereke van de biztos, hogy nem akar másodikat mi az oka?

Figyelt kérdés
2020. nov. 19. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
anyagiak
2020. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Mindig is egyet akartam. Nem vagyok az osanya tipus, a 3 evet kihasznalom mert anyagilag megengedhetjuk magunknak de jo lesz utana visszamenni dolgozni. Igazabol csak annyi szerintem hogy onzo vagyok annyira hogy a kenyelmem eloterbe helyezzem. Pl az en tesommal se jo a kapcsolat ezert nem tartom fontosnak hogy testvere legyen, igy nincs lelkiismeret furdalasom se. Szeretek elidozni a szgep elott, szeretem beosztani az idomet, a nagyszulei toporogva varjak hogy vigyazhassanak ra. Egy gyerekert egyszerubb oviba/suliba menni, egy gyereket egyszerubb vinni kulonorakra, egy gyereknek konnyebb megoldani kesobb a lakast ha eleg idos lesz, egy gyerek tobbet fog orokolni stb. Unokatesoja van 2 ev korkulonbseg van koztuk. Az en erveim kozott sok ered lustasagbol es kenyelembol de hat ez az igazsag. Ez az oldal azert van hogy oszintek legyunk :)
2020. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
ha már így a jövőre gondolunk, igaz, lehet hogy nem tartod a tesóddal a kapcsolatot, de legalább ismered mint embert, tudod hogy miylen ember. És ha véletlenül te meg a férjed meghalnátok egy wellnessüdülésen, a gyerekedről akkor is gondoskodnia kéne valakinek, jobbik esetben ez egy rokon. a nagyszülők nem biztos hogy élnek, a legközelebbi rokon a tesó. Szerencsére a te gyerekednek 2-es válaszoló a férjed részéről van tesó, ezért vagy egy unokatesó is a képben, de képzeld mi lenne ha mindketten egykék lennétek. Baj esetén meg ha nem élnek a nagyszülők, mégis miylen rokonhoz mehetne az a agyerek, talán nem is vállalnák. mehetne az árvaházba ott meg tudjuk mennyi a pedofil mocsok....
2020. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
2 vagyok: szerintem ennyire nem szabad borulatonak lenni harmas, ilyen erovel ki se mernek lepni az utcara mert meghalhatok. Azert eleg kicsi az eselye hogy a ferjemmel mindketten meghalunk egyszerre. Szamomra nagyon ijeszto gondolat hogy csak azert szuljek meg egy gyereket hogy legyen tesoja ha en NEM akarok. Rendkivul ijeszto, komolyan. Ha valaki azert szul mert meg egyet szeretne tokre ertheto es az szamomra elfogadhato. Maskulonben van akinek egy gyerekre van kapacitasa pl nekem. En pont igy vagyok jol. Annak mi ertelme lenne ha vegigszenvednem az egeszet? En se lennek boldog es a gyerekek sem. :) egyebkent a ferjem meg szeretne, probal is ravenni de az en ez szerintem csakis az dontesem:)
2020. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Bocsi az utolso mondat mokasra sikeredett a telom megviccelt:)
2020. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora baromságot amit a 3-as leírt...


Tudod a családodat, rokonaidat nem válogathatod meg. Bizony nem mindenkinek van álombeli szuper családja ahol összetartanak. Én sem tartom felnőttként a kapcsolatot tesómmal. Ennek meg van a nyomós oka.

Ez nem lehet érv arra, hogy miért vállaljon be több gyereket valaki.

Fontosabb dolgokat kell mérlegelni, pl anyagiak, szülők kapacitása, élethelyzet, akármi, de nem azt hogy mindenképp kell neki testvér, mert az milyen jó dolog.

2020. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

-Nem akarok még egy császármetszést

-Jelenleg 1 nappali + 2 hatalmas háló van...kevés a szoba..még egy gyereknél szét kéne szedni a 2 hálót 3ra..nem kis munka

-Egy gyerekkel is macera minden 0 segítséggel, nem akarok majd 2 felé szakadni iskola óvoda, ide menni, oda menni

- A világ egyre rosszabb, örül az ember ha egyet tud támogatni

-Idegrendszerem nem bírná, nem vagyok egy nagy anya típus

- 1 gyerekkel könnyen túl lehet élni bármit, könnyen lehet nyaralni stb, 2-vel szerintem már minden csak macera

Hirtelen ez ugrik be, de biztos van más indokom is még.

2020. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 7-es vagyok, van 5 első unokatesoja, minddel jól el van, imádják, tehát nem teljesen magányos. Mind a 6-an lányok, az enyém a legkisebb, el van kényeztetve :)
2020. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi okai vannak, mi kettőt szerettünk volna, de én még egy terhességet nem bírnék ki, így is csoda, hogy mindketten itt vagyunk. Nem mindenkinek olyan egyszerű a terhesség, vagy a szülés.
2020. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első beteg lett, és nem tudták kideríteni, hogy mi baja van. Lehet, hogy genetikai, de a teszt 1milla lenne. SOTE-n.


Ez az oka. Nem merünk másodikat vállalni.

2020. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!