Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora a kisfiúk hólyagja?

Mekkora a kisfiúk hólyagja?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiam itthon szépen pisil, ha kell neki, de az oviban nem hajlandó. Pedig már egy éve ovis, szeret oda járni, vannak barátai, nem hinném, hogy ezt majd kinövi. Ha utazunk valahova és út közben kell pisilnie, simán pisil egy fához, vagy másnál is simán elmegy wc-re. De az oviban nem és nem. Nem is tudom, hogy hogyan bírja ki 8 és fél órán át. Pedig iszik rendesen egész nap és alvás közben sem megy be. Csak itthon pisil vagy néha nem bírja ki hazáig és egy bokornál kell megállnunk. Másoktól is hallottam, hogy a kisfiúk ilyen tartogatósak, lányok nem annyira. De én ezt akkor sem értem... Délutánonként meglepődök, mekkora mennyiségek jönnek ki belőle...Én felnőtt létemre nem bírnám így visszatartani, komolyan. Bocsi, ha picit hosszú lett.

2022. márc. 6. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Köze nincs a nemhez. Nálunk a lányom ilyen. A fiam meg 2-3 óránként jár.
2022. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk fitymabaleset miatti kis repedés miatt 20 órán át nem pisilt...

24 óra után katéterezett volna a doki, de szerencsére végül nem bírta tovább és kijött, brutál mennyiségben.

2022. márc. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkora, mint a kislányoké.
2022. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is pont ezt csinálja és ugyan annyi idős. Én sem értem. De eléggé aggódok
2022. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! A te kisfiad mit, mond miért csinálja?
2022. márc. 7. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém tagadja :(
2022. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Féltem, hogy így mi lesz a veséjével meg a húgyhólyagjával. Ez nagyon nem jó így:(
2022. márc. 8. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben a helyedben beszélnék a pedagógusával, hogy figyeljék meg, vajon mi okozhatja. Valami miatt esélyesen szorong, sajnos. Érdemes tehát kiszűrni, hogy vajon az oviban éri-e valamilyen hatás, vagy körülmény, ami feszélyezi. (Ez esetben valószínű, hogy az oviban lehet ilyen tényező.)

A gátló körülményt, vagy rossz meléket meg fel kell oldani. Ha a pedagógus nem tudja, akkor pedag.szakszolgálaton ingyenesen a pszichológusok játszatják, megfigyelik, feloldják neki lelkileg.


(A leírásod alapján a szervi ok nem valószínű.)


Személy szerint én szituatív, dramatikus játékot játszom gyerekkel, ha ilyesmit tapasztalok. Ilyen esetben lehet pl eljátszani egy plüss állatkával, hogy azt játékbilire (vagy bármire, amit kinevezünk annak) tesszük, mert pisilnie kell, és természetesen a játék szerint az "oviban vagyunk". A plüssállatka vidám, szívesen megy pisilni az oviban. Eljátszom elbábozom a gyerek szeme láttára, és gyengéden bevonom a játékba, de semmiképp sem erőltetem, egyébként is mindent érzékel az óvodás, főleg tudatalatt, akkor is, ha nem néz oda - fő az oldott légkör a játék során!

Ez persze önmagában mem minden esetben elgendő, mert további gátló tényezők is lehetnek a háttérben, rossz emlék, néha akár trauma is stb. De ez a megoldás egyik fele. Valamint a gyermek reakcióinak megfigyelése, főleg dramatikus játék során - erre is alkalmas a játékpélda, amiről most írtam.

És nyilván emellett türelem is kell.

2022. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!