Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond lehet e, hogy a lassan 3...

Gond lehet e, hogy a lassan 3 éves kisfiam nem szeret hintázni? Korábban sem szeretett. Szeret viszont ágyon hemperegni, bukfencezni. Szokott forogni is, pár kör után megszédül (persze én is)

Figyelt kérdés

Nem tudom van e hozzá közé, de sosem tettük a nyakunkba, (apjának váll, nekem nyaki gerinc gondjaim vannak).

Azt sem szereti ha fejjel lefelé lábát fogva hintáztatjuk. Mielőtt bárki belekötne az utolsó mondatba, ez egy csoportos gyerektorna része volt, rajta kívül ahogy láttam, az összes gyerekeknek tetszett, nevettek. Ő sem sírt, csak kérte, hogy inkább tegyem le.

Férjemnek tériszonya van, gyermekkorában ő sem szeretett hintázni, de nem tudom, hogy van e összefüggés.


2022. márc. 14. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem hogy bármi problémát okozna ez, vagyis hat azért mert 10-bol 9 gyerek szeret hintazni az nem jelenti azt hogy az az egy aki nem azzal baj van !

Szóval ne aggódj ez miatt !

2022. márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
En sem szeretek hintazni, felnottkent sem, es nincs bajom. Lehet, hogy gyorsan hanyingere lesz, nalam ez van legalabbis, az autozast is nehezen birom. A tornat tartonal azert kerdezz ra, hogy megnyugodj.
2022. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Hintázni szeretnek a gyereke, de azt csak kevesen, ha fejükbe száll a vér.
2022. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tesóm járt logopédiára, nagyon furán beszélt.

Onnan elküldték gyógytornára. Azt egy szenzomotoros terapeuta tartotta. Iszonyú sokat kellett ott hintázniuk, kúszni mászni, feladatokat csinálni.

Ő mondta, hogy a hintázás hozza járul az agyi fejlődéshez. Ha valamelyik gyerek nem mászik, vagy nem hintázik, ennek következményei lehetnek, lehet csak felnőtt korban derül ki.

Öcsémnek ez a torna 2 hónap alatt hozott annyi fejlődést a beszédeben, mint 3 év logopédia.


Ez a bácsi mondta, hintázni nincs olyan gyerek, aki ne szeretne. Ha mégis van, ha szereti, ha nem, kell.

2022. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Más "gond" van vele? Pl. nem beszél, magatartás, bármi. Ha nincs semmi egyéb, akkor egyszerűen nem szeret hintázni, ne foglalkozz vele.
2022. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Milyen beteg lehet agyilag aki egy ilyet kérdez itt?
2022. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6 Semennyire nem "beteg" a kérdés. Jelezhet gondot, ha nem szeret hintázni. De annak más jele is van, nemcsak a hinta.
2022. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Semmi más nincs, szépen beszél, magatartás problémák sincsenek.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#6-is válaszoló szerintem inkább nálad vannak problémák, ha csak minimális is tájékozott lennél a témában, akkor értenéd, hogy miért tettem fel a kérdést

2022. márc. 14. 13:09
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
anyám világéletében gyűlölt hintázni, most hatvan éves, két diplomája van, három nyelven beszél, önálló és kiegyensúlyozott szociális élete van. született két egészséges gyermeke, az egyik ugyanígy utál hintázni. (ez a tesóm. ő is egyetemen, tehát ha öröklődő deformitás is, nem élettel összeegyeztethetetlen probléma). remélem ez megnyugtat.
2022. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!