Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj hogy még nem beszél...

Baj hogy még nem beszél mondatokban? 2 éves elmúlt

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kislányom decemberben múlt 2 éves,nem bölcsis

Rengeteg szót mond,használ,de még nem rakja őket össze mondatokban

Addig eljutott,hogy szia apa,szia mama,szia anya

Védőnőnek jeleztem,azt mondta nincs okom aggódni,várjak vele,más még ennyit sem tud

Állathangokat szépen utánoz,állatok nagy részét megnevezi

Többször fordul elő,hogy a szavak elejét használja csak,mint pl a buszra annyit mond bu,bácsira bá

De több az a szó,amit szépen kimond,amit a legjobban tud,az a nem

Nem tudja még megmondani hány éves,sem a nevét,de más ismerős nevét már mondja,akit ismer


Mondókázni szó szerint utál,ott hagy,a mesét,ha olvasom szintén nem szereti,pedig 6 hónapos kora óta olvasok neki rövidebb meséket,rengeteg foglalkoztató könyvünk is van

Sokat énekelek neki,az sem érdekli


De engem mégis idegesít ez,hogy hiába foglalkozok vele,mégsem halad a beszéddel,első gyermek,nem tudok mihez viszonyítani.

Tudom,minden gyermek más,és majd beindul a beszéde...


Amit szeret a fa kirakós,puzzle,építőkocka,rajzolás,játékkonyhában főz,pakol,mindent elrak este maga után,szeret nekem segíteni,ruhát berak a gépbe,kiszedi,viszi a szárítóba

Ott van velem,ha főzök,kint is vagyunk a szabadban,nagyokat sétálunk,játszóra elmegyünk ha az idő olyan,vásárolunk stb.


Segítsetek,bőven elég amit tud? Várjak még vele,hogy valahova elvigyem?


Esetleg mit tanácsoltok még,mi indítaná be a beszédet? Milyen játékos foglalkozással?


Előre is köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat


2022. márc. 16. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég amit tud.
2022. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég, amit tud!
2022. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Az én lányom 4 éves és se érettségije, se diplomája. Aggódjak?

Kb. ennyi értelme van a kérdésednek.

2022. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Számomra fontos a gyermekem fejlődése,azért tettem fel a kérdést,akivel itthon napi szinten kapcsolatban vagyok,testvéreim gyermekeivel,barátnők gyermekeivel,azok szinte folyamatosan,érthetően beszélnek,mondják a nevüket,sőt keresztlányom 2 éves lesz májusban,és 10. elszámol,mondókákat mond,és már pár szót angolul is tud


Épp ezért vagyok kiváncsi más idegen anyukák véleményére,segítségére,hogy esetleg én rontottam el valamit?


Logikus,hogy nem kell érettségi 4 évesen,sem diploma,bár hallottam már 4 évest angolul beszélni,ugy hogy nincs angol a családban,eszméletlen volt a kisfiú

Angol mesét nézettek vele,és szinte jobban tud angolul,mint magyarul

Gondolom az ilyen gyermeknek van meg a nyelvvizsga,még gimnázium elött


Csak segítséget kérnék,persze ha nem változik 2.5 korára,mindenképp elviszem szakemberhez

2022. márc. 16. 14:20
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
4-es Van olyan gyerek 2 évesen, aki még csak 10-20 szót mond, az meg egyáltalán nem elvárható, hogy mondatokban beszéljen. Ha a keresztlányod ennyi mindent tud, akkor jóval előrehaladottabb a beszédfejlődése, akár 1 évvel is, ne akarj vele versenyezni!
2022. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3 éves kisfiam megkésett beszédfejlődésű. Amiket írsz, pontosan az életkorának megfelelő. Az én fiam ugyanezeket,ugyanígy tudja, benne van a szakértőiben is hogy a beszéde normálisan fejlődő 24-27 hónapos gyerek szintjén van.

Teljesen rendben van a gyereked.

2022. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,csak néha furán néznek rám,mikor kérdezik hogy még nem beszél? Oh,még nem is mondja hogy hivják? Nincs esetleg baja?

Szerintem nagyon sokat várnak el,egy 2 éves gyerektől...pont ezért kérdeztem rá tőletek

Mert nagy a nyomás,főleg ha más anyuka megvetően néz rám emiatt


Szerintem ettől még nem lesz buta gyerek,hogy nem beszél

Persze mindent megteszek,de had fejlődjön a saját maga ütemében


Köszönöm mégegyszer nektek

2022. márc. 16. 17:22
 8/12 anonim ***** válasza:
2 évesen az elvárt 50 szókezdemény (hangutánzókkal együtt) és a kétszavas mondatok megjelenése. Nálatok az utóbbi is pipa
2022. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Szakirányban végeztem, megnyugtatlak, még az se baj, ha 2 és fél évesen egyáltalán nem beszél egy gyermek.

Az összehasonlítgatásnak azért nincs értelme, mert a szülők általában a túlaggódás miatt észre se veszik, hogy miközben más gyerekén hamarabb érőként érzékelnek a saját csemetéjükhöz képest valamit, addig a másik gyermek meg más téren marad el PICIVEL az átlagtól.


Magyarán minden gyermeknek megvan a saját maga érési SORRENDJE. Ki az átlagtól hamarább lesz szobatiszta, de később jár / beszél, mint az átlag, a másik az átlagtól későbbvválik szobatosztává, míg előbb kezd el adott szinten beszélni, mint az átlag.


Amíg ezen eltérések minimnálisak, nincs miért aggódni, a fejlesztés ilyen esetben többet árt, mint használ, kivéve a fejlesztők pénztárcájának (statisztikájának, amire pénzt kapnak).


A ti esetetekben szó sincs a beszédindítás lehetőségéről, hiszen már beszél, márpedig a korának megfelelően, ha az ÁTLAGOT tekintjük. Sőt, ő talán még fejelttebb is egy picivel.


Nem beszélve arról, hogy pont a beszédérés, és a szobatisztaság azon érési tényezők, melyekben igen nagy a szórás az EGÉSZSÉGESEN ÉRŐ gyerekek között, azaz hatalmas, akár két és fél évnyi eltérés is lehet, természetes, egészséges esetben!


Egyébiránt dr Vekerdy Tamás gyermekpőszichológus eme 10 pernyi előadásrészletéből is megtudsz minden lényegest a témában:


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ

2022. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Még valami, idézlek:

"Angol mesét nézettek vele,és szinte jobban tud angolul,mint magyarul"


Az idegen nyelvvel meg ez a baj! A pár hónapos baba ami nyelvet, vagy nyelveket addig rendszeresen hallott anyanyelvi beszélőtől, az attól eltérő nyelvek megzavarják a anyanyelvi érését ONNANTÓL KEZDVE!

Ha nem is azonnal, de kisiskoslás korra kibukik a probléma, csak addigra már nem olyan feltűnő az összefüggés, hogy az egyik fő oka a korai idegen nyelv megjelenése volt a környezetében.


6-7 évesen, vagy attól később lehet idegen nyelven tanítani, illetve hogy idegen nyelvet rendszeresen halljon a gyermek.

2022. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!