Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tartott nálatok a dac...

Meddig tartott nálatok a dac korszak és honnan tudtátok, hogy elmúlt? Mi volt a legdurvább hiszti?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 25. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok szülő, de még emlékszem, hogy nálunk pl. sem öcsém, sem húgom esetében nem volt dackorszak. Egy-két próbálkozás volt, de ennyi. Anyum említette, hogy én is kb. egyszer voltam dacos, aztán kész. Próbálkozás volt, de okos gyerek tudja, hogy ha a szülő nem reagál rá, akkor nem megy semmire. :)

Meg, anyum elég következetesen nevelt mindhármunkat, hála égnek. Nem volt toporzékolás, meg hogy a földhöz vágjuk magunkat, nem volt sikítás. Az meg pláne elképzelhetetlen volt, belerúgjunk anyuba, vagy megüssük.

2020. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

A nagy majdnem 3 éves, nála nem volt, nagyon nyugodt kiegyensúlyozott volt mindig is. Korán kezdett folyékonyan beszélni, szerintem emiatt is maradt ki nála, mert hamar meg tudta értetni magát és el is lehet magyarázni neki, hogy mit miért nem szabad. Persze itt is van hiszti, ha fáradt, vagy pl hajmosásnál sokáig... de klasszikus dackorszak nem volt.


A kicsi 2 éves lesz, ő nehezebb dió, iszonyatosan akaratos. Nála látom a kezdeményeket, róla simán el tudom képzelni, hogy földhöz vágja magát a boltban egy banánért pl. 🤣

2020. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk úgy egy-másfél éve volt a legdurvább, 3-4 éves kor között. Gyakorlatilag mindenben ellenkezett, sírt, hisztizett, csapkodott. Felöltözni, levetkőzni, elindulni, nekiállni bárminek, abbahagyni bármit, enni ha éhes, pisilni, ha pisi lesz... Semmit nem akart. Mindig én kaptam a legnagyobb hisztiket, idegenekkel sosem cirkuszolt. Nem tudom, mi volt a legdurvább, mert sok durva hiszti volt.

Most már lecsengőben, bár a pisit még mindig hajlamos tartogatni, és azért szokott ellenkezni. Érdekes, hogy mostanában akkor a legjobb, ha csak velem van, olyankor sosem hisztizik (nemtetszését azért jelzi, de meggyőzhető). 5 éves lesz.

2020. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
5 éves és még nincs vége. 3 és 4 éves kora között volt a legdurvább, utána kis szünet és most megint intenzív, egész nap képes ordítani azért, mert nem körülötte forog a világ. És nyilván nem körülötte forog. Nincs elkényeztetve, nincs ráhagyva, pont ez a baja. Na meg az ovihiány.
2020. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

18-26 honapos kora kozott volt alegdurvabb, utana kezdett csokkenni. Hivatalosan asszem 2-3 eves kor kozott van dackorszak.

Rendszeresen elterult a foldon, vagy orditott, toporzekolt. O nagyon nehezen viseli, ha ehes vagy almos, illetve az alvasbol ebrenletbe valtas a mai napig nehez neki sokszor, pedig mar 4,5 eves, de most mar lehet hatni ra. Akkor kezdett jelentosen jobb lenni, mikor nagyitoval figyeltem az ehseg es almossag jeleit, es azonnal reagaltam, igy nagymertekben lecsokkentek a hisztik.

2020. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9 éves lány és ugy érzem,hogy még mindég tart!
2020. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!