Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több gyermekes anyukák, hogy...

Több gyermekes anyukák, hogy csináltatok? 3 éves és egy 8 hetes gyermek.

Figyelt kérdés

Van egy nagyon eleven több emberes majdnem 3 éves fiam és egy 8 hetes fiam aki extra has fájós.

Kezdem azt érezni kicsúszik a lábam alól a talaj, nem tudom őket egyszerre kezelni, a kicsi állandóan ölbe lenne ami egyszerűen nem megy mert itt a házimunka és stb meg persze a nagyobbik fiam.

Azt érzem, hogy állandóan ideges vagyok a kicsi sírása miatt, a nagy pedig igényelne több játékot, vele törődést.

Sok segítségem van másokhoz képest, a férjem, anyukám sokat segít.

Viszont nekem az nem megoldás, hogy a nagyot lepasszolom, hisz hiányzik és sajnálom.

Érzem neki is hiányzik, hogy vele legyek.

Nem tudom, most jelen lelki állapotomon, hogy segíthetnék!

Lesz ez valaha könyebb?

Tanácsok esetleg?

Vagy csak hasonló történeteket szívesen olvasnék ki, hogy kezelte ezt az időszakot.



2022. márc. 25. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Kicsit magadra kötöd, így ő megkapja a közelséget, a hasfájáson is sokat segíthet és közben van 2 szabad kezed, hogy foglalkozz a naggyal, főzzél stb.
2022. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ilyenkor szerintem nem fontos a hazimunka. Meg azt a ferjed is megcsinalhatja ha haza megy munkabol, elmosogat, letorolget, felmossa a kovet. Ennyi. Nem kell nagytakaritasokat csinalni 2 gyerek mellett.

Mosas nem nagy dolog ,betenni a ruhat a mosogepbe.

Fozni sem kell bonyolult eteleket ilyenkor. Tul dramatizalod.

A 3 evesnek is mondhatod hogy "gyere simogasd meg a testvered" stb, lefoglalja majd a kisbaba.

Rosszul csinalod.....

En csak osszeszedem a kulsom amikor van egy kis idom, mosast teszek be, fozok es jatszok, foglalkozom a gyerekekkel. Ennyi. Nem erdekel mas. Ez most nem az az idoszak. Nagyon hamar elmegy ez a par ev...

2022. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Te a gyerekekkel a segítséged meg a házimunkával foglalkozzon. Nővérem van ebben a helyzetben ő ha kell időnként takarítót hív, anyukánk sokszor főz nekik több napra így rá "csak" a gyerekek maradnak.
2022. márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Hordoztam..


Kisebb különbséggel, (1,5 év) hol az egyik hol a másik volt rajtam és …túléltem.. a nagyot nem tudtam időben leválasztani anyatejről, így amikor a kicsinek is lett, akkor teljesen begajdult.. tandem szoptattam, amivel nem volt baj, csak a hisztivel körülötte. 2 hónap alatt több mint 1 kg-ot hízott a nagy.. anyatejes széklete lett..


Nekem későbben egyébként rosszabb volt ( kicsi fél a nagy 2 èves korában)


Most a kicsi 2

A nagy 3,5

Egy álom, pedig 2-3 hetet itthon van oviból a nagy, mert beteg és a kicsi is beteg majd én is.. de még így is nagyon jó most..

És

Vàrjuk a legkisebbet…


Igen, elment az eszem🤫


De úgy élem meg, hogy az első 2 év semmi a következő 18-20-25-höz ( ki tudja meddig lesz otthon) képest.


💕💕💕

2022. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem is jól jönne egy takarító nő 200m2-en. 😂

Lehet keresek egyet. 😂

A hordozás is megvan, viszont egész nap akkor sem lehet rajtam, és nem is értem azzal, hogy lehet normálisan leülni (mert sehogy).


4# tényleg bátor vagy.

Én itt gyerek témában meg is állok 😂

Elég a kettő

2022. márc. 25. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi 1,5 éves koráig ugyanezt mondtam, pedig mindiv 3 volt a terv..



Nálam is a ház és telek a gond..

Mindenkinek saját szoba nappali, több fürdő.. telek közepén, tehát körbe, minden oldalon van ablak..

1500nm telekkel..


Robotporszívó nagy barát ( ami cicafelmosást megcsinálja)

2022. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A játék halmazban a robot porszívó már nem fér el 😂

De akkor igen, nálatok is zajlik az élet rendesen.

Nálunk a férjem szeretne harmadikat. Én meg nem látom annak pozitív hatását 😂

2022. márc. 26. 09:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Hahahah


Ami ndlunk bevált, hogy el kell pakolni!

Muszáj!

Ami elölmarad az megy büntibe..

De így is sokat pakolok, mert nyílván a példamutatásból tanulnak plusz kell segítség..

De estére a nappaliban nem maradhat semmi, csak dobozban maximum…


Őszintén szólva a gyerekeim már most rendesebbek, mint én valaha is voltam.

Viszont nekem a férjem is partner ebben.

Másrészt pont amikor nekem nagyon sok volt a 2 gyerek, akkor átmenetileg nem volt túl sokat jelen az életünkben ( munkahely és 2 iskola miatt)

Vélhetően ez is sok volt nekem.


Bár a kicsi neked nagyon kicsi, próbálj keretet adni a napnak.

Nevezzük napirendnek.

A nagynak nagyon fontos, könnyebb neki, ha tudja mikor mi lesz. Biztonságot ad.


A kicsit pedig ebbe érdemes belesimítani..


Nekem a probléma forrása az is volt, hogy a nagy nagyon bántotta a kicsit..

2022. márc. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hála az égnek egy dolog nagyon jól működik nálunk a nagy szereti a kicsit.

Meg akkor is kéri, hogy vigyem fel aludni vele/mellé amikor nagyon üvölt a hasára.


Itt inkább az én lelkiismeret furdalásom szólal meg nagyon sokszor, főleg amikor már nagyon ideges/türelmetlen vagyok.


Nálam a Jézuska hordja el a játékokat rendszeresen, vagy a kukás autó, na de ha idáig fajul a dolog az a játék nincs egy darabig neki!


Egy valami segíthet rajtam, ha a has fájás elmúlik, nagyon várom !

2022. márc. 26. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!