Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiús anyukák, nálatok hogy és...

Fiús anyukák, nálatok hogy és mikor oldódott meg a fityma hátrahuzása? Nagyon aggaszt az ügy.. forduljunk orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hónappal múlt 3 éves. Nekünk kezdetben azt mondták hogy semmiképp se húzogassal neki hátra. Hanem hogy majd csak 1 èves kora korül kezdjük ott neki óvatosan, fürdésnél hátrahuzva megmosni. Én csináltam de neki nem nagyon mocorgott a bőr, mondták ne erőltesssem csak amennyire magától megy. Most ott tartunk hogy pár hónapja fürdés után hátrahuzom neki (amennyire tudom) hogy mégis mozduljon az ügy. Alakult, de még nem “bújt ki” neki. Ki tudna bújni, de amikor úgy látom hogy fáj neki, vagy picit kellemetlen, attól a ponttól nem erőltetem tovább. Ismerős mondta (orvos) hogy fürdés után így edzük neki a bőrt, aztán alakul. És valóban így lett, de még messze a cél szerintem..viszont a gyereket meg egyre inkább frusztrálja ez a pár másodperces művelet, sokszor küzdeni kell vele és nem akarja engedni. Nagyon aggaszt hogy nem húztuk neki korábban hátra, félek hogy fitymaszűkülete lesz, vagy ki tudja lehet hog már van is.

A gyerekorvosunk és a védőnő ugy van vele hogy majd magától megoldódik..de én ebben nem hiszek.

Anyósom szerint már újszülöttként hàtra kellett volna húzni neki és most nem lenne gond vele.

Anyukámtól még csak tanácsot se tudok kérni, mert neki meg csak lánya van.

Vigyem el magán gyereurológushoz?

Ha igen, pesten kit ajánlotok? :/



2022. márc. 25. 21:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
13-15éves korig, ha problémát nem okoz nem kell vele foglalkozni. Ő óvatosan mosakodáshoz amennyire megy húzta hátra és ennyi.
2022. márc. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
A fityma kisokost ajánlom én is. Abban az is benne van, hogy mikor kell mégis hozzányúlni. Az összes többi esetben - valószínűleg a tiétekben is - békén kell hagyni. Saját magának pisztergálhatja, ha akarja.
2022. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem húzogattuk, mert nem is kell. Pont elég volt, hogy egyszer még pár hetesként az orvos figyelmeztetés nélkül hátrarántotta és bevérzett. Szerencsére nem sérült maradandóan. Szobatisztaságig csak figyeltük, akkor is csak megnéztük párszor, hogy hogy áll. Most 3 éves, pont annyira jön fel, amennyire kell. Az meg nem a teljes. Kikukkan a vége, nem gyullad, nem smegmásodik, tökéletes. Magának mostanában kezdte piszkálni, elég ez.
2022. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jelent problémát csak, ha felfúvódik pisiléskor, vagy emiatt nehéz tőle. Az valós szűkület és nem csak letapadás. Ha ez nincs, akkor esetleg elkezdhetnél adni a szakemberek szavára.
2022. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%
Amit a #14 ír, az is túlhaladott. A felfúvódás a sejtes letapadás megszűntét jelzi csak, önmagában nem probléma.
2022. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Cubina ***** válasza:
84%

"A gyerekorvosunk és a védőnő ugy van vele hogy majd magától megoldódik..de én ebben nem hiszek."


Szerintem hallgatni kellene a tapasztalt orvosra és védőnőre ahelyett, hogy 1 éves korától, majd hónapok óta minden fürdés után rángatod a bőrt szegény kisfiúnak, akinek nyilvánvalóan fájdalmat okoz a művelet és nem akarja, hogy odanyúlj neki.

A tesómnak három fia van, a legnagyobb 16 éves, és soha, egyszer sem húzigálták a szülők egyikük kukiján a bőrt. Saját maguk kezdtek foglalkozni a kukival 4 éves koruk után.

Egészségesek, nem lett fitymaszűkületük.

A szűkület nagyon gyakori viszont a felnőtteknél, és nem egy halálos betegség.

2022. márc. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!