Ovi vagy bölcsi?

Figyelt kérdés

Lányom októberben lesz 3. Nem lesz meg neki kötelező az óvoda, de a bölcsiben erősen javasolta a gondozója, hogy adjuk be az ovis jelentkezést. Szerinte addig még sokat fog fejlődni a gyerek a szobatisztaság téren, (mert még jelenleg nem az) és amúgy meg már érett rá. (Én amúgy el is hiszem ezt neki, mert biztos ő csak tudja..)

Egyébként okos kislány, önállóan eszik, majdnem önállóan öltözik, cipzár nem megy még a gombolás.. de ennyi. Érthetően, folyékonyan beszél, mondokazik, énekel, 1-5ig számol. (Van egy nagyobb gyermekem, aki most középsős így sokmindent eltanul tőle a kicsi)


Szépen kifejezi az érzelmeit, semmi fura nincs vele ezen a téren sem, meg csak nem is hisztis, jól alszik, be tudott illeszkedni a bölcsis napirendbe. Nyitott, vidám kedves kislány.. de...


Az egyetlen egy dolog ami aggaszt az az, hogy egyáltalán nem keresi a többi gyerekkel a kontaktot. Azt mondják a bolcsiben van egy kispajtása, de ha mondjuk lemegyünk a játszótérre, vagy találkozunk más gyerekekkel (a tesóján kívül) akkor rájuk sem hederit. Ha játszanak pl egy homokozoban akkor a lányom mindig oda ül ahol senki sincs és szépen elmélyülten eljátszik ott magában. Bölcsiben ha nincs a pajtasa, mert mondjuk beteg, akkor sokszor egész nap könyveket nezeget vagy babazik, hintazik egymaga.


Tudom, hogy ebben a korban még nem együtt játszanak hanem egymás mellett, de ő leginkább azt sem. Emlékeim szerint a nagyobbik azért ekkortájt már próbált 'idegen' gyerekekkel kontaktolni, kommunikálni, pedig ő ennyi idosen még nem beszélt ilyen szépen.


Szerintetek ez okés így?

Ha netán van 2,5 éves gyereketek akkor írjatok pár szót, hogy ő hogy viselkedik ilyen szitukban?

Hagynátok a bölcsiben, vagy menjen oviba?



2022. márc. 30. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Én nem küldtem 3 évesen oviba, mert bár ugyanígy okos volt és önálló de nagyon kevés volt az önbizalma, visszahúzódó volt. Igazából semmi sem változott. Oviban csak a harmadik évben lett barátja, mindig azt mondta, hogy ő szeret egyedül lenni. Aztán az iskolában harmadikig szintén nem volt barátja, ugyanaz volt a szöveg hogy neki jó egyedül. Harmadikban lett egy barátja, de néha vele is szünetet tart, egyszerűen ilyen, kell neki a magány. Nehezen fogadtam el, pedig én is ilyen vagyok, de állandóan sajnáltam és idegeskedtem rajta, hogy nincsenek barátai. Sokáig azt hittem, hogy a többiek nem nyitnak felé de aztán pár udvaron leskelődös alkalom után rájöttem, hogy ez tényleg az ő döntése.


Szóval röviden ezen a "problémán" nem segített az, hogy bölcsiben maradt. De nem bántam meg, mert nagyon szerette a bölcsit, és úgy gondoltam inkább bölcsibe járjon egy évvel többet mint oviba.

2022. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen normális amiket írsz, nem is értem hogy egy októberi gyermek miért ne mehetne oviba.

Gombolni nem kell tudni, ezt honnan veszed?

Szobatisztaság nálunk sem oldódott meg, augusztusi a fiam és csak ovi első évében, tél végén lett szobatiszta, ahogy még pár másik gyermek is a csoportban. Nem így akartuk de bölcsiben sem volt hajlandó letenni, oviban sem. Majd egyiknaprol a másikra letette de éjjelre is.

Barátkozás : normális hogy nincs dedikált barátja, normális hogy egyedül játszik. Később alakul ki a szociális érés, de ebben az óvoda is nagyobb segítség, eleve olyan a nevelési program ami támogatja a közösségbe illeszkedést.

Ha tud szépen beszélni és nyitott, okos érdeklődő akkor sokkal jobban fogja élvezni az ovit. Ott heti témák vannak. Szakképzett pedagógusok. Inkább 4 év ovi mint 2 év Bölcsi. Nem is értem aki ezt nem látja.

A Bölcsi piciknek való, normális hogy onnan hamar elkerülnek.

Az iskolát nem kell elsietni.

2022. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Dolgoztam 10 évet bölcsiben, most 3 éve oviban dolgozom.

Igazából amivel érveltél semmi köze ahhoz, hogy marad bölcsiben, vagy megy oviba. Ha ilyen tipus meg 1 év bölcsi sem fog változtatni rajta,viszont az ovi sem. Csoportomban is van ilyen kisfiú aki inkább egyedül van, mert azt mondja a többiek csak zavarják a gondolkodásban, ő már nagycsoportos egyébként.

Minden csoportban vannaknilyen gyermekek, ezzel nincs semmi gond, ők így érzik jól magukat. Felnőttek között is van.ilyen.

A szobatisztaság pedig remélhetőleg kialakul addigra. Ha mégsem akkor legfeljebb marad bölcsiben.

2022. márc. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is ovoda, a bolcsodeben mar csak visszafele fejlodne.
2022. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk nem járhat oviba, ha nem szobatiszta és mivel nem oviköteles, így egyértelműen hagynám a bölcsiben stabil szobatisztaságig.

A nagyobb gyerekem kereken 4 évesen kezdett az oviban, s ő még bölcsis se volt előtte. Semmi hátrányát nem láttam.

2022. márc. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Tudom, hogy nem kell tudnia gombolni/ cipzarazni, de nem is írtam, hogy "jaj-jaj nem tud", csupán, hogy azon kívül mar ugy nagyjából minden mást tud.


Lehet ő tényleg ilyen.

2022. márc. 31. 06:46
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen oviba íratnám!
2022. márc. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Mivel nem szobatiszta még,én hagynám még 1 évet a bölcsiben. Nem fog kárára válni.
2022. márc. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Bölcsi.
2022. márc. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Csakis bölcsi! Ha úgy kerül közösségbe, hogy ő a legkisebb, az kihathat a későbbi személyiségére is. Ha ő "a kicsi" a többiek meg "a nagyok", az teljesen beleivódik az emberbe.
2022. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!