Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 2 éves totyogó...

Nikica3 kérdése:

Mit csináljak a 2 éves totyogómmal? Még mindig pürés ételt eszik, de csak 2-3 félét! Akármit kínálok neki, mindent elutasít! Próbáltam már éheztetni is! Talán majd a bölcsi jót tesz neki?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez elég sok mindentől lehet. Arcizmai rendben vannak? Étkezési tanácsadó látta már?
2021. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Arcizmai rendben vannak, mert banánt, tejszeletet, kenyeret meg, ha jó kedve van akkor a pürébe kevert krumpli darabot is elrágcsálja
2021. márc. 1. 18:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Legalább eszik valamit..
2021. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Kanállal kergeted a lakásban vagy hagyod, hogy saját maga felfedezze az ételeket?
2021. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Tegyél elé fött ételeket darabokban és ne etesd.

Ennyi idösen már régen nem lenne szabad püréket adni neki!

2021. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
5# te is olyan jól kitudsz mást oktatni, hogy ne egyen ezt vagy azt. Ha meg pürét nem enne, akkor meg azért szólnád meg a kérdezőt, mert éhezteti a gyereket... 😏😏😏 Szánalmas vagy
2021. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

AZ 5-ös vagyok és nincs igazad!

Egy két éves gyerek már régen képes rendes ételeket enni, nem csak püréket. Mivel több gyereket felneveltem, szerintem több fogalmam és tapasztalatom van, mint neked.


Egyébként ha egy gyerek elött ott az étel és senki nem eteti, akkot sem fog éhezni, hanem eszik egyedül.

2021. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Ennyit tudsz csak felmutatni, meg elhitetni, hogy te szuperanyuci vagy.
2021. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy banánt meg tud enni és kenyeret semmit nek helent.


Szerintem is arcizom lesz vagy valami ilyesmi.


8 hónaposan is megette ezeket simán 4 foggal a kisebbik gyerekem.

Tehát nem egy izommunka.


A nagyobb gyerekem rossz evő..

Nem beszélt kb semmit 2 évesen, emiatt elvittük megnézetni.

Ott ezeket kifejezetten kérdezték.

Mennyire válogatós.

Az állagokkal van-e baja.

Keményet megeszi-e..

Stb

Emiatt voltunk oszteopatánál is.. ott is azt kérdezték, hogy keményet, mondjuk egy rántottkarajt meg tud-e enni..stb.

Neki kicsi deformitás volt a szájpadásánál ahol illeszkedik. Ezt a helyérehúzták fájdalommentesen.

A répát továbbra sem ropogtatja, nem szereti, de sokkal később fárad el mondjuk a kenyér héjánál..


Én megnézetném..

2021. márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hiába rakom elé, mindig mindent le dobál! Egyébként eszik egyedül is, de pár kanál után át adja nekem
2021. márc. 1. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!