Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki csak 1 gyereket vállalt...

Aki csak 1 gyereket vállalt nem bánta meg, nem zavar ha kérdezgetik ez miatt?

Figyelt kérdés
6 éves gyerekem van és azaz igazság nekem nincs türelmem még egyhez, férjemnek sem. Nagyon nehéz terhességem volt, 3 éves koráig egy éjszakát nem aludtam végig. Mégis bánt, hogy nincs testvére és anyósom is állandóan faggatózik miért nem lesz testvére.

#Gyerek, gyereknevelés, egyke,
2022. ápr. 10. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akartok,ne zavarjon. Gondolom nem anyósod kedvéért szülsz. Baratnőm is azt mondta,mindenki ezzel bactatta,de segítsége nem volt. Legalább ő reálisan átlátta,hogy ha 1el nehéz,akkor 2vel még nehezebb. Én us egyke vagyok,soha nem bántam.
2022. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megbántam, de nekem nem lehet még egy, szóval kb mindegy. A kíváncsiskodóknak annyit mondok, hogy "mert nem". Igyekszem úgy, hogy ez legyen az utolsó szó, ne akarjanak további kérdéseket feltenni ezzel kapcsolatban. Nem kötöm senki orrára, hogy azért, mert nem lehet. Ne sajnálkozzon nekem senki. Lehet, hogy nem jó taktika, de senki sem mondta, hogy én nem lehetek "bunkó" csak más. Valószínűleg majd finomodik ez, ha feldolgoztam vagy elengedtem lelkileg.
2022. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezősködést semmilyen körülmények között nem lehet elkerülni. 2 gyerekkel folyton azt kérdezték, mikor jön a 3.? Mintha evidens lenne, hogy lesz 3. is, de most, hogy valóban úton van, meg azt kapom meg, hogy kell a csokhoz? Aki nem szeretne gyermeket, azt azért nem értük, akinek több is van, minek szül erre a világra stb...

Az a lényeg, Nektek mi a legmegfelelőbb minden szempontból, 1 gyerekkel is bőven lehet kerek az élet!

Egyébként már most 6 éves a gyereked, még mire megszületne a 2.,akkora lenne köztük a korkülönbséghogy, hogy már teljesen másról szólna a testvériség, mint az együtt játszásról, persze ennek is megvan a szépsége.

Csak magatokkal és a saját ifényeiddel törődjetek.

2022. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Soha, senki nem kérdezett róla.
2022. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék ennél több terhet vállalni.

2 hónapos a babám és eddig is tudtam h egy gyerekem lesz, most már tapasztalat is alátámasztja a döntésem.

Kicsit zavar h úton út félen mindenki magyarázza h mennyire fontos a szoptatás és úgyis meggondolom magam a második gyerekkel.


Már ennek az egynek is csak elégséges anya vagyok, mégegyet nem bírnék el.


Szóval zavar kicsit, de nem pörgök rajta.

2022. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Már 16 éves, nem bántam meg. Most is sok időm van rá, sokat beszélgetünk, programokat csinálunk. Kicsi korában sem csak a túlélésre hajtottunk, tudtunk utazgatni, volt idő magamra. Engem többnyire 3 gyerekesek ba...sztattak, de sokszor láttam rajtuk, hogy sokszor inkább cserélnének velem. Inkább a könnyű neked csak egy gyerekkel duma idegesített, de annyira nem érdekelt. Én őszintén be merem vallani, hogy szeretem a kényelmes életet. A lányom meg nagyon nyitott, sok barátja van, sosem volt egyedül.
2022. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereket akartam, egy is lett. Tőlem is olyanok kerdezgetik, hogy lesz e tobb, akiknek tobb van es tudom, hogy szivesen cserelnenek velem. El nem tudjak kepzelni, hogy van az, hogy en elvezem a gyerekemmel toltott idot. Nem passzolom le, neha kiveszem az ovibol h kozos programot csinaljunk. Nem erzem tehernek. Es ezert is nem vallaltam tobbet. Bar nekem lett volna ilyen anyam.
2022. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A legnagyobb kérdés az, hogy te mit szeretnél.

Azt írtad, hogy nincs türelmed mégegyhez, mégis bánod hogy nincs testvére. Miért bánod? Csak mások véleménye miatt? Vagy te magad is szeretnéd, ha lenne testvére a màr meglevő gyerekednek?

Viszont, ha nincs türelmed, akkor az szenvedés lenne mindenkinek. Neked is, apukának is, nagytesónak is, meg a kicsinek is.

Szerintem ne vállalj addig, amíg nem vagy biztos benne!!!

2022. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez erdekes engem is tobb gyerekesek akarnak meggyozni. Hova tovabb ezek nem kedves gyozkodesek hanem konkret ijesztgetesek mint pl majd egyedul kell szorakoztatnom meg ugyis lesz testvere ugyis meggondolom magam. Van amikor en is elgondolkodok kicsit de az elozo hozzaszolokat olvasva en is inkabb felveszem akkor a fapofat. 1,5 eves a lanyom meg csak. Es en se akartam tobbet soha.


7: igaz hogy nem tudnak egyedul jatszani az egykek vagy ez is csak ilyen bullsh*t hogy hassanak ram?

2022. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9.,én a 3.vagyok és ezt így általánosságban nem lehet kijelenteni. Az sokkal inkább személyiség függő, mint hogy kinek hány testvére van. A lányom babakorától kezdve tök jól elvolt egyedül, a fiam sosem és ami nagyon érdekes, hogy pont mostanában változik mindkettő és fordul a kocka, a 8 éves lányom folyton engem vagy az öccsét nyaggatja, hogy játszunk vele, míg a 6 éves fiam, akit eddig le sem lehetett vakarni egyre inkább megvan egyedül, sőt, van hogy ő igényli. Persze az valóban igaz, hogy nagyszerűen le tudják egymást foglalni, ami nekem nagy segítség a kezdetektől, de ismerek olyan testvérpárt, még gyerekeket, akiknek semmi közük egymáshoz. Szóval ezek miatt nem érdemes belevágni a családbővítésbe, mindenkinél másképp működnek a dolgok. Szerintem fontos figyelembe venni tesóprojektnél a már meglévő gyerek habitusát, de nem érte/neki kell szülni testvért.
2022. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!