Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Zavar, ha a feleségem "szerelm...

Zavar, ha a feleségem "szerelmemnek" hívja a gyerekünket. Nincs igazam?

Figyelt kérdés
Már régebben is okozott ez köztünk problémát, mert szerinte normális dolog, de nekem egyszerűen bántja a fülemet. Mindig azt mondja, ha rászólok, hogy: ó, hát tudod hogy nem úgy értem. Máshogy pedig nem lehet érteni, én is mérhetetlenül szeretem, de köze nincs a szerelemhez. Nem szeretném, ha a gyerekben emiatt torz kép alakulna ki a szerelemről, mert lassan már ő is megérti a szónak a jelentését. Emellett kellemetlen mikor ismerős/családtag előtt szól, hogy "szerelmem" és mindenki azt hiszi hozzám beszél közben meg a gyerekhez. Szerinte viszont ez természetes, mindenki így hívja a gyerekét. Nem akarok állandóan ezen vitázni, van elég bajunk, de mégis nagyon bántja a fülemet. Hogyan értessem meg vele, hogy ez nem jó? Vagy én fogadjam el, hogy ez a módi?
2022. jan. 7. 17:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, én vagyok konzervatív, de elég beteg dolognak tartom, amit a feleséged művel.

Nekem a szerelmem a Párom, a gyerekemet soha nem hívnám így.

2022. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
A környezetemben több anyuka is hasonló an becézi a gyerekét. "Szerelmem", "Életem", "Hercegem", "Kincsem" stb a leggyakoribbak.
2022. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%

Én nőként sem értem ezt. Szerintem nagyon gáz. A játszótéren sok anyukától hallom, hogy "szerelmemnek" hívja a gyereket.

Azt írod, hogy a gyerek lassan megérti. Akkor a feleséged nem most kezdte. Szerintem nem érdemes ezen vitázni, ha eddig nem fogta fel, hogy ez számodra kellemetlen, akkor most sem fogja. De idővel el fogja hagyni ezt.

2022. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%

"Nem szeretném, ha a gyerekben emiatt torz kép alakulna ki a szerelemről"


Nem fog, ne aggódj.

Engem is hívtak így, semmi következménye nem lett.

2022. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
#4 Nem most kezdte el csak egy időben leszokott róla, mert mindig szóltam, ha meghallottam. Aztán most valahogy megint elkezdte és nem veszi komolyan, hogy zavaró.
2022. jan. 7. 17:46
 6/32 anonim ***** válasza:
71%

Engem kishercegnőnek hívtak, még a gyerekorvos is (anyukám mondta)


Gondolhatod, hogy ettől függetlenül sosem hittem magam hercegnőnek.

Ezek csak ártatlan szavak. Aki ezt szószerint érti, azzal baj van.

2022. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%

Az a gáz, hogy ez téged láthatóan nagyon zavar és ő ennek ellenére nem hajlandó változtatni.

Próbálj meg vele erről beszélni, hogy neked ez mennyire zavaró, hátha hajlandó lesz felfogni.

2022. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%
Én sem hívom és a férjem sem szerelmemnek a lányunkat. Ettől függetlenül engem nem érdekelne, ha így hívná. Másrészt a te kedvedért megtehetné, hogy mellőzi ezt a kifejezést, ha ennyire zavar téged.
2022. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
60%
A kisherceg(nő) nyilván nem zavarná a kérdezőt sem. Úgy gondolom, hogy a "szerelmem" kifejezés a kérdezőnek mást jelent, mint a feleségének.
2022. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
63%

Atom gáz.

Nekem a férjem a szerelmem, nem a gyerekem.

2022. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!