Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokszor gondoltok arra, hogy...

Sokszor gondoltok arra, hogy milyen rossz lesz, ha kamasz lesz a kisgyereketekből?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 10. 23:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Én eléggé félek ettől. Olyan szép életünk van most. Rengeteg program, rengeteg beszélgetés, sok szeretet. Nem akarom, hogy egy zavart személyiségű telefonzombi legyen, mint a legtöbb kamasz, akit ismerek. Láttam felnőni sok tündéri gyereket a rokonságban,ismerettségi körben, jófej, értelmiségi, laza szülőkkel, de voltak szigorúbb szülők is, meg vallásosak, meg minden létező típus, de egy közös: a kamasz gyerekek mindenkinél borzalmasak lettek.
2022. ápr. 10. 23:18
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen, sokszor gondoltam rá én is. Tündéri kicsi lányombol 14 éves kamasz lett. A helyzet egyelőre nem annyira borzasztó, mint amilyen én voltam 14 évesen, de nem is könnyű.


Próbálom lazán kezelni, pedig 35 év korkülönbség van köztünk. Nem mondom hogy nem volt ajtócsapkodas és heves viták, de pár percen belül ölelés a vége mindig... Alapvetően jó gyerek, csak most kamasz, túl kell élni, lehetőleg sérülés nélkül, mert életem végéig nagyon szeretném nagyon szeretni a lányomat, tehát most sem ronthatjuk el azt, amit eddig elertunk.

2022. ápr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

"Rengeteg program, rengeteg beszélgetés, sok szeretet."


16 éves a lányom, és ugyanez megvan. Persze most már a barátokkal is szervez programot, de azért velem, velünk is. Sokat beszélgetünk, az iskolából is szokott írni az ebédszünetben, hogy mi a helyzet, este lefekvéskor meg még bebújunk az ágyába dumcsizni egyet. 13-14 éves kora körül voltak érzelmi kitörései, de mivel én eleve gyerekekkel, illetve sni-s gyerekekkel dolgozom, én teljesen tudom ezt kezelni. Jól tanul, sportol, dolgozik, semmi gond vele. A szobája káosz, de ezt is el kell fogadni, már kezd kijönni belőle. A kamaszkor azoknak borzasztó, akik nem tudják elfogadni, hogy a kamaszok zakkantak, furcsák, lusták, mások. Pár évig tart, ebből kell kihozni a legtöbbet.

2022. ápr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyunk benne. Azt éreztem amit te, már tök korán.

Most meg olyan érzés mint amikor tudod hogy feléd tart egy tájfun, mindent megtettél, hogy a házad kibírja a vihart, és most csak reménykedsz, hogy elég volt és nem fog serulni.

Persze sokat beszélgetünk. Nála a covid robbantotta be a kamaszságot, amit előtte nem kapkodott el, azt hittem meg is ússzuk. Szorongó lett és egyéb nehezítő körülmények jönnek folyamatosan, amik miatt neki még nehezebb. Szörnyű hogy nem tudom átvenni tőle, főleg hogy tudom hogy abból tanul, hogy átéli. Belül tényleg vihar dúl benne és ahogy ez is eljott, tudom hogy egyszer helyre áll a rend.

2022. ápr. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eddig 3 gyerekemből 2 nehéz eset, és jelenleg sem könnyű velük, így igen.

Mindig azt mondtam, ha csak negyed annyira ütnek rám, már megszívtam 🤦‍♀️ én kegyetlen lázadó voltam.

2022. ápr. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon lájtos kamasz voltam, a gyerekem nagyon nehéz eset, de valahogy azt várom a kamaszkortól, hogy bezárkózik kicsit, önbizalomhiánya lesz, mellette lázad kicsit(mondjuk most is), így szerintem mire lesz annyi ismerete a világról, könnyű dolgom lesz vele. Szerencsére szép, okos, szociális, nem hiszem, hogy bármi rémes történne később.
2022. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!