Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak vele? Nagyon...

Mit csináljak vele? Nagyon rosszul eszik, csak ha Bebe TV megy, vagy ha kütyükkel játszhagt közben, de úgy is gyorsan ráun és mindent szétdobál. Kütyüt is, kaját is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 15:46
 1/10 A kérdező kommentje:
14,5 hós fiú
2010. szept. 15. 15:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki evés közben játékot. Ha nem eszik,vagy szétdobálja az ételt,tedd el az asztaltól,és csak a következő evésnél kapjon újra kaját. Lehetőleg,azt amit nem evett meg. nem baj ha akár egy napig is koplal. Ha éhes lesz,akkor majd eszik rendesen.

Ha ráhagyod,akkor az evésből mindig cirkuszt fog csinálni.

2010. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ettől félek én is.
2010. szept. 15. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Konnyu mondani, hogy ne adj jatekot, majd eszik, ha ehes... En is jatekokkal etettem, aztan sajat maga kezdte szepen elhagyni. Ha nem produkcioztam volna eves kozben, fele ekkora sem lenne:( rossz evo es kesz. Nehez ezt annak megerteni, akinek mindent megeszik a gyereke konnyeden, nem pedig ugy, hogy fel kiflivel elvan egesz allo nap. Amugy ha dobalni kezdi az etelt, akkor mar nem ehes. Nem az elejetol dobal, igaz? Fogd meg a kezet es mond, hogy nem dobaljuk az etelt! Ha ujra dobal, vedd ki a szekbol es ugy szolj ra. Erre meg szokott a fiam lepodni. Ket ora mulva probaltam csak ujra etetni. 2 eves most.
2010. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Van, hogy az elején is dobál, aztán belemelegszik az evésbe és egy darabig nincs gond. Próbálom azt is, hogy szóljon, ha nem kér többet. Mindig kérdezem, ha már nyűglődik, hogy kér-e még, vagy hog nem kérsz, és mivel azt már mondja, hogy nem, meg inti a kezével, akkor elfogadom.

Szóval a te fiad is ezt csinálta és szép lassan leszokott róla? Mert akkor folytatom a nyugodt hangon beszélek vele közben dolgot.

Jönnek a szemfogai is, amiatt is rosszul eszik most.

2010. szept. 15. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, de az evés az nem játék. Ha eszünk akkor eszünk, ha befejezte feláll és mehet játszani. Általában ott rontják el, hgy első perctől szórakoztatják a gyereket evés közben. Hidd el fog enni, ha éhes lesz. Ha kell ültesd le később. Meg fogja tanulni, a gyerekek nagyon okosak ám és nagyon könnyen tanulnak. Meg fogja érteni, hogy ha éhes akkor normálisan fog enni. Sokszor a szülő csinál akkora "drámát" az evés körül. Hányszor látom anyukát pl. szaladgálni a kanállal a gyerek után.
2010. szept. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Legyél itt is következetes, mert ha látja rajtad, hogy ez téged kiborít akkor örömmel fogja csinálni. Határozott legyél, állítsd fel és viszlát. Xedik alkalom után be fogja fejezni. A tv-t meg kapcsoljátok ki, akkor is ha együtt esztek a gyerekkel, ti se nézzétek.

utolsó voltam

2010. szept. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
16:00-sal értek egyet. Ezt valóban nem érti meg az, akinek a babájánál nem gond az evés. Könnyű mondani, hogy hagyd koplalni. Az enyém is pont ilyen idős, és pont ezt csinálja!Egy darabig nem hagytam,de nem lett jobb, és rossz volt látni a lefogyott kislányomat!!Akkor határoztam el, hogy mindegy nekem, csak egyen valahogy... Úgyhogy megértelek, én is néha nagyon el vagyok keseredve, de úgy gondolom, ezt is kinövik egyszer, aadig pedig kitartás:)
2010. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4 éves kisfiú anyukája vagyok. Gyermekem a hozzátáplálás megkezdése, vagyis 6 hónapos kora óta rossz evő. El is marad a testsúlya a kortársaitól 2-3 kg-val. Ennek ellenére nem kórosan sovány, pont normális alkat.

Eleinte mindent elkövettem, csak egyen. Játék, TV nézés, stb. Ma már utólag azt gondolom nagyon görcsöltem a dolgon és látva az erőlködésemet, a fiam talán csak még inkább ellenállt.

Az evés közbeni játszást akkor hagyta el, amikor már tudott (legalábbis próbálkozott a kanállal, villával) önállóan enni(másfél éves kora tájékán). Kb. akkortól teljesen változó lett az étvágya. Voltak napok, amikor egész nap szinte semmit sem evett (ez volt a gyakoribb), és volt amikor meg habzsolt. Ez időnként most is jellemző. Jelentős változást az óvodakezdés hozott. Ott csoportban a sok gyerekkel együtt szépen eszik, ebéd után hozom haza, és gyakran még itthon is megebédel.

A saját tapasztalataim alapján, én valahol az arany középutat javaslom. Kis játékot engedélyeznék az evés alatt, de pl. ha elkezdi dobálni az ételt akkor fejezzétek be az étkezést. A játék pedig inkább olyasmi legyen, mint pl. hogy a mackót is odaültetitek az asztalhoz és megkínálhatja pár falattal. Inkább az étel legyen játékos (pl. főtt rizs kerek tányéron szétterítve, rajta zöldborsószemekből szemecske, orr, száj), ne az étkezés. Kütyükkel én már nem nagyon hagynám babrálni. A TV-t is csak módjával javaslom, nem jó ha hozzászokik, hogy csak TV előtt egyen. Mi pl. Popeyt nézünk ha spenót van ebédre (máshogy nem eszi meg), de más alkalmakkor nem kapcsolom be a TV-t, evés közben.

14-15 hónapos kora körül, nálunk sokat segített az is, ha maga vehette szájába az ételt, ezért nem nagyon készítettem neki főzeléket, hanem inkább megpároltam a kockára vágott zöldséget, és úgy tettem elé, had egye, ha csak játszott vele, akkor elvettem előle.

És ami nagyon fontos, ne érezze rajtad hogy feszültséget okoz benned, ha nem eszik. Amikor én eljutottam az "Engem már nem érdekel, majd eszel ha akarsz. Én nem kínlódok itt." pontra, és nem követtem el mindent, minden áron, hogy egyen, szívesebben ült oda az asztalhoz enni. Persze ez nem rögtön egyik napról a másikra ment. Néhány hét "nem eröltetés" hozott eredményt.

A férjem ugyancsak rossz evő volt, és nagyon erőltették neki, gyerekkorában hogy egyen. Emiatt (saját elmondása szerint) még kamaszkorában is utált enni. Hát ezért jobb ha nem eröltetjük.

2010. szept. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ugyan ez volt.

leültettem TV nuku kütyük nuku.

elétettem a kaját szétköpte, eldobálta.

kivettem, vacsiig nem kapott enni.

1hét alatt leszokott róla:)

2010. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!