Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónaposan a beszédfejlődésb...

14 hónaposan a beszédfejlődésben hol tartott a gyereketek? A fiam max. 2-3 szót mondd Nem kevés ? Az is : baba,apa,vauvau

Figyelt kérdés
máj. 14. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Az én kisfiam most lett 15 hónapos. Mondja a kutyánk nevét, anyukámra, hogy mama, a Boribon mesékre, hogy bobo, illetve vauvau, bummbumm a motorokra és brummbrumm a kocsikra.
máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
mind a 2 gyerekem 2 évesen mondta ki az első értelmes szavát.
máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Mindkét gyerekünk sokkal később kezdett beszélni.

Ovis korukban meg be nem állt a szájuk. :-)))))

máj. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehol. 3 évesen szólalt meg.
máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Változó és nem lehet egy 14 hós beszedfejlodese alapján semmit sem megállapítani. Lányom beszedfogyatekos, 5 szava volt 14 hónaposan, de aztán nem bővült semmit a szókincse, nagyon nehezen kezdett el beszélni. Két évesen kell lennie 20 egyszerű szónak, hogy korábban mennyi szava van teljesen mindegy.
máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A kisfiam 15 hónapos és csak annyit mond, hogy koppkopp és pápá. Tegnap látta a gyerekorvos és a védőnő is (nem emiatt), rákérdeztem és azt mondták, nincs semmi baja.

18 hónaposan kell lennie 5-10 szókezdeménynek és 2 évesen 50 szónak, amit használ. Nem muszáj értelmes szavaknak lenniük, elég ha mindig következetesen ugyanarra a dologra használja és magától mondja.

máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A kisfiam 14 hónaposan vava, meg pápá volt. Aztán 16-17 hónaposan beindult a beszéde mint a golyó. Most lesz másfél éves és bőven 100 felett van a szókincse (nyilván nem tisztán mond ki mindent) és egy-két kétszavas mondat is megjelent.

14 hónapos korában azt mondtam volna, hogy az én fiam ki fogja maxolni a beszéd kezdetét és majd 3 éves kor körül fog elkezdeni beszélni.

Úgyhogy szerintem a jelenlegi állapotból semmire sem lehet következtetni.

Egyébként 50 szó két éveseknél az elvárás és valahol olvastam, hogy fiúknál az sem baj, ha ez inkább 2,5 év.

Úgyhogy még semmin se stresszelj, lehet két hét múlva meg már mindenfélét próbál majd mondani :)

máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!