Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves (és 3 hónapos) kisfiam...

3 éves (és 3 hónapos) kisfiam még mindig nem szobatiszta és az étkezésével is komoly gondok vannak, mit tehetnék és hosszú távon ez vajon hova vezet?

Figyelt kérdés

Először a szobatisztaság. Teljesen ágytiszta, se éjjel, se nappal nem pisil be amikor alszik. Viszont soha nem is szól ha kell neki.

Reggel és este van “rituálé”.

Azaza ébredés után pisil a bilibe és este is fürdés előtt (bár azt néha beengedi a pelenkába már elötte). Plusz ha otthon van egész nap, előfordul hogy egesz nap nem pisil be (ha elcsipjük alvások után-előtt), de sohasem azért mert szól, hanem mert én mondom neki.

Nem ellenkezik, de ennyi. Pedig folyékonyan beszél, okos gyerek.

Viszont a kakit nem akarja a bilibe, és még odàig sem jutottunk hogy szólna hogy arra kér pelust, sőt 1 éve komoly visszatartási gondok akadtak, amikor nyáron le akartam venni róla a pelust. Mai napig könyörögni kell, hogy levehessem róla a kakis pelust. Idegen helyen mai napig van, hogy vissza is tartja.

Nagy félelem van bennem hogy újra visszatartás lesz, ha én eldöntöm, hogy leveszem róla és nincs tovább, pedig azellen nem is tiltakoznék hogy kakihoz kérjen pelust. Viszont magától semmi jele sincs a szobatisztulásnak, plusz a kisgatyát sem hajlandó fel sem venni. Nagyon nehéz.. mindenki mondja hogy majd jelzi ha megérik rá..de mikor? Engem nem zavarna ha még maradna rajta-bár már tök nagy hozzá, de ősztől ovoda, addigra magabiztosnak kellene lenni a témában.

Tavaly próbáltam erőltetni, de 2021 ősztől teljesen elengedtem a témát. Itt tartunk, február elején lett 3 éves és a kivárás sem működött.


Emellett az evéssel is nagy gondok vannak. Gyümölcsből csak almát és banánt eszik, zöldségből csak krumplit vagy a krémleveseket, esetleg sárgarépát a húslevesben. Főzeléket semmit, tésztából is alig 1-2 félét. Húsokat igen, egyéb köreteket igen, kenyér, ilyesmi oke.


De csak a számára ismerős (biztonságos) ételeket fogadja el, és eszi meg. A többi dolognál már a kóstolástól is kirázza a hideg, öklendezik. Ha nem én főzöm akkor is sokszor, mert más mint amit megszokott


Bölcsibe jár. Ott a főtt étellel, az ebéddel van nagy baj. Eleinte szimplàn nem evett, majd kicsit próbàlkozott. Utána valami történhetett, mert márciustól csak ordit végig, amig az ebéd tarta. Szabàlyosan fél tőle. Valószinünek tartom hogy eröltették, de ez a reakció akkor is ijesztő számunkra, hiszen az oviban is előfordulhat hasonló.

Egyébkent a valogatossag 1,5 évesen durvult be, eleinte nem rudtunk mit kezdeni vele, de nem sokkal később teljesen ráhagytuk, és olyan ételeket készitek föleg amit szivesen megeszik. Közössegben viszont ez kivitelezhetetlen nyilvan.


Miért lehetnek ezek a dolgok egy testileg, szellemileg, lelkileg ép gyermeknél?


2022. ápr. 15. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyedben elvinném pedagógiai szakszolgálathoz felméretni.. Megnézettetni, és lehet pszichológushoz is nem ártana.

Nem azért, mert még nem szobatiszta, hanem mert ekkora gátlások vannak benne, ami vélhetően traumatizálás miatt történt.

Lásd - erőltetted a szobatisztaságot, visszatartás, böliben lehet erőltették az ételt.. Stb..

Kitartást kívánok.

2022. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

A kakival ne törődj. Nagyon sok ovis is esténként pelusba kakil. Csak hadd kakiljon bele. Ehhez nem kell problémás gyereknek lenni. A kaki elengedése hosszú folyamat. Normális!!


Az evés miatt viszont pszichológust javaslok. Minél hamarabb! Valamint bölcsiváltást. Így nem maradhat,oviba így nem mehet. Ezen változtatni kell.


Idegrendszeri éretlenséget nem állapítottak meg nála? Mert nagyon arra hajaz...


Az én lányom autista. Hidd el,a te fiad mérföldekre van ettől.

2022. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lányom nagyon hasonló a fiadhoz. De ennyi dolgot sem eszik meg Jár oviba, ott is alszik délután. Utána sokszor éhes, de pont ezért, mert ott nincs más kaja, egyre több dolgot eszik meg.

"Húsokat igen, egyéb köreteket igen, kenyér, ilyesmi oke." Én ennek már nagyon örülnék. Húst sosem eszi meg, köretet csak üresen. Sok ilyen gyerek van, ettől nyugodtan járhat oviba. Azt nem értem miért ordít ebéd közben. Ha nem eszik, ne egyen, de ordítani miért kell?

És pelenkába kakil. Lányom négy és fél éves. Délután, este elintézi otthon a kakát. Az oviban a többiek se nagyon kakálnak, inkább otthon szoktak. Szeptemberig majd rájön, hogy bilibe kel pisilni.

2022. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mivel az evéssel ennyi gond volt és nyilván minket is nagyon frusztrált tavaly ősszel jártunk egy gyerekpszichológusnál. semmi kórosat nem látott a gyereken. Azt mondta nem kell visszamenjunk, nagyon okos értekmes és ha valamit nem akar ne erőltessem (nem is tettük), azt kapja amit szivesen megeszik. Plusz amiket leirtam hogy megeszik azok nem is kevesek. Tehát nem az van hogy extrém problémás. Sajnos itt a bölcsödével volt nagy trauma, ahogy írtam is a gondozónő egyszerűen nem birja amit ő csinál (hogy nem eszik, szerintem turkalja a kajat, nem ül meg sokáig eves közben, ilyesmi...). Legalabbis amikor bekerült azt mondta hogy botrány amit evés közben csinál. De hát 2,5 éves volt, melyik gyerek ül fegyelmezetten ennyi idősen?

Aztán ez valamit javult bent, és mondom kezdett eszegetni, de közben meg mégis eröltethette hiszen odàig fajult mostanra hogy ebéd előtt már sír és kijelenti hogy nem eszik-aztán emiatt el is van küldve az asztaltól. Mondjuk ez borzasztó, és így aztán májustól ki is vesszük őt.

Egyébként az erőltetett szobatisztaság már lassan 1 éve volt..és úgy rudom sok gyerek van, aki így jár-ilyesmi kaka visszatartás is volt a családban már. De az hogy még ennyi idősen sem zavarja a pelenka azért úgymond nem szokványos talán. Viszont erőltett vagy nem, azóta csak eltelt már sok hónap, hogy megerjen rá, legalábbis én ezt gondolnám.

Hozzàteszem, ahogy írtam is engem az sem zavarna hogy ha kérné a pelust a kakihoz, de még ennek se látom a jelét. Nem azért mert nem tudná megtenni, hanem mert szerintem beleszorulna a kaki, ebben a nagy “cécóval” amit a művelet megkivánna.


Egyébként idegrendszeri éretlenséget senki sem állapított meg nála, bár szerintem is van benne valami.

Védőnő agyon dicserte, minden feladatot kiválóan megold, választékosan, illedelmesen beszél, értelmes, nagyon okos. Figyelmes, kedves, nagyon barátságos a gyerekekkel, keresi és igényli a társaságot. Hogy egy másik példát is hozzak: orvosnál pl legutobb kullancsos védőoltásnál egy nyikkanása sem volt. Halálra dicsérték. Baby sitterünk szint ugy odavan érte.


Viszont tény hogy nagyon igényli a figyelmet, egesz nap beszél, énekel, szerepjátékozik, nagyon élénk a fantáziája is.


Tehát sok mindent lehet mondani, de ő alapvetően egy szuper kissrác csak bizony valamiért vannak benne gátak. Kajánál valóban volt hogy erőltettünk vagy türelmetlenek voltunk, de régóta (1+év) hogy ilyenre abszolút nincs példa.

Pelus kérdésben sosem volt türelmetlenkedés, erőltetés sem, inkább próbàlkozás. De az első problémánàl visszatáncoltunk.


Biztos sokat hibáztunk mi is, de eredendő probléma is lehet a dolgok mögött. Én mondjuk most kinéztem a korai fejlesztőben egy evésterápiát, és felkerestem őket hogy segitsenek. Emellett van ötletem a dolgok javitasara is. Remelem hogy sikerrel járok.

Köszönöm a válaszokat.


Drukkoljatok hogy szépen menjen majd ezek után az ovi is ősztől!

2022. ápr. 15. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!