Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cérnagilisztától lehet komoly...

Cérnagilisztától lehet komoly baja?

Figyelt kérdés
2éves a kisfiam. Minden évbe összeszedi a cérnagilisztát. Annyira szegyenlem pedig nagyon ügyelü k a tisztaságra. Lehet valami komoly baja?

2020. máj. 29. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Kell rá szedni a gyógyszert, mert ha nincs kezelve tápanyag felszívódását csökkentheti, vitaminhiányt okozhat.Mindenkinél.Gondolom benneteket is leelenőriznek ilyenkor,mert elkaphatjátok ti is.
2020. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem elég sokat volt gyerekként. Kb.évente (olyan 5-10 éves korom között). Vermox tablettát kellett szednem. Figyeljétek, nem-e rágja a körmét (nekem attól volt). Illetve ne egyen sok édességet,elvileg az is fokozza a szaporodásukat. Ha ki van kezelve akkor nem lesz baja.
2020. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is volt kiskoromban párszor, de nem szedtem rá semmit egyszer csak elmúlt.

26N

2020. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Nem szükséges a gyógyszer, magától elmúlik. Ki fogja kakilni az összeset egy hónapon belül. Arra figyelj, hogy ne piszkálja az orrát, fenekét (este, alvás közben akaratlanul is vakargathatja) és ne vegye a szájába a kezét, ne rágja a körmét.

A népi szokás szerint a fokhagyma megöli őket.

2020. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Nekem és a tesóimnak sosem volt, a négy gyerekemnek se. Akiről tudom, hogy gilisztás volt, az a lisztet nyalogatta, nyers tésztából csípett, egy másik meg a homokozóban szedte össze. Házi praktikák helyett vidd orvoshoz szerencsétlen gyereket, mielőtt komolyabb baja lesz a viszketésen kívül, pl. hiánybetegség.
2020. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Ne hallgass olyan primitív emberekre, akik szerint magától elmúlik. Az orvos jobban ért hozzá.
2020. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Nekem mégis elmúlt magától.

Szóval ennyit erről.

2020. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Akkor te egy orvosi csoda vagy.Ugyanis a vakarozassal meg szájba nyulkalassal simán ujrafertozi magát egy gyerek.

A másik, hogy valószínűleg anyukád adta neked a gyógyszert,meg lelkesen végezte a fertőtlenítő mosást (amire te nem emlékszel,mert minden gyerek lexarja, hogy hányszor mos az anyja) azért múlt el magától 🤦

A 2 éves gyerek gyomrát meg szétszedi a fokhagyma, szóval ne adjátok már ilyen tanácsokat!!!Na meg a gyerektől elkaphatja a szülő,a fel rokonság,az összes olyan gyerek aki játszik vele.Ilyenkor meg közösségben se szabadna lennie..

2020. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem mivel nem mondtam el neki titokban tartottam.
2020. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Miert olyan hihetetlen hogy elmulhat magatol. Semmilyen gyogyszert nem szedem akkor es tisztan emlekszem mikor rajottem mi tortenik velem es mit csinaltam utana.
2020. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!