Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez félsikernek vagy sikertelen...

Ez félsikernek vagy sikertelenségnek könyvelhető el inkább?

Figyelt kérdés

Vegyünk például egy szituációt:


A kisgyerek szól a játszótéren, hogy pisilnie kell. Azt mondja, nem kell azonnal, lehet otthon, ezért felviszi az anyuka. Otthon a gyerek elmegy a fürdőszobáig de azt már nem várja meg, hogy az anyuka segítsen levetkőzni vagy ő nem kezd el vetkőzni, hanem ruhán keresztül pisil a bilibe vagy a wcbe.


Ezt minek lehet elkönyvelni? Félsikernek? Mert a wcig vagy a biliig visszatartotta ügyesen és azt is tudta, hogy a bilibe vagy a wcbe kell belepisilnie, tehát ha nem is tudja kivárni a levetkőzést, ráült.


Vagy sikertelenségnek könyvelhető el?


Inkább azt mondanátok a gyereknek, hogy ügyes volt, hogy ilyen ügyesen visszatartotta a wcig, de legközelebb próbálja meg kivárni a levetkőzést vagy a dicséretet lehagynátok az elejéről?


Lehet, hogy ha nem félsikernek könyveljük el ezt a szituációt, a gyereket visszaveti a szobatisztaság terén? (Stresszként kezdi megélni, hogy ő igyekezett, de mégis meg lett szidva)


Vagy lehet, hogy akkor veti vissza, ha félsikernek elkönyveljük?


2022. ápr. 23. 16:16
A kérdező szavazást indított:
Ez félsiker, Először azt mondanám, hogy ügyes volt, hogy visszatartotta, aztán azt mondanám, hogy legközelebb várja meg a levetkőzést
Ez félsiker, Megdicsérnem, hogy milyen ügyes volt és azt mondanám, hogy legközelebb a levekőzés is sikerülni fog
Ez nem félsiker, Nem dicsérném meg, csak annyit mondanék, hogy legközelebb várja meg amíg leveszi vagy leveszem a nadrágot és a kisgatyót /bugyitróla
27 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez már siker, mert nem a játszótéren és nem útközben pisilt. Még egy kis idő, és sikerül teljesen kivárni.
2022. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mennyi idős. Ha másfél éves akkor siker, ha 14 akkor nem.
2022. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
2, ez igaz, de melyik 14 éves jár a játszótérre az édesanyjával?
2022. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem így is ügyes volt nagyon, én megdicsernem de azért mondanám hogy inkább induljunk hamarabb, amikor még nem kell annyira hogy biztosan hazaerjunk időben. Gondolom 2-3 éves, nem 14 nyilván.
2022. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%

3

Meglepődnél.

2022. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5, nem beszólósan akartam írni, ezt hozzátenném, így elnézést a félreértésért, csak a saját kamaszkoromból indultam ki. 14-15 évesen már abban a korban voltam, hogy a szülővel lenni ciki, a játékok cikik, a játszótérre menni ciki, a rokonaim cikik, mesét nézni ciki, minden ciki és inkább a barátnőimmel vagy egyedül lófráltam. :D ezt úgy 17 éves korom körül nőttem ki. Ezért volt furcsa, hogy egy 14 éves játszótérre megy az anyukával.
2022. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!