Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak? Bevált trükkök?

Dackorszak? Bevált trükkök?

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves és napjában többször látszólag teljesen indokolatlanul kiborul, sír, van hogy fél órán keresztül nem hagyja abba, nem tudom elterelni a figyelmét, megnyugtatni. Mindig nyugodt maradok, ott vagyok a közelében, kérdezgetem, vagy csak próbálom megölelni, igazából semmi se használ. Korábban mindig meg tudtuk beszélni a dolgokat. Tudom normális a dackorszak, de mégis van bármi tipp, hogy ilyenkor mit lehet csinálni, hogy hamarabb lenyugodjon? Majd megszakad a szívem, ahogy sír és nem tudok segíteni neki
2022. ápr. 25. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:

De jó, hogy nyugodt tudsz maradni. Ennyi elég is. Utána viszont beszéld meg vele, mond el az érzéseit hangositsd ki hogy tudja. Peldaul: tudom, mérges vagy rám mert nem engedem, hogy leugorj a szekrény tetejéről, de az veszélyes, mert megutheted magad.... Stb.

Mit nem adnék, ha ilyen anya lennék mint te kérdező. Én úgy felcseszem magam a hisztiken... Most ezt tanulom kezelni pszichológus által.

2022. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Majd ahogy tudja, hogy mit érez stb. Stb.akkor a hisztik is rövidülnek. Ők még ezt tanuljak.
2022. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha elvonultak a vihar felhők, akkor általában átmegyek a másik szobába sírni egy kört nyugi :D addig tartom magam, mert tudom muszáj, különben rosszabb lesz, utána én is mindig szörnyen érzem magam, hogy nem tudtam kezelni a helyzetet és sírok..:(
2022. ápr. 25. 10:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves és mi is keményen benne vagyunk ebbe.

Próbálom higgadtan kezelni, de nálunk nehéz a helyzet, mert közben van egy 2 hónaposom is, aki rendszerint felkel ezekre a hisztis kiabálásokra.. általában ha tudom, megkeresem az okát a bajának, nálunk ez általában pl az, hogy nem tudja rátenni a sínre a vonatot, aztán szétszedi az egészet. 🤦🏼‍♀️

Összerakom, megmutatom neki, közbe próbálom nyugtatni.

Viszont van, hogy már én sem bírom idegekkel, pláne ha egyszerre ordít mind a kettő, olyankor általában csak megpuszilom, megölelem, mondom neki, hogy semmi baj, és magára hagyom. Ilyenkor általában rövid időn belül megnyugszik.


Tippek viszont nekem is jöhetnek, mert néha égnek áll a hajam, alig várom, hogy el múljon ez az időszak 😂

2022. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen tipp amit pluszban tudnék mondani (mert szerintem mindent nagyon jól csinálsz) hogy adj választási lehetőséget. Igazából a hiszti azért van mert nem találnak fogódzkodót a világban. Pl. Ha az első szekrényes példájánál maradunk akkor nagyon veszélyes ha leugrasz, szeretnéd, hogy anya vegyen le, vagy te egyedül mászol le? De fogmosásnál is. Itt az idő a fogmosásra, anya vigyen, vagy szeretnél te menni. Imádnak a gyerekek dönteni és úgy érzik, hogy valamit tudnak irányítani. Nem azt mondom ez a tuti recept, minden gyereknél, mindig beválik de szerintem érdemes kipróbálni. Ja és kitartás! :)
2022. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vodka-szóda szívószállal. Ugyanúgy hisztizni fog a gyerek, csak kevésbé fog érdekelni. 😁

Neem, dehogy csak hülyéskedek. Türelem, türelem és türelem. Előbb-utóbb elmúlik ez is. (Legalábbis nagyon remélem).

2022. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6. Bocsi, rummal is működik? :D
2022. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami a legjobban segített, hogy megértettem ezt a korszakot, azt hogy miről szól. Ajánlom figyelmedbe a kapcsolodoneveles.hu-t.

Illetve, hogy magamévá tudtam tenni azt a gondolatot, hogy a szülőnek nem feladata megakadályozni a hisztit. A sírás, a hiszti jó dolog. Egy csomó feszültséget le tud vele tenni a gyerek. Azok a gyerekek, akiknél alkalmazzás a sírásmeghallgatás eszközét, egy idő után sokkal kiegyensúlyozottabbak - ám ezt az állapotot megelőzi egy intenzív "hisztus" időszak, amikor ott kell mellette lenni és csak elfogadni a rossz érzéseit. Nem kell nyugtatni. Csak ott lenni, és hagyni, hogy akkor kapcsolódjon, amikor már tud és szeretne.

2022. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szuper válaszokat, igen itt is van egy egy hónapos kistesó, gondolom emiatt is fokozódtak a hisztik, hiába igyekszünk rengeteg figyelmet szentelni azóta is. Sajnos általában tényleg nem tudom miért ordít, így más opciót sem tudok felajánlani. Ettől függetlenül majd próbálkozom még ezzel, hogy sokat hagyom dönteni és a linket is megnézem.
2022. ápr. 25. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs trükk. Maradj nyugodt, de teljes mértékben következetes, akkor is ha lázad. A többit meg éld túl.
2022. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!