Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyerekenel szelektiv...

Akinek a gyerekenel szelektiv mutizmust allapitottak meg, mi az ami segitett ezen a probleman?

Figyelt kérdés

Ez van a 3 eves kislanyomnak… junius vegete kaptunk idopontot a gyermekpszichologushoz…

Addig kivamcsi lenne sajat tapasztalatokra, hogy mivel lehet segiteni… annyira sajnalom szegenykemet:(


2022. ápr. 25. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Sajnos segíteni nem tudok, de megkérdezhetem, hogy jöttél rá, hogy gond van és ki állapította meg a mutizmust? Lehet, hogy a fiam is érintett.
2022. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden felnott embertol fel, nem valaszol senkinek, belebujik a fenekembe, keptelen kommunikalni a felnottekkel, nem oldodik fel egyalatalan orakkal kesobb sem es mindeg olyan elberekre is igaz, akikkel heti rendszeresseggel evek ota talalkozik. Gondoltam h ez nem oke elvittem a szakszolgalathoz es ott megallapitottak, amit sejtettem, h szelektiv mutizmusa van
2022. ápr. 25. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Anyanyelvi környezetben èltek? Egy ismerős csalàdnàl az vokt a megoldàs, hogy külföldről Magyarorszagra költöztek.
2022. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, mindig is itthon eltunk Magyarorszgon, de egyebkent beszel tokeletesen, csak nem mindenkinek valaszol
2022. ápr. 25. 21:09
 5/8 anonim ***** válasza:
A kisebbik fiamnál is ez a probléma. Mi járunk fejlesztésre, ott beszél. Az oviban nem, csak a dadussal. Más környezetben ő a leghangosabb. Amit észrevettem, hogy szorongás miatt van. Az oviban kezdődött. Pszichológua, lovasterápia stb., javasoltak.
2022. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is erre gyanakodnak,de mivel O egy idő után feloldódik és kommunikál másokkal így nem biztos meg senki sem ebben....oviban eddig csak az egyik ovonohoz ment oda és szolalt meg,a gyerekekkel kezd kommunikálni..itthon mindenkivel beszél...nem tudom én is aggodomha kérdezem miért nem beszél az ovonenivel akkor azt mondja fél...☹️remenykedem hogy idővel változik ,ha nem akkor azt javasolta az óvónő jövőre próbáljuk meg a pszichológust.
2022. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hogy alakult a kislányod ?
jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ugyanez a kisfiam , talán annyi ,hogy az oviban kezd fel oldódni picit ,de felnőttekkel baromi lassan megy neki . Miújság veletek ?
febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!