Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyerekénél colitis ulcerosát vagy Crohn betegséget állapítottak meg?

Figyelt kérdés
Mik voltak az első tünetek? Milyen vizsgálatokat végeztek és mivel sikerült egyértelműen kimutatni a betegséget?

2019. nov. 24. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Én Crohn beteg vagyok és sajnos a kisfiam megörökölte.

Biztosat a bèltükrözès szövettani eredménye mutatott,de sajnos sejtettem a tünetek alapján,hogy az van,ami nálam.

Most 11 éves és már három alkalommal volt gyomor és bèltükrözèse.

Tünetek: rossz vas èrtèk, sápadt bőr (bár nálunk mindenki nagyon fehér bőrű), vékony testalkat, heti pár alkalommal hasmenés.

2019. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is crohnos vagyok, de szerencsére a kisfiam egészséges. Mivel a hajlam örökölhető, így azért elég para minden olyan betegség, ami hasfájással, hasmenéssel jár. És mivel szorongó típus (még egy lökés az ibd felé) sajnos bőven kijut ilyesmiből.


Nálam amúgy a hasmenés és a bizonytalan hasi fájdalom volt a jellemző. És elég durva vérszegénység mellé.

A betegséget lényegében csak tükrözéssel lehet diagnosztizálni, hiszen szövetminta kell a dg felállításához.

2019. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A kislányomnál véres széklet (nagy mennyiségű vérrel), és gyulladt vastagbél, ill. végbél van a tükrözés szerint, várjuk a szövettan eredményét. Kakilás közben fáj a pocak, semmilyen más tünet nincs, se hasmenés, semmi. A doki szerint kezdődő colitis ulcerosa lesz... Csak nekem olyan fura, hogy semmi más tünet nincs.
2019. nov. 25. 22:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos van,akinèl "csak" ennyi a tünet. Ha a vastagbèl gyulladt, akkor jellemző a vères szèklet. Örüljetek,ha nincs több tünet,de legyen kezelve és vegyètek komolyan,mert lehet ennél sajnos sokkal rosszabb is!
2019. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetesen, ha ez lesz a diagnózis, komolyan vesszük, még várjuk az eredményt. Addig is próbálok informálódni és nem kétségbe esni. Olyan picike még, csak 4 éves.
2019. nov. 26. 09:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos kiderült, hogy valóban colitis ulcerosa okozza a véres székletet. Diéta, gyógyszer lesz a kezelés.
2019. dec. 27. 22:11
 7/9 anonim válasza:
Próbálta valaki a Paleo-ketogén étrendet a Chron betegségre?
2019. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nezumikah válasza:
Nálam 1 éve diagnosztizálták a betegséget, CU, pontosabban proctosigmoditis. A vérképbe, se ultrahangon nincs eltérés, se hasfájás, csak fáradtság + a marha ijesztő tünetek (vér + nyák). Tükrözéssel diagnosztizálták. Szerintem a diéta nálunk abszolút felesleges, max a koffeines és aprómagvas dolgok mellőzése segít. Sokáig nem terhelném vele a gyerkőcöt. :) De ahány beteg, annyi változata van ennek a betegségnek. Facebookon van egy tök jó csoport, jelentkezz nyugodtan, sajnos van bőven anyuka benne, akiknek a gyerkőce beteg: [link]
2019. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányomat 6 évesen diagnosztizálták colitis ulcerosa-val, most 10 éves. Írj nyugodtan, ha beszélgetni szeretnél.
2020. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!