Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tsmt torna hatásos?

Tsmt torna hatásos?

Figyelt kérdés
Májusban megyünk tsmtre mert a 2 éves 3 hónapos kisfiam elég kevés szót mond. Mindent megért amúgy,és sokat halandzsázik. Viszont elég megosztó véleményeket olvasok. Aki járt mit gondol rola? Hasznos/ nem hasznos?
2022. ápr. 30. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Igeen
2022. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem árt.

Én nem találtam hasznosnak. Mi abbahagytuk 3 hónap után.

Otthon ugyanilyen feladatokat tudtam vele csinálni, sokat jatszotereztunk, jártunk erdőbe kirándulni, ott mászott a kidőlt fatorzsekre, sokat bicajoztunk, lovagolt a kis poninkon.

Olyan szempontból lehet jó, hogy a szülő megnyugszik, kap egy visszajelzést egy kivulallotol, végre valaki meghallgatja és odafigyel az aggodalmakra. A gyerek is ha szereti akkor élmény lehet neki hogy mindenféle új játékkal jatszhat.

Az én gyerekem utálta pl, otthon is egy szenvedes volt végigcsinálni a gyakorlatokat, mert ellenkezett, nem volt együttműködő, de nálunk más idegrendszeri problémák is voltak. Na ilyen esetekben semmit sem ér szerintem, ilyenkor célzott fejlesztés az aminek értelme lehet

2022. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kedves 2-es es tsmt utan milyen fejlesztést probaltatok ami bejott?

Akkor ugymond barmikor le lehet mondani a tsmt-t ha a szülő ugy latja nem jo? Mert sokaig nem huznam ha nem latok nagy javulaat akkor probalnank mást

2022. ápr. 30. 09:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Tsmt után én elvittem a szakszolgalathoz, és ott kapott beszéd és kommunikáció fejlesztést.
2022. ápr. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
A fejlesztő bukszájának. Nagyon sokszor indokolatlan és felesleges.
2022. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk nem vált be.
2022. ápr. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én jókat hallottam a tsmt-ről, lányom is jár, de ő magatartás beli problémák miatt. Szereti és sokat javult. Van olyan kisfiú a csoportban, aki azért jár, mert nem beszél (igaz,ő már óvodás, egy 2 évestől nem hiszem hogy elvárják, hogy beszéljen). Nem tudom, hogy nála hogy javul. Viszont szerintem más fejlesztés is kell neki emellett. De ártani biztos nem árt, sőt! Nagyon is fejleszti az idegrendszert. Mi államilag támogatottba járunk, mert a pedagógiai szakszolgálat ajánlotta és küldött tovább. De persze magánba is lehet járni, aki még tudja tenni.
2022. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon hasznos tud lenni, ha a gyerkőc is partner. Az én kisfiam nem hajlandó csinálni a feladatokat. 😬
2022. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, úgy döntöttem mindenképp megpróbáljuk, veszteni nem vesztünk vele.Kedves utolsó, sajnos többektől hallottam,hogy a gyerek nem akarta csinálni,isnerosomnek sem ( 2 éves a gyerek) nekik ayres (dszit) terápiát javasoltak helyette
2022. ápr. 30. 19:50
 10/18 anonim ***** válasza:
Nagyon hatásos, csak a tsmt vált be. De csak 3 éves korától csinálta meg a gyakorlatokat. 2 év 3 hónaposan elvittem, hogy mérjék fel, mert összesen 6 szava volt, azonnal a tsmt-t javasolták, de nem volt rá hajlandó. Így beszédinditásra és dszit-re jártunk, egyiknek sem volt hatása. 3 éves kora körül egy másik gyógytornász kiírt egy otthoni gyakorlatsort, végre megcsinálta, 2 hónap múlva már beszélt. Látványos volt a tornától a fejlődés. Az otthoni tsmt-t javaslom, mert így tudjátok 2 naponta csinálni és nem kell sehova eljárni.
2022. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!