Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért választ sok szülő két...

Miért választ sok szülő két keresztnevet a gyerekének?

Figyelt kérdés

Egyre nagyobb divat, de mi az előnye?


A gyerek úgysem használja a másikat, ráadásul mindig kérdezni kell, hogy melyiket használja vagy automatikusan nem azon a nevén szólítják, amelyiket használja.


2022. máj. 2. 23:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

Mert a szülők nem tudnak dönteni.

Vagy mert "kötelezően" kell adni az apa-nagyapa stb nevét, de mellé szeretnének modern nevet is.

Nekem is 2 van (sajnos)

Elcileg azért mert nem tudtak választani, így lett 2 nevem.

2022. máj. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
86%

Előnyök:


1. A gyereknek olyan nevet szeretnének adni, ami a gyerek vezetéknevével nevetséges vagy obszcén lenne. Ilyenkor egy "alibi" keresztnév kerül a vezetéknév és a használandó keresztnév közé és nem lesz a gyerek Réti Virág vagy Szaftos Barna.


2. A gyerek vezetékneve tucat-vezetéknév és a ritka keresztnevek nem nyerik el a szülők tetszését, ezért választanak egy "alibi" keresztnevet a használandó mellé, hogy a gyerek könnyebben beazonosítható legyen vagy abból a célból, hogy ne keverjék gyakorta az azonos nevű óvoda- , iskola-, munkatársával.

2022. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Én azért adtam, mert akárhová utazol, külföldön mindig mindenhol mindenkinek két keresztneve van. Én is a fél életemet külföldön éltem le, és soha sehol nem találkoztam még olyan külföldivel, akinek csak egy keresztneve lett volna, mindegy melyik országban jártam.

Szóval felnőttt koromra már rém furcsa, hogy Magyarországon a többségnek csak 1 keresztneve van. Számomra már valahogy nem "teljes értékű" egy név csak egy utónévvel, evidens, hogy adtam másodikat is.

2022. máj. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én azért adtam 2 utónevet a kisfiamnak, mert az első neve így adja ki magát a legszebben.
2022. máj. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk azért, mert nemesi családokban ez így szokás.
2022. máj. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Mi közöd hozzá ? Mit zavar ez téged ? Nekem is kettő nevem van, mégsem volt gondom belőle soha
2022. máj. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

1. , 2. , 3. , 4. , 5.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ment a zöld nektek!

2022. máj. 3. 01:23
 8/22 anonim ***** válasza:
43%
Nekem azért adtak kettőt, hogy később választhassak, Így lettem Béla Eszter. Most épp Bélának hívatom magam. 24 L
2022. máj. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
97%
A családomban szinte mindenkinek két neve van, de csak egyet használ. Nekem is kettő nevem van, viszont én ritka eset vagyok mert mindkettőt szeretem és használom is, amióta a férjemet ismerem.(Én családom egyik nevemen a párom és családja a másikon hív) de pl. a férjemnek csak egy van, az ő családjukban ez a szokás. A mi gyerekeinknek is egy lesz de nem bánom mert több gyereket is szeretnénk, és ha úgy alakul akkor már mindegyiknek meg van a neve.
2022. máj. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
#8 😅❤️
2022. máj. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!