Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért választ sok szülő két...

Miért választ sok szülő két keresztnevet a gyerekének?

Figyelt kérdés

Egyre nagyobb divat, de mi az előnye?


A gyerek úgysem használja a másikat, ráadásul mindig kérdezni kell, hogy melyiket használja vagy automatikusan nem azon a nevén szólítják, amelyiket használja.


2022. máj. 2. 23:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
A lányom azért kapott másodikat is, mert a vezetéknév túl rövid és gyakori. Egy hosszabb, ritka nevet kerestünk először, de csak rövidet találtunk, ami ugyan nem túl gyakori, de a vezetéknévvel együtt igen. Ezért kerestünk egy másikat is, ami ráadásul igy együtt jól is hangzik.
2022. máj. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert az tetszik neki. Amúgy meg nem új divat, ezer éve is adtak két keresztnevet. A nagyanyámnak is kettő volt, pedig most lenne 92 éves.
2022. máj. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

Én vagyok a példa, hogy nem hülyeség. 18 évig a 2. Nevemet használtam, az 1. nem tetszett. Aztán az addig nagyon ritka 2. nevem irtó népszerű lett, évek óta top3. Ez nem tetszett és közben megszerettem az első nevem. Évek óta csak azt használom, az ismerőseim 90%-a úgy hív, csak 3 gyerekkori barát nem, de azt nem bánom.

Semmi gond azzal, hogy van választási lehetősége.

2022. máj. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kettő van, páromnak is, fiunknak is. Párom pl pár éve valtoztatott és hivatalosan is a masodik nevét hasznalja. A fiunk meg kettős allampolgar, majd ő eldonti melyiket szeretne.
2022. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%

1, mert döntésképtelenek

2, mert azt hiszik ettől különleges lesz a gyerek neve

3, mert azt gondolják ezzel választási lehetőséget adnak a gyereknek, hogy felnőttként eldönthesse hogy hívatja magát


Pedig! Szerintem teljesen felesleges 2 nevet adni. Úgyis csak az egyiken fogják szólítani, gyermekkorban azon, amelyik a szülőknek jobban tetszik, aztán ha felnőttként kitalálja, hogy inkább a másik nevét használná az meg tök fura lesz, főleg ha a szülőknek az tetszik kevésbé, nem lesz jó érzés.

2022. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért adtunk, mert a vezetéknev nagyon gyakori, es a két keresztnevvel valoszinuleg nincs sok más ilyen nevű ember. Ritka vezetéknev mellé szerintem nem választottam volna 2 nevet.
2022. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
62%

Látom elég sok a tévhit a 2 névvel kapcsolatban :)


Én még kisgyerekként eldöntöttem, hogy melyiken szólítsanak (a másodikat választottam), azóta úgy mutatkozom be, hivatalos helyen mondom csak a teljes nevemet, de a hivatalnok meg az ügyintéző nem kérdezi meg melyiket használom, mert velük nem fecserészek.

Orvosnál pl így zajlik a dolog:

Jó napot kívánok, Nagy Piroska (példa) vagyok, stb...

A TAJ kártyámon látják mi az első nevem, beírják a gépbe, de nem kérdeznek f.szságokat, van annyi eszük, hogy ha Piroskaként mutatkozom be, akkor azt használom.

2022. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
8%

Nincs semmi előnye ahhoz képest mintha csak egy lenne. Csak most divat és a legtöbb ember megy a divat után.


Ugyanez a válasz arra is miért hívnak minden második kislányt Hanna Szofinak vagy Mia Bélának. Mert most ez a divat.

2022. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
19%
Nem mondanám divatnak, régen is volt ilyen. Az én korosztályomban is (33 vagyok), és az előzőben is.
2022. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem gyakori vezetéknévhez azért, hogy egyedibb legyen, vagy ha az egyik rokoni "örökség", vagy ha nem tudnak megegyezni, vagy van, aki szerint ezt mindenki így csinálja, és van, akinek csak így tetszik a dallama.
2022. máj. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!