Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2-3 éves gyereketek visszamo...

A 2-3 éves gyereketek visszamosolyog az idegenekre, ha látja, hogy mosolyognak rá? Az én kisfiam nem igazán, köszönni szokott, ha kérdezik, válaszol ( nem mindig), de nem szokott visszamosolyogni 🤷‍♀️

Figyelt kérdés
2022. máj. 4. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Babaként mosolygott?
2022. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Az én lányom szóba se áll idegenekkel... Miért kéne? Gyerekekhez rögtön odamegy, de az idegen felnőttekkel távolságtartó.
2022. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
15%
Vidd el egy autista kivizsgálásra, ha nem úgy reagál az emberekre ahogy gondolod kellene. Nem jelenti azt, hogy az, de rám többnyire visszamosolyognak az ilyen picik, ha rájuk mosolygok és több ismerős gyermekéről kiderült, hogy ugyan nem teljesen az, de van benne, lehet kezelni (mindenféle gyógyszer nélkül)
2022. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

3 éves kor alatt legfeljebb aztisztikus tünetekről beszélhetünk, komoly autizmus esetén diagnosztizálnak 3 éves kor alatt autizmust.

de ha más tünet nincs, folosleges ezért vizsgáltatni a gyereket.

én se mosolygok vadidegenekre, még ha mosolyognak is rám ;)

bölcsiben dolgozom, nem egy olyan gyerekem volt bent, aki nem mosolygott vissza rám a beszoktatas elején. idegen vagyok neki, nem ismer, megilletődött, stb. sőt, olyan gyerekem is volt, aki csapott egyet felém, ha hozzá szóltam, pedig az anyukája kezében volt.. egy végtelenül okos értelmes ügyes gyerek egyébként. de idegen voltam neki.

szóval kérdező, nincs semmi gond a gyerkőccel.

2022. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom sose volt az a mindenkire mosolygós fajta. Se baba korában, se később. Most 11 éves, ez azóta se változott nála.

Nincs semmi baja, ilyen a természete.

2022. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Babaként mosolygott, bár akkor sem volt az az igazi mosolygyár 😃 alapvetően is egy visszahúzódó típus, gondolom ez is közrejátszik
2022. máj. 4. 20:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs semmi baj :)
2022. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában normális, szeretetteljes szülői kapcsolat esetén a gyerek tartózkodó az idegen felnőttekkel szemben, em mosolyog rájuk, nem szól hozzájuk, nem megy oda, ha hívják.


A szülői elhanyagolás egyik jele az, hogyha a gyerek ilyen "mindenki cicája", azaz bárkihez odamegy, beszélgetni csak hogy valaki végre foglalkozzon vele, hogy egy kis szeretetet kolduljon.


A gyereked normálisan viselkedik, jó anyja vagy, ez egy fontos bizonyíték erre.

2022. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Cubina ***** válasza:

Bennem láthatnak valamit, mert a legmorcosabb babakocsiban ülő/totyogó is rám mosolyog, rám köszön, ha meglát. Aztán persze én is elmosolyodom miattuk. :)

A beszélni tudók kérdezgetnek tőlem mindenfélét.

Az utcán sétáló kutyák közül is sok nagyon néz, még vissza is fordulnak. Az ártatlan állatkák és gyerekek látnak bennem valamit, nem tudom mi lehet az. Persze, imádom őket, talán ezért is.


Egy eset nagyon megmaradt bennem. Egy pici kisfiú odaszaladt hozzám, és egyfolytában azt mondogatta, hogy ANYA,ANYA! Apukája jött utána, mondta neki hogy: Ő NEM ANYA! ANYA OTTHON VAN!

De ő csak mondogatta nekem nagy mosollyal, hogy ANYA!

Kérdeztem apukától, hogy hasonlítok-e az anyukára, de azt mondta, hogy kicsit sem.

Úgy éreztem, hogy talán egy másik életben én voltam az anyukája, és megismert.


Szerintem attól függ, hogy mosolyog-e a gyerek, hogy szimpatikus neki valaki vagy sem.


Mi is általában azokra mosolygunk, akiket kedvelünk. :)

Aki csúnyán néz ránk, arra biztos nem.

2022. máj. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo, ha itt vagy meg, utana hogy alakultak a dolgok nalatok? Remelem minden okej, koszi ha irsz
ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!