Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amíg otthon vagytok/voltatok...

Amíg otthon vagytok/voltatok 3 éves kor alatt, beleszól(t)a párotok( a másik szülő), hogy hova viheted a kicsit, mit csináljatok, mit csinálhattok a kicsivel napközben?

Figyelt kérdés
Pld hányszor viheted ki a játszóterre egyszer se, egyszer vagy ketszer, járhatsz-e vele babás foglalkozásokra, ahol te is ott maradsz vele ( ringato, zenebölcsi ilyesmik), mehettek-e a közelben babás ismerőshöz és te fogadhatsz-e napközben babás vagy netán nem babás ismerőst? Beleszól ilyesmibe? Előtte kell mindig róla egyeztetni? Ha nem egyezik a véleményetek, tervetek, akkor utána mi történik?
2022. máj. 4. 03:52
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%

Beleszól... nem jó kifejezés. Az ő gyereke is, nem véletlen vállaltam éppen vele gyereket. Persze, hogy beleszól, ötletet vagy tanácsot ad.

"Előtte kell mindig róla egyeztetni?"

Nem KELL, de igen, az esetek többségében előre egyeztetünk, persze nem egy játszótér szintű programot, de ha pl. egy Ringató alatt nem ér el telefonon, azt azért közlöm vele előre. Vagy ha másik városba megyek, szintén.

Kisebb korukban nem nagyon volt nézetkülönbség semmiben, így az utolsó kérdésedre nem tudok érdemben válaszolni. Most már nagyok, többször nem értünk egyet, de megbeszéljük. Pl. ő a munkájából kifolyólag sokat utazik, így neki a pihenés a nyugalmat jelenti otthon, max. horgászat. Én és a gyerekek a kikapcsolódás aktív formáját választanánk inkább, szeretünk egy vagy többnapos kirándulást tenni többször egy évben. De már régóta nincs ebből vita, másképp éljük meg, néha én engedek, néha ő, illetve egyszerűen elmegyünk nélküle, ő pedig teljes nyugalomban pihenhet.

2022. máj. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem arra gondolnék, hogy tudja, hogy Ringatón vagyunk, ezért nem veszem fel a telefont, hanem, hogy megengedi-e egyáltalán, hogy el vigyem a gyereket pld Ringatóra, hogy ne a lakásban legyen a gyereke, hanem elvihetem-e Ringatora( vagy máshová) vagy otthon kell lennünk a lakásban, mert pld szerinte ez a normális és ne hurcoljam a gyereket programokra ahelyett, hogy otthon lennénk a lakásban.

2022. máj. 4. 04:48
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen szinten nyilván nem szólt bele! Mi a problémája azzal, hogy nem a 4 fal között vagy a gyerekkel kettesben 0-24-ben? Az már beteges, ha abba is beleszól, hogy kimehettek -e a játszótérre, vagy találkozhatsz -e ismerősökkel! Azt még megértem, ha anyagiak miatt ellenzi a fizetős programokat, mert nektek nem telik rá.
2022. máj. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Az nem egészséges kapcsolat, ahol az egyik minden aspektusát engedélyezi vagy tiltja a másik tevékenységeinek, tartózkodásának stb. Ilyen nem kellene, hogy szóba jöjjön. Egyeztetés, megbeszélés, közös ötletelés, hogy pl milyen program lehetne hasznos, vagy kipróbálandó, és mi fér bele anyagilag, mire van energia - oké. Tiltás, csak mert az egyik félnek nem tetszenek az ilyenek, és 0 hajlandóság tekintettel lenni az amúgy is 4 fal közé szorult fél igényeire - nem oké.
2022. máj. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%
Mivan??Milyen emberek vannak?Mi az hogy beszol hogy hova vihetem ,meg hányszor?Majd pont minden egyes lépésünkről értesítem,mikor a telefont sem tudja sokstzor felvenni.Ő örül ha viszem.Reggel elszoktam neki mondani,hogy ,na a mai program ez és ez ....ha egyáltalán tudom.Mert sokszor van,hogy spontán jut eszembe valami.Multkor barátnőmékkel tropicáriumba mentünk .Küldtem neki a gyerekről egy fotót.😅Vissza írta,hogy vigyázzatok magatokra !Nemm vagyok se béna,se fogyatékos,hogy ne tudjak önnáló döntéseket hozni.Az meg hogy hányszor kmehetünk játszóra....kicsit sokk volt így korán reggel.
2022. máj. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Szerinte azért akarok játszóterre menni meg foglalkozásra menni, mert lusta vagyok és béna hozzá, hogy lekössem otthon én magam a gyereket és miattam akarok ezekre a helyekre menni, hogy beszélgethessek, nem a gyerek miatt, hogy nekem ne kelljen otthon lennem, mert unom a saját gyerekem.
2022. máj. 4. 05:21
 7/40 A kérdező kommentje:
Nem a Ringató díja meg az úti ktg, hanem, hogy egyáltalán minek ez.
2022. máj. 4. 05:24
 8/40 anonim ***** válasza:
90%
De egy idiota kretén pasid van.😡😡😡Persze levegő sem kell a gyereknek,meg társaság.Ha lusta lennél ,pont nem vinnéd.Jahh én is pont magam miatt megyek,mikor legszívesebben itthon ülnék és nézném a tévét.Ne halgass rá!5- ös voltam.
2022. máj. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%
Még annyi hogy az én férjem hétvégén mindig jön velunk.Ő is boldog,hogy a gyerekünknek élményt szereztünk.Pl.2 hete voltunk a kicsi gesztenye klubon.Annyira jo volt lánti a lányomat,hogy milyen boldog.Jó kis családi program volt.Mi pont azon vagyunk h.minnél több helyre vigyük,legyen élménye stb.8 hónapos volt mikor először nyaralni mentünk vele.Nyilván arra nem emlékszik,de nagyon jó volt. :) Hát sajnállak,nem lehet egyszerű.Megint 5 ös voltam.
2022. máj. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

6-os Ezek szerint rossz emberrel vállaltál gyereket!

Nyilván a közös programjaitok arról is szólnak, hogy te emberek között legyél, de ez természetes igény, és semmi köze ahhoz, hogy unod a gyereked. Más részről neki is fontos a szocializáció, az, hogy új helyzetek, új emberek között legyen. Egy játszótér, játszóház, fejlesztő program is, nemcsak játék.

Mit gondol, hogy a gyereket leteszi a sarokba, és akkor majd az óvódában lát először másik gyereket, játszik/osztozkodik/konfrontálódik másokkal? Az ilyen apákra ráférne, hogy csak egy hétig megkapják a gyereket, aztán kezdjenek vele amit tudnak egyedül!

2022. máj. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!