Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy gyerek az autóban...

Ha egy gyerek az autóban rosszul szokott lenni, akkor a buszozást sem bírja?

Figyelt kérdés
6 éves kisfiamról tudom, hogy az autózás problémás vele országúton, főleg, ha csak oldalt lát ki, nem előre. Távolsági buszon viszont még nem utazott, csak városi járaton, ott nem volt sosem gond, de városban autóval sem szokott baj lenni. Fél évvel ezelőttig sokat közlekedtünk vonattal, azzal soha nem volt gondja. Most az ovival mennének kirándulni, és még nem tudni, mivel, de lehet, hogy távolsági busszal. Mire számíthatok?

2022. máj. 9. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Én hányós voltam. Autóban és buszban is. Egyedül a vonattal nem volt gond. Daedalont adjanak neki utazás előtt és elől üljön,ahol többet lát,meg nem ráz úgy a busz. Reméld,hogy kinövi,gimiben már nem volt bajom.
2022. máj. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Én autóban hánytam, még felnôttként is van, hogy émelygek. De buszon sosem voltam rosszul gyerekként sem.
2022. máj. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Én mindenen is rosszul voltam. Mára már jobb, de azért néha elojon 🤷‍♀️

Daedalon utazás előtt tökéletes, és mindig üljön elől, kocsiban közepén vagy elől. Folyamatosan nézzen ki, ne telefonozzon. A gyógyszer majd elnyomja és alszik, de addig is próbáld felhivni a figyelmet.

Nekem anyukám azt mondta hogy keressek zöld kocsikat 😂(ugye abból kevés van Magyarországon..) így ez nekem sokat segített, és sokat bameszkodtam az ablakon 😁

2022. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Az enyém autóban hány, buszon nem, de buszon is oldalt szokott kinézni. Valahogy ott más. Vonaton egyáltalán nincs baja, villamoson néha.


Távolsági buszon semmi gond, néha BKVn van olyan, hogy sokan vannak, nincs levegő, meleg van, és ilyenkor rosszul lesz, már többször kellett leszállnunk így. Nem tudom, miért van ez nála.

2022. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Buszon mindig rosszul voltam kisiskolás koromig, amint elindul 10 percen belül hányingerem lett, sokszor hánytam is. A vonattal soha nem volt baj.

A kocsit bírtam kiskoromban, kamaszkorom óta rosszul vagyok ha hátul ülök, még most is. Elől is hányingerem lesz ha nem nézek ki az ablakon és lepillantok mondjuk a telefonomra.

A buszon már elég jól bírom Budapesten belül. Hosszú távon és kanyargós úton viszont csak az segít, ha előtte lévő nap alig alszom, indulás előtt pedig megiszom egy pár pálinkát, így bealszom a buszon. Akkor nincs hányingerem.

Gyereknek megpróbálhatod a hányinger gyógyszert, van belőle homeopátiás is, a deadalont pl. én azonnal kihányom meg indulás előtt.

2022. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Deadalont néha adok neki, ha hosszabb útra megyünk, annyi a bajom vele, hogy attól meg nagyon bezombul, és tök hisztis az álmosságtól, ami kirandulason nem éppen nyerő. Talán az lesz a legjobb, ha még a kirándulás előtt elmegyünk távbusszal egy próba útra.
2022. máj. 10. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!