Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6,5- 7 eves fiuk, kb. milyen...

6,5- 7 eves fiuk, kb. milyen erettsegi/ fejlettsegi szinten vannak ?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok: tud verset tanulni, egyedul oltozik, egyedul furdik, ertelmesen, erthetoen beszel.


6,5 evesem van, nem mindig tudom, hogy is kellene viselkednie.

Itt ahol elunk nincs statusz, mar iskola-ott jokat mondanak, inkabb iskolan kivuli dolgokra gondolok.

Kepzeletbeli barat?


2022. máj. 13. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Ezeket szerintem mind 1-2 éve szokták tudni, de mindenképp illene mire iskolába megy. Persze nem biztos, hogy alaposan fürdik, vagy lehet kakukkolni kell, hogy fogat is mosson és haladjon bármivel is, ami nem játék, és lehet beszédhibája is még, sokan járnak logopédushoz ekkoraként is. Képzeleti barátja egyik gyerekemnek se volt, erről nem tudok nyilatkozni.
2022. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszi szepen!

Itt 4 evesen kezdik az iskolat, ugyhogy mar 3.-os.

2022. máj. 13. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Mikor az én fiam volt 7 éves, ő is 3-ba járt, mert mi is egy ilyen országban éltünk pont. :) Azóta hazajöttünk, de ez most mellékszál.

Verset tanulni úgy, hogy leül és bemagolja, nem kellett, de ennyi időseknél az itthon sem így működik. Úgy, hogy hallás után megtanulja, tehát mondókáztok, és megragad a fejében, már jóval fiatalabban is mennie kéne. (Egy jó tanító még a 10 éveseknél is eléri, hogy a megtanulandó verset otthon ne kelljen magolni, hanem rájuk ragadjon az iskolában). Egyedül öltözésnek mennie kéne, a fürdésnek is, de azt nem árt kicsit felügyelni. Értelmes, érthető beszéd elvileg már 3 évesen kéne, hogy menjen (az én fiamnak nem ment még akkor, de behozta), de eddigre már bőven. Az is, hogy a kérdésekre odaillő válaszokat adjon.

2022. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mo-n ezek a körülbelüli iskolaérettség részei, azaz 6 éves korra elvártak.

Verset már a kiscsoportos anyák napjára tanultak, a mostani nagycsoportoson 3-4 versszakos verseket mondtak egyénileg.

Gomb, cipzár kivételével ovikezdésre "elvárt" az önálló öltözködés. Nyilván ebben az életkorban segítséggel. Iskolára viszont teljesen egyedül kell. Ott nem segítenek.

Egyedül fürdenek, de ellenőrizni kell. Fogmosást fogászok 10 éves korig javasolják szülői segítséggel, mert a kéztőcsont akkorra lesz elég érett az alapossághoz kellő finommotorikára.

Érthető beszéd. 5 éves korig spontán tisztul a beszéd. Akinek nem, annak logopédiára van szüksége és jó esetben elsőre sikerül kijavítani mindent, különben nehezíti az olvasást, írást.

2022. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat !
2022. máj. 13. 22:56
 6/11 A kérdező kommentje:
Fogmosast itt is 12 eves korig ajanljak, hogy a szulo csinalja. Be is tartjuk. Akkor kb. itt tart az en fiam is mint amiket irtatok.
2022. máj. 13. 22:58
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

3-mas vagyok.

Most 12 éves a fiam, szerintem agybajt is kapna, ha én akarnám mosni a fogát. :)

2022. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Már óvodában egyedül mostuk a fogunkat. Szerintem, annyi belefér, ha néha a szülő végignézi (ellenőrzi), hogy mossa-e a fogát, és hogyan. De egy 12 éves kiskamasznak, nehogymár rendszeresen az anyja mossa a fogát! Én annak a híve vagyok, hogy nem kell a gyereket hülyének nézni, ha valamit nem jól csinál, meg kell neki mondani normális hangon, és el kell neki magyarázni, mit csinál rosszul, és megdicsérni, amikor jól csinálja!


Óvodában anyák napjára 3-4 versszakos verset simán megtanultattak egy 5-6 évessel. Az más kérdés, hogy magától nem fogja, ahhoz le kell ülni vele. És valószínűleg 12 éves korig le is fog kelleni ülni tanulni a gyerekkel, minden tantárgyból! Nyilván, ha e nélkül is jól teljesít, akkor nem, bár ez a ritkább, még a jó eszű gyerekek se tanulnak maguktól. És ez teljesen érthető! 😀


Ha beszédhibája van, akkor szakembert kell keresni, magától nem, vagy csak sokkal lassabban múlik el, addig meg sajnos sokszor gúny tárgyává válik, ami nyilván nem tesz jót a lelki világának.


Fürdés, öltözés menjen egyedül, ruhákat se tegyük ki neki, csak ellenőrizzük mikben akar elmenni, és adott esetben avatkozzunk be: ha például rövid nadrágot vesz fel, mikor 10 fok van kint, vagy téli kabátot, mikor 15 fok van, stb. Amiben csak lehet, kell az önállóságra szoktatni.

2022. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
Hol kezdik az iskolát 4 évesen?
2022. máj. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Skóciában pl születési hónaptól függően 4,5-5,5 éves kor között.
2022. máj. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!