Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől ilyen fejlettek a mai...

Mitől ilyen fejlettek a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
Még csak 17 éves vagyok, én is okos voltam kicsiként, de nem ennyire mint manapság. Gondolom nem tanítják jobban/többet a szülők őket, az én anyám is óvónő és elég jól nevelt, sok feladatlapot csináltam stb. Már 3 évesen olyan szókinccsel beszélnek hogy csak úgy nézek:D mitől lehet ez?

2018. aug. 13. 00:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Mert más világot élünk már, gyorsan fel kell nőnie a gyereknek hogy minél előbb fogyasztó lehessen belőle.
2018. aug. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Az információ áramlás sokkal nagyobb mint a mi időkben.

Már az egészen kicsik hozzáférnek a TV-hez amiben nem csak 1 műsor hanem 1000 közül választhat ha megszerzi a távirányítót. Ott a sok tablet, internet, könyvek, újságok, mobiltelefon stb.

2018. aug. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem okosak. Semmit nem tudnak a netezésen kívűl .

A való életben olyan idétlenek , semmihez értenek, normális kapcsolatot nem tudnak kialakítani.

2018. aug. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez az evolúciós fejlődés.


Gondold el mennyivel több inger éri őket babaként, mint téged 17 éve. Vagy mint engem 30 éve.

Már téged is lényegesen több inger ért, mint engem. Te pl már beleszülettél az internet világába. Én nem. Nálunk én voltam a távirányító, engem küldtek, hogy kapcsoljam át a tv-t, valamelyik másik csatornára a 3-ból. Amikor te születtél nekünk akkor lett bevezetve a betárcsázós internet, amit te már nem is ismerhettél.

De ezt nem azt jelentette mint ma, hogy egész nap ültünk előtte.


A lényeg, hogy a világ változik. És ehhez alkalmazkodni kell, a legjobban pedig a gyerekek tudnak alkalmazkodni.


Amúgy lehet, hogy nagyon okosnak tűnnek. De sokkal önállótlanabbak és ebből kifolyólag már a probléma megoldó készségük sem elég hatékony. Ezzel a jelenséggel egyre több szakember kezd foglalkozni. Mellesleg megjegyzem ez nem csak a gyerekekre igaz, igaz a felnőttekre is. Nézd meg az oldalt tele van életképtelen anyák kérdésével.. pedig elvileg ők a felelősségteljes, példamutató szülők. És akkor jönnek a kérdések, hogy "milyen törülközőt vigyek 4 éves gyereknek a strandra?"

2018. aug. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Én nem így látom.

24 vagyok. A faluban, ahol felnőttem, egyik gyereknek se volt mozgásfejlődési vagy tanulási nehézsége. Bölcsi se volt, mégse volt szocializálódási nehézség.

Kisgyerekes anyukaként viszont azt látom, több mint minden második gyereket hordanak fejlesztésre, sok esetben a gyereknek baja sincs.

2018. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

"egyik gyereknek se volt mozgásfejlődési vagy tanulási nehézsége"


De volt, csak nem vizsgálták. Ma meg, ha csak 1 nappal később kezd beszélni, mint az átlag, akkor fejvesztve küldik ide-oda a gyereket.

Amúgy nem okosabbak vagy butábbak, mint régen. Csak mások az elvárások, mint 30 évvel ezelőtt.

Most a társadalom fontosabbnak tartja, hogy egy ovis már idegen nyelvet tanuljon. Mire suliba kerül tudjon írni, olvasni. Nem vicc. Ismerősöm nyáron tanította a gyereket, mert szóltak neki, hogy hátrányból fog indulni.

Szóval semmivel sem jobbak vagy rosszabbak. Csak más lett a prioritás.

2018. aug. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem okosabbak, ugyanolyanok, mint 20 éve, vagy korábban, most éppen okos gyerekekkel találkoztál.
2018. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sem okosabbak. Gyorsabban megtanulják a gombokat nyomkodni és nagyobb a szókincsük a mesenézéstől, de egy evolúciós ugráshoz nem elég pár emberöltő :)
2018. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

A szép szókincs vagy a szülőktől, környezettől van vagy a tv-ből.

Én a közelemben látom a két verziót.


Adott egy család, csúnyán beszélnek, sokszor veszekednek, indulatosak, mégis a gyerek olyan szép szókinccsel rendelkezik hogy csak na! Nem csokit kér hanem csokoládét, gyönyörűen válaszol, stb. Hogy miért? Mert a mesékben hallja.


Adott a másik család:

Sok mese olvasás, választékos beszéd. És ezt is tanulja el a gyerek.

2018. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Testileg lehet, hogy fejlett, de hogy agyilag marhára nem, az is ziher.


Olvasgass csak családi témában, ahol a 20-22 éves kb. 12 éves zsinten van agyilag meg érettségben.

2018. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!