Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-10 éves kislányok között...

8-10 éves kislányok között van egy nagyon fellengzős beképzelt lány, mindig odamondogat a többieknek, mitől van ez és hogy reagálják le a többiek ha ismertek ilyet?

Figyelt kérdés
2022. máj. 20. 06:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért az én gyerekemről írsz amúgy, nem róla van szó, olvasd vissza.
2022. máj. 21. 16:53
 12/15 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted mit kellene mondania szerencsétlen gyereknek? Mondd már el, szerinted hogy nézne ki pl ez a verses párbeszéd:


-Képzeld én most tanulom az Altatót!

-Nagyon ügyes vagy, biztosan sikerülni fog, megdicsérlek érte!(???)


Komolyan ilyet vársz?


Nem bizonygat, elmondja a saját tapasztalatát, és vele az van, hogy gyorsan megtanulta. Valószínűleg nem 5 perc volt, hanem 10, de ez egy szófordulat, nem várhatod el, hogy percre pontosan tudja mennyi volt. Én is azt szoktam mondani a gyereknek, hogy "nahát, 5 perc alatt sikerült, ügyes vagy", így ő is azt fogja mondani, hogy 5 perc volt. Még akkor is, ha az nem szó szerint 5 percet jelent!


Ez teljesen normális párbeszéd, mindketten elmondják a verstanuláshoz milyen élményük kapcsolódik. Az egyik tanulja, a másik már tudja. Ez normális! Azt akarod, hogy titkolja, hogy a másik jobban érezze magát tőle? És mindezt egy gyerektől várod a kortársa felé? Normális, ha valaki büszke arra, amit tud, pláne, ha valóban jó képességű! Valószínűleg fontos neki a tudás. Ebben semmi rossz nincs. Ha mondom, hogy este megnézem az egyik filmet, bármelyik barátom, amelyik látta, elmondja, hogy ő már látta és mi volt róla a tapasztalata(tetszett, nem tetszett neki, hosszú volt, uncsi volt, jó volt, könnyen, nehezen érthető stb. Ugyanezt csinálta a gyerek is. Elmondja a tapasztalatait. Hagyd békén azt a gyereket és kezeltesd a komplexusod, mert látszik, hogy problémád van azzal, ha valaki jól tanul és sportol, esetleg gazdag. Végezz egy kis önismeretet, mert az irigység csak úgy süt..

2022. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ja és a kislány nem beképzelt, hiszen nem mondtad, hogy hazudna. Talán öntelt, de még annak sem mondanám, mert nincs egy rossz szava sem a tiédre az általad elmondottak szerint. Csak természetesnek veszi, hogy ő bizonyos dolgokban jó, és büszke rá. Ez pedig pozitív érték. Nem tudom amúgy, miért nem látod az egyik gyereket dicsekvőnek, pl aki felvág azzal, hogy ő most tanulja az xy verset, a másikat, aki erre reagál, azt meg annak..


Nem a másik gyereket megy oda és dobja be, hogy "képzeljétek 5 perc alatt megtanultam a verset", hanem csak hozzászól a verstanuláshoz, amit a tiéd dobott be. Normálisan kommunikál.


Nem dicsekszik, nem öntelt, nem szid senkit. Egyszerűen irigy vagy, hogy sikeres..

2022. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hjaj Istenem. Szövegértésből elbuktál. Semmi köze a gyerekemhez hiába szeretnéd. Mégis mire lennék irigy mondd már meg. Egy seggfej gyerekre akit nem tanítottak meg a szülei toleranciára, szeretetre? Hát nem irigylem.
2022. máj. 21. 21:34
 15/15 anonim ***** válasza:
A gyerek mindig otthonról hozza az attitűdjeit.
2023. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!