Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a gyerekem?

Miért csinálja ezt a gyerekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 2 éves kislányom.

Már hónapokkal ezelőtt szobatiszta lett, és szépen szólt ha pisilni vagy kakilni kellett neki.

Most viszont már kb. egy másfél hete egyáltalán nem szól.

Nappal bugyi van rajta, így van, hogy 2x-3x át kell öltöztetni mert bepisil. Kakálni meg nagyon ritkán szokott, 2-3 naponta. Nagyon jó étvágya van, így nem hiszem hogy ilyen ritkán kéne neki. Mindig viszem a wc-re, mondom neki, hogy kakiljon de nem nagyon szeretne, pedig sokszor látom rajta, hogy kell neki.

Estére még szokott pelust kapni, és reggelre nincs benne semmi. Mikor felkelt akkor egyből megyünk a wc-re, de azt akarja, hogy adjam vissza rá a pelust, és inkább abba végzi a dolgát. Mivel utazós család vagyunk, így sokszor megyünk hosszabb útra, ma is voltunk nagyszülőknél, és az autóba szólt hogy pisilni kell.

Illetve van egy 4 éves kislányom is, és ő is borzasztó ritkán kakál, pedig nagyon jó étvágya van neki is, és sokszor elbújik meg látom rajta, hogy kell, de hiába mondom, hogy kakiljon, nem akar.

Mitől lehet ez, hogy pár hónap szobatisztaság után, így hirtelen vissza eset a kicsi? Miért nem kakilnak?

Előre is köszönöm a normális válaszokat.



2022. máj. 21. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk szerintem ez attól is függ hogyan lettek szobatiszták, illetve hogy te hogy reagálsz a balesetekre. Ha inkább te erőltetted a szobatisztaságot, illetve ha mérgesen reagálsz a balesetekre simán lehet szorongás is a háttérben, attól lehet a visszatartás is, meg az is, hogy aztán csak be csurog a pisi (lehet nem tudja olyan sokáig tartogatni). A kicsi meg lehet még nem is érett a dologra, nála mindenképp erre gondolnék első körben. Nyilván a többi csak tipp, mert nem írtál ezekről. Ha mindketten 2-3 naponta kakilnak, akkor lehet lassú az anyagcseréjük. Nálunk mikor ilyen szorulásos-ritkán kakilós időszak van, akkor bevetem a Laevolacot kúraszerűen, az segíteni szokott, esetleg próbáld meg.
2022. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is visszaesett a lányom, ez ilyenkor még normális, legalábbis ezt mondták nekem. Ő is két évesen lett nagyjából szobatiszta (de csak pisire...), két hónapig tartott, most egy hónapja megint pelenkás(betegség után), egyáltalán nem szól, ha leveszem a pelenkát simán pisil kakil akárhova, és nem engedi, hogy vécére vagy bilire ültessem. Én most nem erőltetem neki, úgy sem lesz még ovis, majd rájön magától egyszer.
2022. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én sem erőltetem neki, majd eljön az idő amikor tényleg szobatiszta lesz.

Egyáltalán nem reagálom le mérgesen a baleseteket, nem haragszom rá, és mindig mondom neki, hogy semmi baj.

2022. máj. 21. 20:18
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Vizelet tenyésztés, lehet valami felfázás.
2022. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utazós család vagyunk, amúgy gondolom hogy örömmel takaritod a pisit az autóból 😂Bocs,de bármilyen utazós is vagyok előbb a gyerekeimet teszem pszichésen rendbe,az hogy mindegyik visszatartja a kakat simán stresszre is utalhat.
2022. máj. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Direkt bele írtam, hogy az autóba meg szól ha pisilnie kell.

De úgy látom, hogy még normálisan el se olvastad amit írtam, és úgy válaszoltál.

Nyilván több órás útra, még kap pelust, de akkor is szokott szólni. De csak autóba szól sajnos.

Köszönöm annak aki normálisan tud válaszolni, aki meg még a szöveget se tudja értelmezni, és normálisan nem tud válaszolni, az legyen szíves tartsa magába.

Egyébként arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy egyszer fájt nekik a kakálás, és mostmár ez így bennük maradt és félnek?

2022. máj. 22. 08:05
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Milyen az étrendjük? Attól is lehet szorulás.
2022. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Játszd el vele az aktuális helyzetet, és figyeld meg, hogyan játszik plüss állatokkal ilyen szerepben. Ez esetben például te vagy a maci anyuka egy maci bábbal/plüssel. Ő meg mondjuk kismókus. Ne erőltetve, hanem felszabadultan játssz vele, és lesz olyan eset, amikor kedve van belefolyni a szerepjátékba. Ekkor figyeld meg, hogyan reagál a játékban, és esélyesen észlelni fogod, milyen jellegű dolog válthatta ki nála a változást.


Egyébként Pedag Szakszolgálaton is (jó esetben óvodapedagógusok is óvodában) kijátsszatják a gyermekből a félelmeit, szorongását, vágyait, traumáit stb.

2022. máj. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vissza kell adni rájuk a pelenkát. Még pelenkázni kell őket.
2022. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!