Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta vagy szobatisztasá...

Szobatiszta vagy szobatisztaságot tanuló gyerkőcnek praktikus a kezes-lábas pizsi?

Figyelt kérdés
Most 19 hós a kisfiam, most még ugye egybe pizsije van. Tavasztól már nem akarok neki venni, se bodyt, se egybe pizsit. Mert még a bilizéstől messze áll, de legalább ráül:)
2010. szept. 19. 09:34
 1/5 A kérdező kommentje:
pontosítok: most még messze áll a bilizéstől, tavasszal remélem már bilizünk:)
2010. szept. 19. 09:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár nem pont erre irányult a kérdésed, de egyáltalán nem biztos, hogy 2 évesen szobatiszta lesz a kisfiad. Ugye tudod, hogy ha különféle praktikákkak, "gyakorlással" próbálod megtanítani a bilizésre, hosszú hónapokig kell szoktatnod. Ráadásul ha még nincs megérve rá fizikailag és lelkileg, úgysem fog menni. Hagyni kell, hogy megérjen rá a gyerek. Szóval ez nem úgy megy, hogy Te eldöntöd, 2 évesen szobatiszta lesz, és kész.

De bocs, nem kioktatni akarlak, csak az sem jó, ha az anyuka túl nagy elvárásokat támaszt, aztán meg jön a csalódás.


A kérdéshez kapcsolódva pedig: A 4 éves lányomra én még mindig egybepizsamát adok. A kétrészes, meg a hálóing folyton felcsúszik, kint van a dereka, és elalvás után kb. 10 perccel már lent is van róla a takaró. Ő remekül kezeli a kezeslábast, leveszi-felveszi, ezzel semmi gond nincsen. És ez már elég régóta van így, minimum 1 éve.

2-2 és fél éves korban persze még öltöztetni kell a kicsiket, de akkor még a bilizéshez is kell a szülői segítség, úgyis ott vagy mellette, segíteni tudsz levenni a pizsit.

Szóval a bili miatt nem kell megválni az egybepizsitől, ami szerintem nagyon hasznos és praktikus ruhadarab!!!

2010. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem most még nyugodtan vehetsz neki ilyeneket, lehet, hogy mire bilizni fog, addigra kinövi ezeket úgyis. Az enyém pl. most, 3 évesen szobatiszta, de még éjjel pelusban alszik (délután nem).

Szobatiszta (és ágytiszta) gyereknek nem praktikus a kezeslábas pizsi, mert egyedül nem tudja levenni, és neked is tovább tart, meg akkor szinte teljesen le kell vetkőztetni.

Belegondolok, hogy az egyik barátnőmnek van FELNŐTT kezeslábas pizsamája, cippzáros, és annyira elcsodálkoztam rajta, hogy ilyenkor hogy megy pisilni vajon, de mondta, hogy ő éjjel sose pisil. Én nem tudnám elviselni, mert nekem éjjel is kell, és akkor le kéne vetkőznöm minden pisilésnél. Szóval szerintem ez egy gyereknek sem kényelmes ha már nem pelenkás.

2010. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Bár már leírtam, azért cáfolatul a második válaszolónak megismétlem: A lányom 3 éves kora óta képes egyedül le és felvenni a kezeslábas pizsit. Ő szó nélkül tök egyedül megy bilizni, csak akkor szól, amikor segíteni kell megtörölni. Egyedül levetkőzik, és amíg én kiöntöm a bilit, fel is öltözik. Nem én vagyok a szívtelen anya, aki gonoszságból nem segíti a gyerekét, hanem a lányom ilyen önálló típus.

2010. szept. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem szobatiszta vagy legalább részben nem az vegyél neki body-t és egybe pizsamát, mert védi a derekát és praktikusabb, mint az atléta. De amint el kezd aktívan próbálkozni, onnantól nem jó, mert nem lehet olyan gyorsan kibújni belőle. Nálunk amikor szobatiszta lett a lányom és szólt, hogy pisilnie vagy kakilnia kell akkor gyorsnak kellett lenni, nehogy becsorogjon. Persze 1-2 hónap után, már jobban vissza tudja tartani és nem kell annyira sietni.
2010. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!