Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekre hogy hat, ha egy...

Kisgyerekre hogy hat, ha egy felnőttet (betegség vagy alkoholizmus miatt) lát bepisilni vagy hallja róla hogy bepisilt? Visszaveti a szobatisztaságban vagy okoz lelki sebeket?

Figyelt kérdés

A sorozatokban, a filmekben előfordul. Olyan filmekben amiket kisgyerekek is nézhetnek a szülőkkel.

Ez nem veszélyes a gyerekre? Nem lesznek vizelettartási gondjai? Nem lesz stresszes, hogy pont egy felnőttnek volt balesete? Mert egy tini más ő felfogja hogy ez nem a világ vége, de egy kisgyereket megzavarhatja hogy neki vissza kell tartania egy felnőtt a tv-ben meg nem tartja vissza. Egy kisiskolásnak meg a rémálma a saját bepisilése és stresszt vált ki belőle, ha egy sokkal idősebb emberrel történik meg, nem? Főleg úgy hogy MINDENKI látja a képernyőn.

Meg ott vannak az utcán az iszákos emberek akik kiütik magukat és egy padon alszanak a vizeletükben, az emberek meg jönnek-mennek mellettük. Ez nem veszélyes a kisgyerekek fejlődésére?


2022. jún. 10. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis.

Megmosolyogtató még a feltételezésed is. :-)

2022. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Televízió? Kezdjük ott, hogy én kisgyerekként nem voltam hajlandó mesén kívül mást nézni. Egyszer csináltak egy mesének egy filmes változatot (azt hiszem a Pindúr Pandúroknak) és nem voltam hajlandó megnézni, mert élő emberek voltak benne. :D (Az egyetlen élő emberes filmet amit megnéztem is azért néztem meg, mert rajzfilmfigurák is szerepeltek benne. :D )


Ha épp felnőttel voltam a szobában és ő nézett valamit, én rajzoltam, babáztam, kirámoltam a fiókokat, elvoltam magamban, nem figyeltem a TV műsorra.


Olyan emlékem meg nincs, hogy egy rajzfilmben behugyozott egy felnőtt ember. Ha meg is történt, valószínűleg felfogtam hogy ez egy mese és nem a valóság. :D Nem nagyon kötődtem a szereplőkhöz. Amikor Mufa.sza meghalt az Oroszlánkirályban, lesza.rtam, pedig azt mindenki traumának élte meg. :D


Alkeszek? Ahogy viselkednek, szerintem nem az a legfőbb gond hogy behugyoznak. A gyerekben max az hagy nyomot, hogy az alkesz beleköt mindenkibe, magában beszél a buszon, verekszik, etc.

2022. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a szülő, aki a kisgyermekével ilyen filmet nézet a tv-ben nem normális. Azért ez nem neki való valljuk be és igenis hatással lehet a lelki fejlődésére.

Az, ha az utcán lát egy részeg embert vagy hajléktalant az más. Sajnos azt nem tudja elkerülni az ember. Olyankor meg kell magyarázni, hogy mit látott, miért fekszik ott a bácsi...

Lelkileg persze ez is megviselheti, ezért is kell tisztázni a dolgokat.

2022. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Függ attól hogy milyen reakciót lát a gyerek. Gyerekként nem láttam bepisilni senkit, se gyereket, se felnőttet, de volt egy hasonló szituáció, amire emlékszem és csak a negatív következménye miatt emlékszem, bár a nagy része homályos. Én olyan 9-10 éves lehettem és egy 15-16 év körüli rokonommal voltunk a mellékhelyiséggel szembeni szobában amikor hazaért az anyukája és berohant a mellékhelyiségbe és nem csukta be az ajtót, szóval pont láttuk őt. Az unokatesóm elkezdett beszélni hozzá, közben az anyuka kétrét görnyedve elkezdett kigombolkozni. Nem emlékszem mit mondott az unokatesóm, de valami pisis történetet mesélt, mert nagyon sokszor mondta ki a WC és a pisilni szót (így utólag belegondolva lehet direkt ugratta az anyukáját), és egy kis idő múlva az anyuka sírós hangon megkérte a gyerekét, hogy maradjon csöndben. Utána néma csendben néztük, ahogy kétrét görnyedve, nyöszörögve ügyetlenkedik a nadrág gombjaival, de a végén sikerült kigombolnia a nadrágját és nem pisilt be. Itt meg voltam kicsit ijedve, de nem konkrétan azért, mert pisilnie kellett az anyukának, hanem, mert nyöszörgött és sírós hangon beszélt, tehát szenvedett vagyis én így érzékeltem. De semmi traumát nem okozott, csak abban a pillanatban épp ijedt voltam. De ha az egész annyi lett volna, hogy berohan a mellékhelyiségbe, a lánya ugratja, ő bepisil, akkor nem lett volna ilyen hatással rám a történet, valószínűleg el is felejtettem volna. Tehát nem magával a pisiléssel vagy a bepisiléssel gyakorol hatást a felnőtt a gyerekre, hanem a reakciójával. Nem mindegy, hogy bepisil a felnőtt és vállat von, mondván hogy van ilyen vagy elkezd hangosan drámázni miatta. Ugyanúgy, ha a filmben azt látja, hogy tragédiaként van beállítva a bepisilés, akkor maga a dráma kavarja meg lelkileg, de ha semmi negatív következménye nincs akkor el is felejti a gyerek, nem törődik vele.
2022. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!