Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez alkoholizmus? Egy ilyen...

Ez alkoholizmus? Egy ilyen személy alkalmas két gyerek nevelésére?

Figyelt kérdés

Anyám ki akar menni Németorszàgba dolgozni, és rá akarja bízni a testvéreimet az apámra.

Nem hóttrészeg, viszont iszik. A munkájába helytáll, ha tudja, hogy vezetni fog, akkor nem iszik, de amint hazaért, előkapja a sört, bort vagy pálinkát és iszik. Nem bírja megállni. Zúgivó, volt, hogy amíg otthon laktam, a mosógép háta mögül szedtem ki a sörös üvegeket. Van olyan, hogy a szekrény tetején lévő pálinkát, pezsgőt megbontja, és felvizezi.


2021. dec. 30. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez már eléggé súrolja az alkoholizmus határát, még ha nem is van folyamatosan berúgva.

Persze eléggé kérdéses, hogy alkalmas-e a gyereknevelésre, de fontos tényező lehet az is, hogy hány évesek a gyerekek.

2021. dec. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem súrolja, hanem alkesz, csak idő kérdése mikor veszik el a jogsit és veszti el az @llását,sajnos a távoli családban is volt ilyen
2021. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha zugivó, akkor szerintem egyértelműen az. Valószínűleg már nem tud kontrollt tartani az ital felett, viszont a folyamatos összetűzéseket is próbálja elkerülni. Azaz hagyják békén, ő csak inni akar. Ha meg munka után az az első...


Mondjuk én az alkoholistákat első körben pszichológushoz küldeném, mert lehet, hogy azért iszik, mert nem tudja kezelni a stresszt, valamint van valamilyen elakadása, amit a szesszel próbál meg (helytelenül) kezelni.

2022. jan. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!