Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ostoba szabályokkal...

Milyen ostoba szabályokkal vagy előírásokkal találkoztál gyereked óvodájában vagy iskolájában?

Figyelt kérdés

Olvastam itt olyat, hogy egy óvónőt zavart a gyereken a csillámtetkó és azt szóvátette a szülőnek, hogy mossák le, olyat is olvastam itt, hogy a szülőknek nem szabadott fényképezniük az ovis ballagáson/búcsúünnepségen

Iskoláknál előfordul olyan, hogy nem lehet festett hajjal, tetkóval menni, vagy ékszerrel, nyaklánccal, karkötővel, stb. (jó, ez mondjuk már inkább felső tagozatosakat érint, de ide sorolható)


Szülők, Ti milyen ehhez hasonló hülyeségekkel szembesültetek a gyerek ovijában/iskolájában, legyen az akár házirend, akár pedagógus személyes "problémája? Tehát amire azt mondtátok hogy ez úgy fassság ahogy van.

Vagy bármi amivel nagyon nem értettetek egyet.


Volt ilyen? Mi volt az?



2022. jún. 12. 20:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%

A fényképezés teljesen érthető. 15 éve volt ovis a gyerekem, már akkor is csak a hivatásos fényképész csinálhatott az óvoda területén képeket.

Az ékszer baleset veszélyes, a tetkó 18 év alatt eleve nem lehet, a festett haj se kell egy általános iskolasnak.


Nalunk elsőben nem lehetett semmi ételt bevinni a gyerekeknek az első pár héten

2022. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
84%

Hogy csak 2, előre egyeztetett, igazolványt berögzített személy hozhatja el a gyereket.


Jó volt rájönni, hogy a szomszédom gyerekét sem hozhatom el, és fordítva sem, hiába a telefon.

2022. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
27%

1.-re.


A kaja jogos! Volt, hogy a cukros gyereket a mentő vitte el, mert ellopta és befalta egy másik csokiját.

2022. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
Ezek többségében jogos kikötések!
2022. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

#1-esnek (és a többieknek)

- A festett hajat is már inkább tizenévesekre értettem, lehet, hogy nem volt egyértelmű a megfogalmazás. Az kisgyereknek tényleg nem való, de van ahol felsőkben, gimikben is szeretnek problémázni miatta...

- Tetkó alatt az ilyen lemosható csillámtetkót értettem, meg az ilyen rágógumikban, cukorkákban lévő 1-2 nap után lekopó tetkókat, tehát nem rendes fenőtt-tetoválást

- A fényképezést (pontosabban annak tilalmát) nálatok mivel indokolták? Mert azt tudom elképzelni, hogy a hivatalos fényképész az óvodában "valakinek a valakije" és hogy mindenki tőle vegye meg a képeket jó pénzért... Nekem nincs még gyerekem, de 18-20 évvel ezelőtt, tehát nem sokkal korábban voltam ovis, lehetett fotózni nyugodtan a szülőknek az ovis rendezvényeken, mai napig megvannak a szüleim által készített képek rólam :D


De csak példák voltak, amiket itt olvastam a GYK-n, de ezek itt problémaként felmerültek, tehát azért gondoltam beleírni példaként.

2022. jún. 12. 20:51
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Fényképezés: GDPR. Nem lehet fényképet készíteni az óvóda területén csak, ha arra minden szülő írásban engedélyt ad. Ha engedélyezik, hogy az óvónők fotózzanak, te mint szülő akkor se fótózhatsz, ha nincs minden a képen szereplő gyermek szülőjétől írásos engedélyed. Ez a szabályozás. Ha az óvódát már büntették meg ilyenért tuti 1000%-osan be fogja tartani. Elég egy szülő, aki ezen pörög és továbbviszi az ügyet, hogy megtanulja az intézmény, hogy inkább tilt, mint hogy büntetést kapjon.
2022. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

A fényképezés a gyerekek személyiségi jogai miatt volt.


Az nem lehet bevinni ételt pqr hétig tartott és az indoka az volt,hogy a szegény csaladbol származó gyerek csak sovargott a másik gyerek étele után. Nem, nem volt jogos, az iskolás már érti a magántulajdont, ne lopjon.

2022. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Az összes kovidos szabály, amiket jobbra-balra változtattak.

Először csak az ajtóban lehet átadni a gyereket. Utána már bemehet a szülő, de csak az öltözőig. Közben nem lehet megtartani egy szabadtéri Márton-napozást a városban, de rá két hónappal már mehet az évzáró rokonokkal az udvaron.

Aztán megint az ajtóban kell leadni a gyereket, de az ovi udvarán szabad az e-hulladék gyűjtése, amihez a főépületben van.

Anyák napját megtartották, de az apák napját nem engedélyezték, mert nem szokás. Idén újra felmerült a téma, de most azzal utasították el, hogy túl közel az évzáró ünnepély (holnap), nincs idő megtanulni egy háromsoros verset 19-ig.

Uzsonnára cukorral televágott nasikat kapnak, aztán kiderült, hogy nem is mosták a gyerekek fogát napközben majdnem egy éven keresztül.

A gazdagok csoportjának el van különítve az udvara, ott kreszpálya van, új játékok, extra foglalkozások. Abba a csoportba születni kell.

2022. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#6-os és #7-es

Értem. Őszintén, nem gondoltam, hogy már ez a fotózás is ekkora probléma, tekintve hogy anno nekünk még utána iskola-alsóban is simán lehetett a szülőknek pl. anyák napja, stb. Jó tudni mindenesetre! Köszi!

2022. jún. 12. 21:09
 10/28 anonim ***** válasza:
67%

9-es: csak akkoriban a fényképeket megnézte esetleg a család, ma meg a legtöbben kiteszik az összeset a facebookra, meg hasonlókra, és a képeken rajta van az összes többi gyerek, az összes szülö meg óvónö, tanító, akik nem feltétlen akarnak ott láthatóak lenni.

A "nem lehet bevinni étel" meg tökéletesen jogos, egyrészt allergiák miatt, másrészt meg higiéniai elöírások miatt. Elég, ha csak egy szülötöl kerül be szalmonellás vagy hasonló étel, a fél gyerekcsoport belebetegedhet, mert a többi is eszik belöle.

7-es: az meg, hogy valaki sóvárog egy jobb kaja után, NEM jelent lopást, hanem csak vágyakozást. Ne akarj ferdíteni!

2022. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!