Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova forduljak, ha szerintem...

Hova forduljak, ha szerintem valami baj van a fiammal?

Figyelt kérdés

5 éves fiam úgy gondolom hiperaktív. Nem tud foglalkozni semmivel 5 percnél tovább (ezt az oviban is jelezték), már egyre cikibb vele emberek közé menni. Összevissza lengeti a karjait ha megy, dobálja a lábait, a fejét, és a rászólok röhögőgörcsöt kap. Minket néz mindenki. Nem játszik csak 5 percet, utána más után néz. Folyamatosan szóval tart, nem tudunk enni leülni, mert kérdezget, fel áll rohangál ,táncol. Éjjelente felsír sokszor van hogy felül, aztán odamegyek visszafektetem, betakarom, és azonnal visszaalszik. Ha többet futkározik nappal, akkor csak még jobban felpörög estére. Azt mondják hogy messze okosabb mint az ovis társai, Választékosan beszél, tud számolni. Van hogy szalad előlem nevetve, nem hallgat rám. Ha beteg, lázas, elmegyunk az orvoshoz, de az orvos is csak azt látja hogy az előtérben hangoskodik, dumál, nem tud leülni egyhelyben, feldobódott, így volt hogy azt mondta hogy hát nem tűnik betegnek. Pedig éjjel alig kapott levegőt úgy köhögött. Mindenki áll szépen a sorban, ő meg lengeti a karjait, rugózik a lábain, kifejezetten rendbontó. De ha azt mondjátok hogy ez ebben a korban normális, akkor azt kérdezném hogy 10 másik gyerek miért tud másképp viselkedni?

Amúgy itthon nem mondhatom hogy furcsa lenne a járása, de idegen helyen úgy viselkedik hogy mindenki őt nézi. Tegnap is volt a vonaton egy kislány, ült az anyja mellett végig, beszélgetett, énekelt is, az én gyerekem meg néha még másokhoz is hozzáért a nagy ugrándozásában. Csak rövid ideig tudott ülni. Igazából olyan is mint egy angelman szindrómás is, meg hiperaktív is. Gyerek orvoshoz vigyem ezzel?



2022. jún. 13. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

A gyerek rendelőben ugyan így viselkedik a fiam, minket ezért el akart küldeni hiperaktivitás vizsgálatra a doki. 😅

Szóval ő írt beutalot a pedagógiai szakszolgalathoz és a gyerek neurologiara. Mivel akkor múlt épp 4, nem vittem el, mert értem a dokit mire gondol de másban nem látom h az lenne. Ez a viselkedés nálunk helytől függ.

A lényeg h első körben a doki írt nálunk beutalót

2022. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Azóta jár rendszeres sportra és olyankor tök normális, nekünk elég volt az energiáit így levezetni. Még mielőtt nekemesnek h miért nem vittem el.
2022. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Vidd el a pedagógiai szakszolgalathoz. Én így tettem mikor észleltem problémákat a gyerekemnel, de a védőnő meg az orvos 10 perc alatt eldöntötte hogy csak elsogyerekes paramami vagyok.
2022. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%
Pszichlógushoz vidd el.
2022. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Otthon nyugodt?
2022. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem csak szereti felhívni magára a figyelmet.
2022. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Le lettem pontozva, mert azt írtam, vigye el pszichológushoz.

Hiszen maga a kérdező megállapította, hogy van valami baj a gyerekével.

Szerintem sokkal jobb lenne neki, ha egy szakember mondaná meg, hogy van gond a gyerekkel, vagy nincs.

2022. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Csakhogy a hiperaktivitás megállapítása nem pszichológusi kompetencia, hanem gyermekpszichiátriai. Jelentkezz be a területileg illetékes pedagógiai szakszolgalathoz, az óvoda is küldhet, de önként is jelentkezhetsz (szerintem jobb az ovin keresztül, mert akkor óvodai jellemzest is látnak a szakemberek), és ott majd megvizsgaljak, eldontik kell-e tovább menni.
2022. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Itthon nem ilyen, csak folyamatosan vele kell foglalkozni. Folyamatosan beszél, de nem dobálja a végtagjait, nem rohangál. Nem csak a rendelőben ilyen hanem mindenhol ha ki tesszük a lábunkat itthonról. Rángatózik összevissza meg röhög, ha rászólok még rosszabb. Igen ciki, mert látom az emberek reakcióját. Tényleg úgy viselkedik mint aki nem normális. Volt amikor mondtam neki hogy ne hangoskodjon mert mindenki őt nézi, akkor meg üvöltött az embereknek hogy ne nézzetek már. Aki ott látja, nem hiszem hogy el tudná képzelni róla hogy van nyugalmas, tiszta pillanata vagy hogy számol is meg értelmes következtetéseket von le. Lehet hogy direkt produkálja magát. Nincs benne gátlás.
2022. jún. 13. 22:07
 10/16 Andi80018 ***** válasza:

Én magán pszichiáterhez vinném el, egyelőre, nem nevelésibe.

Apukája jelenlétében is ugyanezeket csinálja? Oviban mi a helyzet, ott nem mondanak semmit ezzel kapcsolatban?

2022. jún. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!