Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett el beszelni a...

Mikor kezdett el beszelni a gyereketek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az erdekelne, h kb mikor kezdett el a maman kivul mondani valami mas szot is a gyermeketek? Az en fiam 14 honapos es csak utanam mondja a szavakat amik tetszenek neki, pld, cica, papa, vagy a szavak elso betuit, pld fuuj - fuu, auto - to es igy tovabb, ezeket csinalja.


Abszolut nemtudom mi a norma, mik a hatarok es mivel eleg nagy respektem van a beszedfejlodes elott igy erdekelne, h rendben vagyunk e, nem e kesunk, h magatol nem mond ertheto szavat a maman, baban, a jeeej en kivul. Na meg ha halacskat lat vagy lovat, akkor rogton csinalja.


Az allatokat utanozza, ha kerdem. Tapsol. Tancol. Integet. Es a mutato ujjaval komunikal velunk es az elegge eros nezesevel / mimikajaval. A szemei szinze beszelnek... 🙏🏼 Magatol ad nekem puszit is, nagyon cuki kisfiu egyebkent. Minden aprosagon nevet.


Csak ez aggaszt picit, h magatol nem mond tobb szot. Viszont ert mindent szinte.


Koszi szepen a valaszokat.



2022. jún. 14. 17:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az igent es a nemet nem mondja. Neha mintha hallottam volna h nem, de az igenre bologat, a nemre pedig mutatja ujjaval, h nono.
2022. jún. 14. 17:33
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen. Addig kb semmit. 3 hónap után pedig összetett mondatokban beszélt
2022. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

(Összetett mondat pl, hogy anya kérek inni. Vagy add ide a poharam. Nem Petőfit szavalt)


2 voltam

2022. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

"mivel eleg nagy respektem van a beszedfejlodes elott"


Mit szeretnél?

Egyébként sose késő szakirodalmat olvasni.

Gyereked most pont annyit tud, amennyit kell.

2022. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Most 2 éves, 4-5 szavas mondatokat is mond már (nem tökéletes még a szórend meg a nyelvtan, de azért érthetően ki tudja magát fejezni). Nagyjából 1,5 évesen kezdődött rohamosan fejlődni, addig kb csak annyit mondott, mint a fiad, egy-egy szót vagy szókezdeményt.
2022. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3 évesen szólalt meg,előző hónapban még csak gagyogott (tututu,bababa..). Később kiderült, hogy autista. Kislány.
2022. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs elmaradva egyáltalán.
2022. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom annyit mond még, hogy mama, baba, tátá, a többi babanyelv. Ő is 14 hónapos. Integet, tapsol, mutogat ő is. Én nem aggódok.
2022. jún. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2 évesen
2022. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindennek az első szotagjat, egy szotagbol álló szavakat 15 hónaposan kezdte mondani, 23 hónaposan kezdett már minden hosszú szót is mondani,2 évesen 2 szavas egyszerű mondatok voltak, most 2,5 éves lesz már szabályos hosszabb mondatokban beszél.
2022. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!