Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt, akinél kiderült, hogy a...

Volt, akinél kiderült, hogy a családból valaki molesztálja, szexuálisan bántalmazza a kisgyereket? Milyen jelei voltak, ami alapján "lebukott"?

Figyelt kérdés

Bár nekem nem ilyen korai az "élményem", és nem családon belül zajlott, de akkor is maradandó, hogy 12 évesen magához édesgetett és molesztált, valamint 13 évesen szexuális együttlétet is teremtett velem egy családi barát. Persze ez a szüleim előtt mai napig titok, illetve nem tudom, hogy tudtak-e róla, vagy sejtették, de kimondva sosem lett. Én szégyelltem, ők meg nem tűntek úgy, mint akik forszíroznák a dolgot.

Utána elég sokat olvasgattam a témában, és megdöbbenve olvastam, hogy sokszor közeli ismerősök, rokonok bántalmazzák az ártatlan gyerekeket. Voltak egészen hidegrázós történetek is.

Két 2 év alatti lányom van. A nagyobbik hamarosan tölti a 2-t, még nem beszél, épp hogy elkezdett főneveket mondani. Nagyon közvetlen a családdal, imád mindenkit, akit gyakran lát, puszit ad, bújik, stb.

Apósom valahogy sosem volt a szívem csücske, akaratos, nagyhangú, sértődős. Imádja az unokáit, ha otthon van, relative gyakran látja őket, ő jön, vagy mi megyünk. Amióta kicsit nagyobb már a nagy, sokszor viszi egyedül sétálni, illetve sokáig "erőszakoskodott", hogy vesz gyerekülést, és majd viszi ide-oda, csavarogni, át magukhoz, stb. Nagyon nem akartam, hogy egyedül legyen vele, és random helyekre elvigye, amikor gondol egyet, de végül beadtam a derekam. Azóta csomószor vinni akarja. Ez még amúgy nem is volna gond, de nem bízom benne. Nem tudom megmagyarázni, mi váltja ezt ki belőlem iránta, de nem szeretem, ha csak vele van a lányom. Mindig mondja, hogy milyen gyönyörű, paskolgatja a fenekét, ha pelenkázom, akkor jön nézni. Pár napja rá voltak bízva a gyerekek, míg elmentünk ügyet intézni, és azóta előfordult, ha töröltem pelenkázásnál a nagyot, akkor nevetve "felugrott", mikor a nagyajkainál töröltem. Tegnap fürdés után, még a kádban piszkálgatta a nuniját, és ugyanígy nevetgélt és "meg-megrázkódott". Eddig ezt nem csinálta. Nyilván neki ez nem szexuális töltetű, csak furcsának tartom az ennyire hirtelen változást. Persze véletlen is lehet, hisz a felfedezős korszakban van.

Így leírva, olvasva én is paranoiának tartom, de nem hagy nyugodni a gondolat, hogy mi van ha...

Férjemnek nem mondtam, nem akarom kavarni a 💩t, mert 99,9%, hogy semmi nincs, és csak az én régi rossz élményem vetül ki, de nem tudom kiverni a fejemből a rossz érzést.

A házassága nem jó, a feleségével nincs köztük testiség, tudtommal más kapcsolata nincs.

Azoknál, akiknél tényleg történt valami szomorú eset, ott miből derült ki?



2022. jún. 28. 16:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen megértelek, hogy ilyen előzményekkel nem vagy teljesen nyugodt. A papi fenékpaskolgatását meg a kislány meztelen alsótestének nézegetését határozottan megtiltanám neki. Egyébként gyermekpszichológus seperc alatt ki tudja játékosan a gyerekből szedni, hogy érte-e bármilyen szexuális abúzus.
2022. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
6%
na a mese folytatódik...
2022. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
92%

1-nek igaza van, minden kukkolós leskelődést megtiltanék a vénembernek, paskolhassa az asszonyt!!!! Milyen nagypapa csinál ilyeneket?

A gyermekpszichológus jó ötlet, de azért apának is kéne róla tudni.

Kérdező, írtad, hogy még csak most kezd el beszélni a kislányod, így nyilván hiába kérdeznéd történt-e valami. De ha úgy kérdezel tőle, hogy pl. simogatott a papa? Hol simogatott? Hol puszilt?

Ezeket biztos meg tudná mutatni.

2022. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
7%
Milyen mese? Mi van?
2022. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
24%
Követem...
2022. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
97%

az a baj, hogy sokszor a gyerek nem is tudja, hogy ez tilos, csak azt érzi, hogy neki ez kellemetlen...

Nálunk anyu testvérének a férje volt az, aki mindig megjegyzéseket tett rám, mellemre, alakomra, nem tudott úgy elmenni mellettem kamaszkoromban, hogy ne akart volna hozzám érni. Ennél tovább nem ment, de ez is kellemetlen volt.

És amikor meghalt, az unokanővérem egy fél mondatából tudtam meg, hogy vele, meg a húgával is ezt csinálta...

2022. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
88%

Én megértelek. Engem is molesztáltak gyerekkoromban, szintén ismerős..

3 lányom van. Sajnos a középsőben 0 félelem érzet, ő bárkivel elmenne 2 kedves szó után, és hiába lassan 5 éves, nem érti mi ebben a rossz.

Éppen ezért én senkiben sem bízom, a szüleimen kívűl, hiába hívják a gyerekeimet ismerősök a gyerekeik miatt játszani, medencézni. Nélkülem sehova nem mehetnek így játszani.

2022. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

1# és 3#, köszönöm szépen!

A férjemnek nem akarom egyelőre mondani, mert nem akarok felesleges feszültséget. Egyelőre figyelek. A kérdezés jó ötlet, a pszichológus is, de oda tényleg nem vinném a férjem tudta nélkül.

2# nem tudom, miről beszélsz.

2022. jún. 28. 17:26
 9/70 anonim ***** válasza:
21%

A férjemnek nem akarom egyelőre mondani, mert nem akarok felesleges feszültséget.


Mi van???

2022. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Olyan hülyének éreztem magam, mikor kiírtam, mert már egy jó ideje ért bennem a gondolat, de már csak azt is jó tudni, hogy nem vagyok emiatt bolond. Remélem, tényleg csak a negatív tapasztalat miatt vagyok erre kiélezve, de szemmel tartom az eseményeket.
2022. jún. 28. 17:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!