Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen jelei vannak egy 5-6...

Milyen jelei vannak egy 5-6 éves fiúnál hogy esetleg a saját neméhez vonzódik? Egyáltalán mikor kezd ez megmutatkozni?

Figyelt kérdés
Mi normális, amit csinál és mi nem?
2017. szept. 25. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Egy 5-6 éves gyereknek még nincs szexuális hovatartozása. Még egyik nemhez sem vonzódik szexuálisan, így nem lehet megállapítani, kikhez vonzódik.


Szerintem kiskamasz korban már lehetséges, hogy látszódjon, kihez fog vonzódni (kb 11-12 évesen)


Fiam még csak 4,5 éves, úgyhogy javítsatok ki, ha rosszul gondolom.

2017. szept. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Jól gondolod, majd kamaszkorban derül ki, hígy milyen a szexuális érdeklődése
2017. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Inkább mi az, ami miatt ez a kérdés benned felmerült?
2017. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

A korai kamaszkorban sem kell majd ezen aggódni még, minden gyereknek van egy korszaka, amikor a "saját neméhez vonzódik". A szexuális fejlődés korszaka ez, a kamasz verziója a pici gyerekek összeméricskélésének, hogy kinek mije van. :) Gyerek habitusától függ, hogy pl. kézen fogva sétálgatnak, pusziszkodnak, vagy csak megijednek, hogy "túl jó barátok vagyunk, ugye ez nem szerelem?". 14-15 éves kor körül kezd alakulni a tényleges identitás.


Kérdező, mit csinál pontosan? Ha más fiúk fütyijét is nézegeti pl. az normális, ugyanolyan, mint mikor a bokorban a lányok bugyiját nézik meg. :) Ugyanúgy ahogy a másik nemet, saját magukat is meg kell ismerniük.

2017. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Van egy barátnőm, akinek 6 éves lesz a kisfia, és az észrevett olyan dolgokat, amikről úgy gondolja, hogy erre utaló jelek lehetnek, és tőlem kérdezte, hogy ez ,,normális-e", nekem nincs gyerekem, hogy tapasztalatom sincs, ezért fordultam hozzátok.

2017. szept. 25. 11:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kifejtenéd konkrétan ezeket a "jeleket"?


Sok meleg barátom, rokonom van. Volt, aki már ovisként tudta, volt, aki még 14-16 évesen is vívódott, mert magának se merte beismerni. Szóval változó, biztosan kamaszkorban derül ki.


Jómagam hetero vagyok, de az oviban feleségül akartam venni egy lányt. Szerintem nem is igazán értettem a házasság mibenlétét, inkább azt jelentette, hogy nagyon közeli barátnak éreztem.

2017. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor jótól kérdezte...


Engem is érdekel, miből következtetett rá.

2017. szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Van például a rendszeres fütyi mutogatás, meg például van, hogy le akarja húzni a fiatalabbik testvérének a nadrágját és puszit akar adni a fenekére. Vagy olyat mond, hogy megpuszilom a fütyidet. Ilyenkor mindig beszélnek vele a szülei, elmagyarázzák neki, hogy ilyet nem csinálunk. Meg például nemrég mondta, hogy az egyik ovitársának (aki fiú), milyen szép szeme van.

A barátnőmet nagyon jó anyának tartom, van még 2 fia, akiknél ezeket nem tapasztalta,(tudjuk, minden gyerek mas) és mivel közel állunk egymáshoz, és megbízik bennem, megkérdezte az én véleményemet. Napi kapcsolatban állok mindannyiukkal, születése óta ismerem az említett gyermeket is, ezért is szeretnék használható tanácsot adni.

Még annyi, hogy ezeket mind otthon csinálja, az óvodában alig beszél.

2017. szept. 25. 12:35
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem is csak később vannak egyértelmű jelek, de azokra amiket írtál: A kukimutogatás a fiúknál sokáig normális :D :D Az hogy szép az ovis társ szeme.. A fiúk is meg szokták dicsérni egymást, csak maradnak a 'jó a csukád', 'menő a hajad', alapoknál. Mivel ahogyan írtad is ez a kisfiú nem nagyon beszél az oviban, így nem kapja meg ovis társaktól az infot/cikizést,hogy mit szabad mondani, mit nem, mi 'menő', mi nem az. A szülők pedig hiába mondják, az nem hat annyira rá, mivel simán hallhatta akár anyukától is, hogy a játszón milyen szépszemű fiút látott, vagy akár apukának szép a szeme, barátnőnek, bárkinek. Kistesós sztori: nálunk főleg a nagyik szokták mondogatni, hogy megeszem a kis kukidat/fütyidet, megpuszilom a fokhagyma seggedet, stb számomra kifejezetten irritáló 'dicséretek' vagy nem tudom minek nevezzem :D Lehet elkapott fél füllel valami hasonlót, megtetszett neki és most használja. Nagyon mást nem tudnak tenni a szülők. Nem nagy feneket keríteni a dolognak, de azért elmagyarázni hogy az ilyen dolgok nem helyénvalók, megkérdezni hol hallott/látott ilyet, vagy honnan szedi most ezeket. Biztosan nem szexuális indíttatásból mondja. No para ;)
2017. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Ennyi idős gyereknél még nincs szexuális indíttatás, a nemi szervek maximum annyiból érdekesebbek, hogy azokat ritkábban látja.


A dicséretről pedig nem kellene leszoktatni, szép jellemvonás! Ha tényleg szép szeme van a fiúnak, miért ne mondhatná?


Ilyet udvarlási céllal 10-13 éves kora előtt nem fog mondani. Addig ez pont azt jelenti, amit mondott: szép szeme van.


Ennyi idősen apám bemutatott leendő iskolaigazgatómnak. Én lendületből, köszönés után közöltem vele, hogy úgy néz ki, mint egy őrült (kócos, szélfútta haja volt). Apámnak kínos volt, az igazgató nevetett. Miért mondtam? Mert a a mesékben így ábrázolták a tébolyultakat. Nem azért, mert gondom lett volna a fickóval.

2017. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!