Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen jelei vannak ha valakib...

Milyen jelei vannak ha valakiben felébred az anyai ösztön?

Figyelt kérdés

2018. febr. 5. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkezd vágyni az anyaságra
2018. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

:-)


Én pl. sosem kedveltem igazán a gyerekeket, sosem vágytam igazán arra, hogy anya lehessek.


De egy kisgyermekekkel kapcsolatos munkám során olyasmiket kezdtem érezni, amiket előtte nem, pl. ha előtte megsimogattam egy babát vagy megöleltem, semmi különöset nem éreztem, de akkor nagyon jólesett, valahogy ráhangolódtam, és eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha lenne sajátom is. Jó volt megtapasztalni pl. hogy sikerült megnyugtatnom, álomba szenderültetnem egy babát. Azt hiszem, ezek lehettek az előjelei annak, hogy megértem az anyaságra.


A terhességem nagyon szép volt, nem volt teher, és fantasztikus volt látni a testem változásait, ahogy növekszik a pocakom, a baba első kisebb mozgásait, amikről még akkor nem is tudtam, hogy azok már az ő mozgásai voltak.


Szülést követően sokáig sikerült szoptatnom. teljesen megváltoztatta a melleim formáit, mégsem bánom, mind a mai napig nem, mert tudom, hogy nagy hasznára voltak a babámnak.Megváltozott a teljes alakom is. Tulajdonképpen súlyban hasonló vagyok, mint terhességem előtti időszakban, inkább arányaimban változtam.


A gyermekekre, kisbabákra azóta is valahogy mélyebb érzéssel gondolok, ami azelőtt nem érintett meg velük kapcsolatban, most megérint.


Nagyon nehéz, küzdelmes, de szép dolog az anyaság, szerintem érdemes minden nőnek kipróbálnia legalább egyszer. Már maga a testi változások, a terhesség is nagyon érdekes, megismételhetetlen, semmihez sem fogható dolog, amit semmi más nem pótolhat.


Nem akarok nagy pátoszokig emelkedni, de valóban nagyon érdekes ez az egész, érdemes átélni.

2018. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló:köszönöm a választ és részletes kifejtést!

Jelenleg gyerekek között gyakorlatozom,igaz kicsit nagyobb gyrekek között,és már alig várom a velük való találkozást,lángol a szívem ha rájuk gondolok.Először úgy éreztem a 8.osztállyal jó foglalkozni,most már az attól kisebbek 4. és 5.osztály felé hajlok,és szívesen fogok menni a kis elsősök közé is.Fentről haladok lefelé és úgy érzem fokozatosan kedvelem meg az egyre kisebb és kesebb gyerekeket is.Azelőtt én se voltam annyira gyerek rajongó,külső szemekkel nem látom magam,hogy milyen vagyok velük,de neveléssel szeretek foglalkozni.Úgy érzem ez a nekem való hivatás és megy is.

2018. febr. 5. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon szerencsés dolog, ha az a munkád, ami egyben érdekel is :-)


Sok sikert, nem lesz itt gond, szerintem benned már ébredezik az anyai ösztön ;-)Kettes voltam.

2018. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yoda m. ***** válasza:
100%

Nagyon szépen írtatok az anyaságról. Egészen meghatódtam...

Szerintem a legszebb, legnemesebb dolog az anyaság... elképzelni, gondolni rá, tervezgetni, megcsinálni, állapotosnak lenni, világra hozni... teremteni egy új életet, ami felében a saját véred. Ez a Nő privilégiuma az életben, amire csakis Ő képes. Csodálatos! S ha majd nem "terhesnek" érzed magad, hanem mondjuk állapotosnak (vagy áldott állapotban lévőnek), akkor nem 'teher'-nek fogod megélni, hanem egy kis csodának...

AZ Erő legyen Veletek!

2018. febr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!