Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Márkás, drága játékok? Mi a...

Márkás, drága játékok? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Little Dutch, Nattou, Djeco, stb drága, márkás játékok.

Ezek tényleg megérik a pénzüket? Tényleg jobbak annyival?

Vagy csak a szülőnek fontos, hogy mi legyen a játék dobozára meg az alvóka címkéjére írva?



2022. jún. 29. 12:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

A kérdés arról merült fel bennem, hogy egy ismerősöm a Facebookon egy konkrét játékot keresett, valamilyen formabedobót, kifejezetten adott színben, adott márkától, és oda írta, hogy piaci ár felett is megvenné, akinek lenne ilyen.

Nekem ez kicsit sznobéria. A formabedobót használó gyereknek még teljesen mindegy, hogy élènk színű, vagy divatos pasztell.

De érdekel más véleménye is!

2022. jún. 29. 12:20
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ismerősöm, aki márkás játékokat vesz azt se tudja, hogy azok márkásak. Azért veszik mert kreatívabb vagy jobban néz ki vagy èpp ezek vannak abban a boltban, ahová jár vagy ezt látták reklámban. Én még legon kívül nem hallottam hogy valamelyikük valamilyen márkát emlegetett volna. Egy-két ilyen hazai kézműves dolog merült fel mostanában, de azok tényleg annyival egyedibbek és szebbek hogy érthető miért szeretnének inkább olyat.
2022. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk, veszünk olcsóbb és márkás termékeket is. Az olcsóbb előbb tönkre megy, márkásnál nagyobb esély van arra, hogy még egy gyerek használja.DE ettől még az olcsóbb játék is pont kiszolgálja azt a gyereket akinek véve van, mert egy idő után carik vele játszani.
2022. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagyon hamar megunja.

Én is pont emiatt akadtam meg ezen a formabedobó ügyön.

Az enyémnek is van, volt, pár napig érdekelte. Utána megunta. Ezért 8-10 ezer forintot adni….

Van persze olyan, amit dolog használ, tipikusan ilyen a Legó, arra nem sajnálom.

2022. jún. 29. 12:30
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt is fokozatok, szerintem. A gyereknek, igen, tulajdonképpen mindegy hogy egy élénk, össze-vissza színű játéka van-e, de azért hosszú távon minőségben össze nem hasonlítható egy Little Dutch járássegítő egx műanyag járássegítővel (ez csak példa) , pláne, ha esetleg el is akarod tenni későbbre más gyereknek, unokának.


Azt gondolom, fontos a gyerekeket koskoruktól fogva a környezettudatos gondolkodásra nevelni, és ilyen szempontból egy bababarát festékkel készült, kézműves, tartós fajáték szerintem ezerszer jobb, mint a sok gagyi műanyag. A színvilàg meg persze ízlés kérdése, én is rosszul vagyok a gagyi hatású, csúnya játékoktól, de van ilyen is a gyereknek, kapta, nem fogom elvenni tőle.


Szóval, a kevesebb, de minőségibb és ízlésesebb játékban hiszek, nem azért, ami rá van írva a dobozára, hanem mert ezt tetszik és ezt tartom fenntartatónak.

2022. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Na és akkor mi van, ha ő a márkára utazik?
2022. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Vélhetőleg arra utazik.

Én azt kérdeztem, hogy van e ennek értelme másik szerint.

2022. jún. 29. 13:07
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Tökmindegy, hogy más szeritn van e értelme. Számára van értelme. Kávéscseszeket gyűjtök. Van olyan 250 darab. Van értelme mások szerint? Kizart. Szerintem van ertelme? Igen.
2022. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül csak a Djecot ismerem, de az tényleg jó. Tartós, nem esnek szét a játékok, nem kopik a festék (fajátékoknál). Strapabíróbbak.
2022. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem érdekelnek. Megengedhetnénk magunknak, hogy drágább játékot vegyünk a kisfiamnak, de tökéletesen boldog és elégedett a használtan kapott, és DM-es játékaival. A legmárkásabb játéka eddig egy Fisher Price játszószőnyeg, amit használtan vettem Jófogásról. Egyszerűen van az a lélektani határ, ami felett nem vagyok hajlandó költeni és mindig nagyon megnézem az ár-érték arányt.
2022. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!