Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon sok lenne az 5,5 év a...

Nagyon sok lenne az 5,5 év a két gyerek között?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk a második gyereken. Kisfiam most lett 4 éves.

Legelőbb év végén kezdünk próbálkozni, így ha azonnal meg is fogan, akkor is lesz köztük 5-5,5 év.

Szerintetek ekkora korkülönbséggel lehetnek jó testvérek, tudnak majd egymással játszani?

Nekünk a férjemmel nincs tesó.

Épp ezért is gondoltuk újra a gyerek kérdést, hogy legyen valakije az életben. Mivel se unokateso, se senki nincs..


2022. jún. 30. 13:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem sok az 5 év. Bátran, hajrá.
2022. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Kinek mi a sok nekem 2 év sem volt így volt tökéletes most a nagyok és a kicsik közt 20 év van ez is jó.
2022. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Ami nektek jó. Ha lesz második gyerekem legalább 6 év lesz közöttük. Én egy kisgyerekkel tudok megfelelően foglalkozni. Nem tesót szülsz, hanem a gyerekedet, úgy csináljátok, ahogy nektek jó :)
2022. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Játszani már nem fognak, de felnőttként nem fog számítani ennyi különbség.
2022. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem a két gyerek között 8 év van.

Ìgy alakult. 🤷‍♀️

2022. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 8 év van a két gyerek között, 10 és 2 évesek most. Nagyon szeretik egymást. Nyilván nem lesznek játszótársak, de mi nem is ezért akartunk második gyereket.
2022. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek a hármassal. Én sem tudnék egynél több kisgyerekkel megfelelően foglalkozni, nem is lenne hozzá türelmem. Úgyhogy szerintem bőven jó az 5 év korkülönbség. Kicsit előrébb szerintem fognak is tudni együtt játszani, de az első években nem gondolom.
2022. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként és tiniként sok lesz abból a szempontból, hogy teljesen más érési szakaszban lesznek. Nekem nem volt testvérem, de az unokatesómékkal nagyon szoros volt a kapcsolat. 5 éves voltam, amikor ő született, gyerekkoromban volt időszak, amikor játszottunk együtt (úgy 10 éves koromig), aztán jött egy hosszabb időszak, amikor nem tudtunk egymással mit kezdeni. Pl amikor én már egyetemista voltam, ő még kistini volt. Akkor kezdtünk újra összenőni, amikor én olyan 28-30 lettem, együtt jártunk szórakozni, ugyanazt a zenét hallgattuk, hasonló problémáink voltak, komolyan tudtunk beszélgetni. Akkor már ő is felnőtt.
2022. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tesóm 5 évvel idősebb nálam, gyerekként nem volt sok közünk egymáshoz, persze a családi közös program az mindkettőnknek családi közös volt, de amúgy mindig pont más életszakaszban voltunk. Volt néhány apróság, amikor közösen tudtunk játszani, legóztunk meg nyáron közösen fürödtünk a kerti medencében, de nem volt az a klasszikus játszópajtásias viszonyunk, sőt a legtöbb emlékem inkább arról szól, hogy idegesítettem őt (ugye én voltam 6-7 éves kis taknyos, ő meg kiskamasz, és ez így elég sokáig kitartott). Felnőttként viszont már nem számít ez a különbség, és hogyha az a cél a tesókérdéssel, hogy legyenek egymásnak, akkor végül is ez a lényeg szerintem. De amúgy nem biztos, hogy ilyenek lesznek a ti gyerekeitek, nálunk azért az is zavaró volt, hogy a tesóm (fiú) egy teljesen más habitusú, személyiségű gyerek volt, mint én (lány), ezt pedig sosem tudhatod előre, lehet ha mindketten nyugodtak és csendesek vagyunk, jobban kijöttünk volna kicsiként is. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy nem a gyerekednek szülöd a tesót, hanem magadnak a következő gyereket. Lutri, hogy jó viszonyuk lesz-e vagy sem, korkülönbségtől függetlenül
2022. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

köztünk majdnem 6 van tesómmal és a férjeméknél 5 év, régebben amúgy is inkább ez volt a gyakori


mindketten sokat játszottunk együtt, persze viták ugyanúgy voltak

2022. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!