Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 5 év (vagy 5év + 2-3...

Ha 5 év (vagy 5év + 2-3 hónap) korkülönbség van két gyerek között, akkor mennyire fognak összecsiszolódni, esetleg együtt játszani?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Itt már nem fognak együtt játszani!

Ha a nagy lány, akkor majd anyáskodik a kicsi felett, vigyáz rá, etetni itatni akarja...

Ha fiú a nagy, akkor nem is gőg foglalkozni a picivel, elkönyvelni hog van egy tesója, aki leköti az anyja minden percét.

Teljesen más dolgok fogják őket érdekelni!

2014. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tapasztalatból beszélsz?
2014. jan. 1. 23:37
 3/13 anonim ***** válasza:

Tesóm és köztem ennyi van. Úgy nőttünk fel, mint két egyke. Nekem nagyon hiányzott az, hogy együtt játszunk, a gyerekkori emlékeim azok, hogy egyedül ülők és babázok vagy tologatom az ő autóit a szőnyegen. Akkor ő már tanult, sportolt, amikor én még ovis voltam.

Felnőttként jó a kapcsolatunk, nincs vita, meg utálkozás, de nem is napi kapcsolatban vagyunk. Az tény, hogy bármikor számíthatok rá és ő is rám, de ez inkább az általános normális családi háttérnek köszönhető, hogy nálunk a családban szokás egymást segíteni.


A gyerekei között is 6 év van, ők is jól megvannak, de nem csiszolódtak össze, szintén két egyke.

Az enyémek között 1,5 év van, na az első 2-3 év olyan volt mint a pokol, viszont amióta a kicsi partner a játékban, kb. 2,5 éves kora óta, azóta nagyon jól megvannak. Állandóan szerepjátékoznak, babáznak, én meg irigykedem, hogy milyen jó lett volna nekem is ilyen játszópajtás.

2014. jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, első vagyok, tapasztalat!

Teljesen más érdekli őket, nagy ez a korkülönbség!

Pl. A nagy lány 9 éves, a kicsi 4.

A nagy már inkább a felnőttekkel szeret beszélni, a divat, a számítógép, a fiúk érdeklik, barátnők, tanulás.

A kicsi autókat tologatna, vasutazna...

Ha kell, muszájból játszik a nagy a kicsivel, de nem azért mert neki is autót van kedve tologatni, hanem mert segít lekötni a tesót, mert dolgom van.

Néha nyűgnek érzi a nagy a kicsit.

2014. jan. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

5 eves a lanykam,es 38 hetes terhes vagyok.

Mi sem igy terveztuk,de ma mar nem banom. Ket kicsivel szornyu lett volna. Nekem az a velemenyem,hogy nem muszaj 1-2 ev korlkulonbsegnek lennie,mert ugy nehez,es a nagy igy tud segiteni,addig is lekoti magat,anyaskodhat az ocsi felett. Ha az ocsi ebben nem partner,akkor majd a nagy lekoti magat massal.

En es a hugom kozt 10 ev van. Soha nem volt belole problema. Emlekszem,hogy sokat vigyaztam ra,amikor o 4 volt,o meg 14. Igaz,hogy nem jatszottam velemolyan sokat,de a szemem mindg rajta volt.

Szoval szerintem nem gond ez a korkulonbseg:)

38hkm

2014. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is ebben a cipőben járok. Van egy 4 éves kisfiam és most vagyok 4 hetes terhes, pár hét híján 5 éves lesz a fiam mikor megszületik majd a tesó.

Kicsit elszomorítanak a válaszok, de persze nyilvánvaló, hogy nem fognak olyan sokat együtt játszani, ezt én is sejtem... De azért bízom benne, hogy nem lesz olyan rossz ez az 5 év korkülönbség. Nekünk ez így alakult, én nem bírtam volna 2 picivel, nem akartuk kis korkülönbséggel vállalni őket. Sőt, amikor kicsi volt a fiam, nem is voltunk méb biztosak benne, hogy lesz-e második. Nyáron döntöttük el, hogy legyen...

2014. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló, gratulálok! :) Nektek legalább már pocakban van a tesó. Nálunk még nincs, de rajta vagyunk és már így is biztos, hogy 5 éven túl leszünk.

Én sem bírtam volna 2 kicsivel, senkim nincs a városban, egyedül nehéz és nem akartam beleőrülni. Boldog vagyok, hogy így is ilyen sok figyelmet tudtam a kisfiamnak szentelni. Sokáig nem is éreztem, h szeretnék tesót, hiszen annyira jó így 3-an! :) Most viszont úgy gondolom (gondoljuk), hogy tesó mindenképp kell, még ha nem is fognak együtt autózni, építőzni. A jövőre nézve viszont fontos (szerintem).

2014. jan. 2. 09:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Igaz, nálunk 4,5 év a különbség, tehát kicsivel kevesebb, de eddig nem panaszkodom. (A kicsi most 15 hónapos)

Természetesen nem játszanak mindig együtt, de elég sokszor. Arra kell csak figyelni, hogy mindkettőnek meglegyen az önálló játéka is, amibe ne szóljon bele a másik. Tehát ha a nagy legózni akar, akkor a kisebbiket lefoglalom, hogy ne szedjen el tőle semmit (mert persze az mindig izgalmasabb, amit a tesó játszik), de fordítva is előfordul, mert a báty is mindig mindent meg akar oldani a kicsinek, tehát e formaberakóval a kislány ne próbálkozzon, ő majd segít. :) Ilyenkor azért a nagyobbat visszük arrébb.

Hogy később hogy lesz, még nem tudom, de látok rá elég sok jó példát 5-6 év korkülönbség esetén is.

2014. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem van 3 gyerekem 2 nagyobb fiam ők kis korkülönbség van köztük a 3 . Gyerek kislányom fiatalabik fiamal nagyon jol kijönek ,együtt játszanak ,mesét néznek ,kislányom nagyon szereti a bátyait,vigasztalja őket ,pedig 6,5 év van köztük kisebbik fiam és a lányom közt .
2014. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Kérdező, mi is szóról szóra ugyanígy voltunk/vagyunk a tesó kérdéssel, ahogy leírtad.

Utolsó 2 válaszoló, hadd kérdezzem meg, a testvérféltékenységgel mi volt nálatok a helyzet? Volt? Nem volt? Ha igen, miben nyilvánult meg? Mert én eléggé tartok ettől is. Nem szeretném, hogy a kisfiam úgy érezze majd, hogy háttérbe szorult, ugyanakkor biztos hogy nem tudok majd neki egy pici baba mellett annyi figyelmet szentelni, mint most. :-(((((((((

2014. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!